IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st March 2007, 17:24
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране Лечебно гладуване

Първо да уточня, че в никакъв случай не съм почитател на екстремните гладувания и лечебното гладуване ме интересува не с цел отслабване (въпреки, че и това е един от ефектите му), а с цел пречистване на организма.
Имам предвид конкретно книгите на Лидия Ковачева, някой запознат ли е достатъчно добре, правил ли го е, как сте се чувствали.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st March 2007, 19:27
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране Re: Лечебно гладуване

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Първо да уточня, че в никакъв случай не съм почитател на екстремните гладувания и лечебното гладуване ме интересува не с цел отслабване (въпреки, че и това е един от ефектите му), а с цел пречистване на организма.
Имам предвид конкретно книгите на Лидия Ковачева, някой запознат ли е достатъчно добре, правил ли го е, как сте се чувствали.
Помага много. Аз лично го правих ,но тъй като нямам никакви болести нямаше и какво да лекувам. Обаче в изследванията преди и след това се виждаше че са ми са се намалили разни показатели - за холестерол, имаше едно и за предразположеност към диабет. Роднините ми като го правиха, им се нормализира кръвното. Също знам. че лекува мигрена, камъни в бъбреците... абе доста болести които седят с години и не могат да се махнат чрез лекарства. Виж темата за д-р Емилова предполагам че там също са писали за пречистването.

П.С. Лечебния глад ако се прави с цел пречистване се прави в зависимост от болестите. Ако са тежки се правят няколко курса от по 20 дена.
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th April 2007, 09:18
DINO DINO не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране Лидия Ковачева!

ДА! Правила съм лечебното гладуване пи системата на Лидия Ковачева преди 15 години.
Ефекта беше невероятен! Не можех да имам деца - диагноза запушени тръби.
Традиционната медицина препоръча ин-витро (неуспешен опит)
Алтернативна сламка - Лидия Ковачева. (след неуспешния опит) След една година непрекъснато въртене на циклите бях вече бременна.

Сега има много неща, които облекчават диетата, но трябва да се знаят и имат предвид. И освен това - времето в което аз я правих беше с 15 години назад. И условията баха други. А сега сме с 15 години напред и нещата са малко по-различни. Т.е. искам да кажа, да се отчита фактора време.
__________________
Живота е хубав, въпреки гадните му номера.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th April 2007, 14:30
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Апо , баща ми години практикува Лечебен глад.
Той е с високо кръвно - 3 пъти в годината по 14 дена , на чай , вода и плод в зависимост от сезона - ябълки , череши , дини. Следва захранване. Почна точно по книгите на Лидия Ковачева, Пол Брег и т.п.
Специално за кръвното той е много доволен. Един от най добрите му приятели е доц. - кардиолог ( естествено той е против глада ) но и му е правил изследвания преди и след глад. За известно време след това не пие никакви хапчета.
Преди години имаше и проблеми с бъбреците , да чукна на дърво , скоро не се е оплаквал.
Аз съм за лечебният глад. За тези които смятат да отслабват трябва да са наясно че обикновенно много малко хора издържат на захранването. Честно с глада се свиква на 2-3 тия ден , но захранването е истинският АД . Хапнеш ли нещо по различно от това което си ползвал по време на глада - и се отприщва един Апетит. това вече е от личен опит. Аз която не обичам месо - неиздържах и съм се нахвърляла в/у филенце на скара - а след него агония - болки в стомаха....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th April 2007, 15:10
mirka1234 mirka1234 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 17
По подразбиране

Ей това ми се струва добро ,може да го пробвам,не че имам някакъв проблем,но просто за прочистване.Кажете нещо повечко,напр. какво трябва да се яде и пие и колко време и за захранването-колко време?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th April 2007, 16:41
DINO DINO не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране Лечебно гладуване

Първо се прави подготовка за гладуването. Целта е да няма проблеми и да не се налага лекъ.арско наблюдение и контрол.
След това се спира и се оставя само на плодове до 1 кгр.дневно, чай и 2 ч.л. мед.
Захранването е по схема и някой трябва да ти я пусне.

Все пак има наблюдение. Поне от човек, който е гладувал и може да маркира критичните моменти и да те подкрепи при нужда.
__________________
Живота е хубав, въпреки гадните му номера.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th April 2007, 18:54
ribka ribka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 81
По подразбиране

Мисля,че за непрофесионалисти-гладуващи може и един ден седмично да се направи. Вярно ли е?Защото аз си правя такива разтоварващи дни,само ябълки и чай (и 1-2 кафета ) Понякога ги спазвам като лунните дни,понякога просто си избирам ден.Така дали се прочиствам или си въобразявам?
__________________
http://www.help-radi.org/
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th April 2007, 19:56
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мерсаж на всички за отговорите, за сега май ще го практикувам веднъж седмично, защото нищо няма да лекувам, просто искам да се разтоваря.
Иначе сте прави за захранването, то ме плаши повече- не глада ми е проблем, а правилното захранване
По- опитните ако кажат повечко неща и на тази тема, много ще съм им благодарна.
Цитирай:
Така дали се прочиствам или си въобразявам?
Мисля, че точно в следващия ден е отговора- дали се захранваш правилно (това са си обаче само мои размисли)- ако не го правиш, май от този гладен ден няма смисъл...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th April 2007, 20:22
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Пробвай с лунните дни. А иначе в офиса се спукват да ходят при др. Емилова и са много доволни, най-вече за регулиране на кръвното налягане. Ходят поне 2 пъти годишно. Но не виждам какъв е смисъла да гладуваш, да се захранваш и после пак да се освинваш. Говоря за познатите. Но ако си решила да се изчистиш и после да не се задръстиш пак .. браво мацка

Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th April 2007, 10:46
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Схема на 10-дневно захранване

Първи ден
8 ч. - чай с мед и лимон или вода с лимонов сок
10 ч. - порция плодове
12 ч. - чай с мед
12,30 ч. - суров морков
14 ч. - порция плодове
16 ч. - чай с мед
18 ч. - суров морков
20 ч. - чай с мед и лимон

Втори ден
12 ч. - суров морков + картоф на пара(средно голям) /1 бр./
18 ч. – един резен сурово зеле + картоф на пара(средно голям) / 2 бр./
В 8,10,14,16 и 20 часа като първи ден

Трети ден
12 ч. - суров морков + препечена филийка пълнозърнест хляб / 1 бр./
18 ч. – резен сурово зеле + картоф на пара /3 бр./
В 8,10,14,16 и 20 часа както първи ден

Четвърти ден
8 ч. - чай с мед
10 ч. - порция плодове
12 ч. - домат + препечена филийка пълнозърнест хляб/2 бр./
16 ч. - чай с мед
18 ч. –
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лечебногладуване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:48.