IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 15th April 2007, 10:21
ribka ribka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 81
По подразбиране

Аз съм притеснена в това отношение.Моето наесен ще е ученичка и,горкото,ще виси и по занимални след часовечт,т.к. сме до 17.30.Не знам как ще се храни цял ден.Аз лесно ще й слагам каквото трябва,но дали ще го яде?А само вечер да се храни правилно не е решение на въпроса.
__________________
http://www.help-radi.org/
Отговори с цитат
  #32  
Стар 15th April 2007, 16:45
DINO DINO не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране От опит

От опит ще ти кажа, че няма да го яде. ще яде, само ако друго дете е като нея или група от деца са като нея.

Иначе сандвича в кошчето, купоните само се разнасят и яденето се хвърля, а детето е на сухоежбина.

Аз се спасявам с капсули еестествени витамини и минерали. не мога да се боря с тиквите. в момента в който ми видят гърба и правят каквото са решили.
__________________
Живота е хубав, въпреки гадните му номера.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 16th April 2007, 13:43
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Много са ми интересни, някои "компетентни" изказвания на хора, които все още не са родители....
Някои НЕКОМПЕТЕНТНИ хора, които още не са гледали деца, имат спомени от това какво им се е случвало с хранителните навици и как през цялото време, в което са живели с родителите си, никога не са яли пица на парче, дюнер, джоб, чипс, гризини, криспини и не знам си кви си ла**а, понеже не са им били предлагани на масата вкъщи, където винаги е имало сготвена качествена храна.
има, разбира се, изключения за непоносимост към някои храни, които (както се казва по дебелите книги) идват да потвърдят правилото...
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #34  
Стар 16th April 2007, 15:11
Аватара на cocolino
cocolino cocolino не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 468
Изпратете съобщение чрез ICQ до cocolino
По подразбиране

И аз подкрепям, че ще е хубаво да има раздел "Здравословно хранене" Това е много добра идея
__________________
I'm lost, I've gone to look for myself, so if I get back before I return, please ask me to wait...
Отговори с цитат
  #35  
Стар 16th April 2007, 16:35
pisety_be pisety_be не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Малко отклонение от темата,но имам въпрос.Според вас от коя възраст вече е добре да се спазват диети и да се ограничаваме от нещата,които всички деца обичат(хамбургери,торти,ва ли,хляб)?Имам предвид,дали не е нездравословно,дете на 12,13,14 години да спазва диети,и няма ли това да доведе до здравословни проблеми(анорексия,липса на менструация,проблеми с костите и т.н.)в по-късна възраст?
Отговори с цитат
  #36  
Стар 16th April 2007, 16:43
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Много интересни въпроси, но незнам кой може да ти даде достатъчно компитентен отговор.
Особенно интересно ми стана за костите ... дали наистина диетите в ранната възраст (когато костната система не е доразвита) оказват толкова голямо влияние?
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 16th April 2007, 16:55
Lilium Lilium не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 62
По подразбиране

Ами зависи за каква диета говориш.Дете на 13-14 години не би трябвало да се подлага на глад,но ако откаже сладкото и мазното нищо няма да му стане,даже ще почне да води по-здравословен начин на живот.

Цитирай:
Много са ми интересни, някои "компетентни" изказвания на хора, които все още не са родители....
Ами може да са изказвания от гледната точка на детето,пък все пак децата знаят най-добре кое предпочитат за себе си,а най-често и връзстниците на детето имат същите вкусове като него.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 16th April 2007, 17:00
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pisety_be
Малко отклонение от темата,но имам въпрос.Според вас от коя възраст вече е добре да се спазват диети и да се ограничаваме от нещата,които всички деца обичат(хамбургери,торти,ва ли,хляб)?Имам предвид,дали не е нездравословно,дете на 12,13,14 години да спазва диети,и няма ли това да доведе до здравословни проблеми(анорексия,липса на менструация,проблеми с костите и т.н.)в по-късна възраст?
ами то да не ядеш торти и хамбургери не е диета, а здравословно хранене. няма възраст. по принцип не трябва да се ядат. просто не давайте на децата си джънк фууд. предпазете ги от рекламата. бъдете алтернативни родители.
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #39  
Стар 16th April 2007, 17:15
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cranberry
просто не давайте на децата си джънк фууд. предпазете ги от рекламата. бъдете алтернативни родители.
Лесно е да се каже, то и аз съм много добра на теория, ама на практика не е така....
Пожелавам ти като си имаш детенце, да го дресираш изобщо да не споменава за "джънк фууд" и да яде само здравословни храни, пък ако не ще ...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #40  
Стар 16th April 2007, 18:12
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Пожелавам ти като си имаш детенце, да го дресираш изобщо да не споменава за "джънк фууд" и да яде само здравословни храни, пък ако не ще ...
Миленка, да не решиш че нещо се заяждам, мен много ме е страх от теб... Ама да си кажа.

Според мен голямо значение има това което правят родителите. И при това двамата родители. Ако мъжа ти признава McDonalds, и малкия гледа от него, сигурно ще го яде. Ама ако двамата го отричате и казвате че е отрова, за малоумници, самоубийции знам ли аз какво, как ли ще реагира? И аз един ден ще се опитам да стана "алтернативен" родител, и да науча детето ми, че е по-добро от останалите деца заради това, че не яде боклуци. При приятеля ми се получи. Пък при детето ще видим... естественно ще трябва да му се готвят здравословни неща, които са му вкусни! Иначе мога веднага да забравя за цялата работа.

Не че имам деца все още де. Философвам си само.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Защонапълняваттийнейджърите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:23.