IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 30th March 2008, 03:51
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Ава не е против липофилинга,даже тя самата е с два и може най-точно да ти каже мнението си за него.Липофилингът е травматичен с това,че се прави с дебела канюла,докато другите филъри се поставят с тъничка игла и тъканите се травмират в пъти по-малко.Мен лично точно това ме притесняваше в липофилинга,никой не може да ме убеди,че е толкова безопасно да ти правят тъканите на пихтия за почти никакъв траен ефект...и то не веднъж Като знам от обикновена,тънка игла какъв оток получавам,какви лилави хематоми и то не само в областта на устните....
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #22  
Стар 30th March 2008, 14:19
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Да. Джангъл е права! Първо се реже със скалпел малко, за да се вкара канюлата и да ти извадят мазнината, нещо акто минилипосукция представлява. Докато издърпат нужното количество мазнина, да речем 10 кубика..

След това ти зашиват цепнатото с един конец. Остава ти белег там където са рязали и шили, после трябва да си махаш конеца.

След това отцеждат мазнината и ти я поставят в устните. Иглата е доооста големичка и дебела, за да не се наранят липоклетките, пък и да могат да преминат все пак, те са едри клетки..

Дупчат от двете страни на устните, но по-далеч от ъгъла на устната, защото иглата е голяма и не може да се дупчи толкова близо до устната,в се пак.

Слагат мазнината и се раздуваш като жабка в устата. Устните са доста големички. Но около 80% от мазнината ще се резорбира и това го знаеш..
Значи гледаш се с големи устни, но ти е ясно, че няма да останат такива. Надяваш се да остане колкото се може повече. Надяваш се да не си в големия процент хора, на които им остават 10-20% от количеството и да ти остане повече, да речем около 50%. Невъзможно.
И ти си в кюпа. След известно време и голяма доза търпение настава окончателния резултат, който определено не е тоова, което си искал. Има ефект, но незначителен. Хванал си се на хорото и решаваш да го играеш до край. След няколко месеца трябва да повториш. И пари трябва пак да дадеш. И същата процедура трябва пак да изтърпиш. Резултата е малко по-задоволяваш все пак, иначе може би на човек ще му иде да се гръмне..И така. Това е в общи линии..Надявам се бях изчерпателна
Отговори с цитат
  #23  
Стар 31st March 2008, 23:00
Аватара на doll
doll doll не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1 412
По подразбиране

Абсолютно изчерпателна е информацията ти ,благодарим ти Ава!!!
Аз и идея си нямах че такава е процедурата?!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 1st April 2008, 17:28
Аватара на exoticrose
exoticrose exoticrose не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Bourgas
Мнения: 92
По подразбиране

Много ти благодаря Ava-ava!Представа си нямах,че така се изтегля мазнината Аз реших да е липофилинг малко по горе написах,защото ако не се харесам ще се резорбира и готово,но...доста си е гадничко.Колко време е ефекта с хиалуроновата киселина?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 1st April 2008, 19:01
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Радвам се, че ви помогнах да разберете малко повече за процедурата.
Аз я избрах защото мазнината счетох, че е най-безопасна за собственият ми организъм и не крия рискове каквито крият други пълнители(все пак са разни химикали и кой знаае какво още..)Ефект разбрах, че ще има, но не от първия път и не ефект като на устни правени със силикон. Аз исках точно това- напълно естествени по форма и големина устни.
От самото начало разпитвах само и единствено за липофилинг, не исках изобщо да чуя за други методи, бях си вече избрала този. Освен това липофилинга е скъп, но не толкова колкото други пълнители, които са с абсолютно временен ефект, а биха ми стрували два-три пъти повече(за временни неща не бих дала никога пари). При липофилинга макар и малък, все пак ефект има.

Лошото е, че като цяло това е доста противоречив метод. Нито е само положителен, нито само отрицателен. Всеки сам решава какво иска и как да го постигне.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 1st April 2008, 20:07
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от exoticrose
Колко време е ефекта с хиалуроновата киселина?
exoticrose, различните филъри с хиалуронова киселина нямат една и съща продължителност на ефекта.
Ако става въпрос конкретно при оформяне на устни, например при филърите от семейството на Restylane е 10-12 месеца за Restylane Perlane и 12-18 месеца за Restylane Lipp.
Продължителността на ефекта зависи до голяма степен от индивидуалната способност на организма ни да абсорбира хиалуроновата киселина, от дълбочината на инжектиране, от способностите на доктора, от това за кой път се инжектира...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 1st April 2008, 20:14
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от exoticrose
Аз реших да е липофилинг малко по горе написах,защото ако не се харесам ще се резорбира и готово,но...доста си е гадничко.
Едно от големите предимства на филърите с хиалуронова киселина е именно факта, че са временни, а не перманентни.
Те са много щадящ и безопасен метод, не е необходимо време за възстановяване след процедурата, правят се само с дентална упойка или намазване с локално анестезиращо кремче, а не с пълна упойка както например липофилинга, ако се получи оток то той се разнася до 3 дни.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 3rd April 2008, 18:14
Аватара на exoticrose
exoticrose exoticrose не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Bourgas
Мнения: 92
По подразбиране

Вчера говорих с Маджаров и той явно се е модернизирал,защото и той ми препоръча хиалуронова киселина,докато преди година беше против както казах.Каза,че трае 6-8 месеца с някакъв швейцарски филър,обаче му забравих името бил природно чист дъра-бъра.... Притеснява ме,че слага преди това ликодаин само.Така ли,би трябвало да е ?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 3rd April 2008, 20:27
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Искаш да кажеш, че докторът ще те намаже с кремче Лидокаин?
За мен той не е обезболява достатъчно, устните са доста деликатна зона.
За предпочитане е EMLA, но той може би го няма.
Цитирай:
Първоначално написано от exoticrose
Каза,че трае 6-8 месеца с някакъв швейцарски филър,обаче му забравих името бил природно чист дъра-бъра....
Казва се Teosyal ''бил природно чист дъра-бъра...'"
Отговори с цитат
  #30  
Стар 3rd April 2008, 21:56
Аватара на exoticrose
exoticrose exoticrose не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Bourgas
Мнения: 92
По подразбиране

Сигурна ли си,че е този?Каза,че ще ме напръска с лидокаин преди това.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДокторБургас
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:42.