IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 14th April 2007, 17:43
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

родителите повлияват с хранитени навици. иначе всеки си се ражда с мнение и отношение към храната. Пример: захранването при бебетата.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 14th April 2007, 21:01
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Ааа не бих казала, че детето обича онова което му сложиш на масата. Аз като малка например не обичах прясно мляко не исках и да чуя за него, а сега има дни в които само такова мога да пия. Хранителните навици се създават.
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 14th April 2007, 21:33
Ади Ади не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Германия
Мнения: 464
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PassiON_
Ааа не бих казала, че детето обича онова което му сложиш на масата. Аз като малка например не обичах прясно мляко не исках и да чуя за него, а сега има дни в които само такова мога да пия. Хранителните навици се създават.
Съгласна съм. С течение на времето вкусовете и навиците се променят, понякога коренно. Но това, че детето харесва каквото му сложат на масата, също е вярно, но по-глобално възприето. В смисъл, че ако родителите на едно дете никога не са се старали вкъщи да има пресни плодове и зеленчуци да речем, то просто няма как да си създаде навика да ги яде, докато е малко, когато влиянието на фактори извън семейството е ограничен.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 14th April 2007, 22:39
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Много са ми интересни, някои "компетентни" изказвания на хора, които все още не са родители....
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #25  
Стар 14th April 2007, 22:44
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Миленски, нали знаеш онази хубава мисъл, май сладката Тони я беше писала някъде- за мнението и за задника...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 14th April 2007, 23:42
Ади Ади не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Германия
Мнения: 464
По подразбиране

Въпросните хора може да не са още родители, обаче са били деца, а някои и още са, и могат да съдят за някои детски навици от своя собствен опит, както и са направили, като гледам. Визирам и себе си.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 15th April 2007, 07:59
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Я и каква е тя, че аз не я знам.
Пък аз съм отгледала 2 деца, докато съм била още дете и от там имам наблюдения. Примерно племеникът ми не яде месо от малък, не че не му е било предлагано ... а племеницата ми пък не обича плодове и зеленчуци (повечето) ... има ги в изобилие в къщи...
Ма може ли насила да накараш едно дете да яде нещо което не иска, приятно ли ще ти е да го слушаш как реве ... и очакваш че със времето ще го израсте, както е било при теб със някой храни и то да или го израства или си затвърждава вкусовите качества. И въпреки това човек постоянно се променя ... така че за нищо не е късно.
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 15th April 2007, 08:12
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PassiON_
Примерно племеникът ми не яде месо от малък, не че не му е било предлагано ... а племеницата ми пък не обича плодове и зеленчуци (повечето) ... има ги в изобилие в къщи...
Ма може ли насила да накараш едно дете да яде нещо което не иска, приятно ли ще ти е да го слушаш как реве ...

Точно това имах предвид....
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #29  
Стар 15th April 2007, 08:15
ribka ribka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 81
По подразбиране

Хранителните навици наистина се създават от самия човек.И аз,като много други деца,не обичах градинските закуски-извара,грис,овесени истории и т.н.,пълнени чушки и други манджички не ги понасях...Питайте ме сега И грис с огромно удоволствие ще изям и каквото друго си измислите
Но пък и е вярно,че ако детето не е виждало плодове,няма как да разбере,че са вкусни.От другата страна пък,моето ,което вижда ежедневно такива на масата,не обича много от тях.Докато са малки горе-долу можеш да контролираш какво да ядат,поне в къщи,къде с караници,къде с молби...Но когато пораснат и като няма предпоставки по училищата за голям избор,какво да правят децата?Ще ядат каквото им се предлага...Навремето,когато бях ученичка (в тогавашния Съветски Съюз ),всяко училище имаше собствен стол със собствена кухня.Ако ви кажа какви работи готвеха за децата...Да ме пуснат сега там-ще опустоша целия стол Имаше и рибен ден и какъв ли още не...
__________________
http://www.help-radi.org/
Отговори с цитат
  #30  
Стар 15th April 2007, 09:59
DINO DINO не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Venice_2
Аз мисля, че тук трябва да има форум "Здравословно Хранене". Странно е, че няма такъв.
Ако има анкета подкрепям мнението!

Нова съм - от днес, но се поразходих и ми хареса. Че чак се обадих няколко пъти.

Сега по темата - ами ядат "боклуци". Моят например се тъпче с вафли, шоколади. Другият - с пици, банички и всички такива, предлагани по павилионите. Има моменти в които не обядват или не вечерят в къщи, за да отидат на лафката и да си купят "боклуците". ВКУСОВИ ПРЕДПОЧИТАНИЯ!! ИЛИ ПОДРАЖАНИЕ - не съм установила на 100%.

Ако анализираме причините в дълбочина, ще излезе научен труд.

С две дум - не се хранят правилно, не комбинират правилно и не могат да комбинират. Причините - малки са и не знаят, а и в голямата част и родителите не знаят. Ръководим се от нашите родители, които са ни научили на това, което те са правили. Но има фактор "ВРЕМЕ" и той оказва огромно влияние. Храната не е такава, каквато ние сме я яли когато сме били деца, а още по-малко е такава, каквато са я яли нашите родители, когато са били деца.

Моите момчета не са дебели, на за това майка им чете като луда и е взела адекватни мерки. (да се похваля, че циганката умря!)
__________________
Живота е хубав, въпреки гадните му номера.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Защонапълняваттийнейджърите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:01.