IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #201  
Стар 19th March 2010, 16:49
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Strange, май ти се смесиха Австрия и Австралия (или онлайн спел-чекъра ти се е сбъгнал)?

В моя "измислен свят" най-големия проблем е доверието, което имам на хора извън семейството. По отношение на парите ще ти кажа, че след раждането на първото дете съм живяла 10 години на общежитие + 2 години на квартира преди това, поради невъзможност да спестя пари за жилище. Мизерията не съм я забравила (не знам ти дали си влизала в студентски общежития в София). Произхождам от бедно пловдивско семейство, без корени (родът на баща ми са бежанци от Одринска Тракия), без земи, без имоти. Да, чистачка имам, но причините са две: 1) аз не мога да чистя толкова добре (вероятно не съм достатъчно българка за да мога) като нея; и 2) ценя времето след работа, мисля че по-правилно е да го отделям на децата и мъжа ми, отколкото да се заровя в гладене, пране, метене и миене на подове. Аз готвя у нас, и ми доставя удоволствие. И не се мисля за велика. Не упреквам susan-ки, че се идват от село и трябва да се върнат на село - именно защото се нямам за велика. Само не се опитвайте да ми кажете, че поста на Бегемот по адрес на susan не беше обиден. Упреквам единствено агресивното обидно (унижаващо) поведение. И понеже по неясна за мен причина сте решили, че имам личен повод да се засегна от обидните постове на Бегемот по настоящата тема, ще уточня, че не съм имала мъж чужденец - просто не деля хората.

Хитлер идва на власт благодарение на свръхтолерантността на "Великите сили". Иначе и той е бил по обобщенията, също като Бегемот. И също е мислил "различно" и "интересно".

Пини сложи 15-точковия списък "българския мъж" да покаже колко погрешни за обобщенията на база националност, ама защо ли иронията в поста й остана неразбрана? Предпочитате да гледате (четете) сеир, вместо да се замислите.
Отговори с цитат
  #202  
Стар 19th March 2010, 17:10
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Иронията в поста е ясна . Piny знае , че я разбрах .
Просто обърнах малко на шега , явно неуспешно .
Отговори с цитат
  #203  
Стар 19th March 2010, 17:27
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Е, докато си мислела как да опишеш независимостта си от парите, вече ги бях оправила австралийците. Направо в трета глуха ги забих...

Ъъъъъ, ирония ли? Къде ирония? Съвсем сериозно си мисли момичето, че бг-мъжете са такива в по-голямата си част. Обобщава си.

И както казвам на Бегемот, че бедността е причината много жени да си падат по чичко-паричко, така казвам и на нея, че пак бедността е причина българите да са такива. Ако иска нещо да казва, да го казва срещу бедността, а не срещу българите. Бегемот това поне отдавна го каза.
И ако искате да отговаряте на приказките на Бегемот, в тази насока би трябвало да пишете, а не да казвате на черното бяло.

Колкото до толерантността на Великите сили, каква толерантност? Това си е печалбарство тяхното. Съвсем друг въпрос, ако искаш пак да минем на темата за икономиката?
Нетолерантността на милиони германци е страшното в случая, тя е основата на всичко, те са вярвали в чистата арийска раса, те са избрали Хитлер и то демократично, спечелил е изборите, чак след това са го оставили да действат и то защото Великите сили са искали да изкарат пари от цялата работа, а не защото някой е бил свръх-толерантен.
Ти гледай себе си, не се опитвай да казваш на Емико, че не бива да харесва различията. Прекалено по калъп искаш да са всички, е, не става. Има такива "нагли" хора, които обичат да казват истината, колкото и да е горчива.
90% от хората вярват в парите и са готови на всичко, за да ги имат. Ако ти не си от тях, ок. Но не можеш да го отречеш това като факт. Бегемот е прав!
Майките учат дъщерите си на това! Когато заминавах за Италия, и на мен ми казваха: "И гледай да си хванеш някой италианец!" (разбирай, някой богаташ, а не от наште прошляци).
И досега като ти говорят за някоя жена, която не познаваш даже, не забравят да кажат на втората дума: "Женена е за германец, белгиец, американец". Еми така е, това се счита за голям успех в Бг! Младите момичета го чуват това и инстиктивно усещат уважението, с което майките им изричат тези думи и после имитират.
Защо отказваш да го приемеш този факт?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #204  
Стар 19th March 2010, 17:28
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark

Пини сложи 15-точковия списък "българския мъж" да покаже колко погрешни за обобщенията на база националност, ама защо ли иронията в поста й остана неразбрана? Предпочитате да гледате (четете) сеир, вместо да се замислите.
именно!

Дори ако всички български мъже отговоряха на 15те точки, а изключение бяха само мъжете на Диадора и И АНИ- пак би било нагло и обидно да се обобщава горното за всички мъже в България
Отговори с цитат
  #205  
Стар 19th March 2010, 17:58
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Ама за кой е обидно?

Никой никого не може да обиди, светът не се върти около теб и когато някой казва нещо, го казва заради себе си, това е неговото виждане и то винаги се отнася за неговия опит, никой не визира теб в случая. Не можеш да претендираш другите да не казват какво виждат, от това можеш много да научиш, но не за себе си, а за тях самите! Бегемот казва, че така вижда ситуацията, аз също така я виждам, е и? Ти що не я виждаш такава? Защото считаш, че това е ЛИЧНА нападка. В случая даже не те интересува дали е вярно като факт. Е, научи се да разделяш нещата, истината е това. Мисли за причините, опитай се да я промениш, това е, което можеш да направиш за себе си.
В твоите думи за българите има истина и който се опитва да я отрече, нещо има проблеми с приемането й. Въпросът е ЗАЩО е такава ситуацията.
И когато повечето хора започнат да приемат истината такава, каквато е, без да я отричат заради самите себе си, тогава и само тогава започват да търсят отговор на въпроса ЗАЩО, така се променя реалността, а не отричайки я с довода:"Ааааа, не е вярно това! Аз не съм така, значи не е вярно!"
Е, твоето обобщение е вярно, не се опитвай да казваш, че си се пошегувала. Тъпо е да се отричаш от думите си, когато са вярни! Въпросът е: ЗАЩО е така? Може ли да се направи нещо? И т.н.

Аз лично се възхищавам на много наши сънародници, жени и мъже. Считам, че притежават куп хубави качества, които липсват на австрийците. И считам, че са за бой доста австрийски компании и австрийци с двуредови костюми.

Плюс това си спомням и други времена в България, когато общата култура на населението беше векове пред австрийската. Но ти може би си твърде млада, за да си ги спомняш.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #206  
Стар 19th March 2010, 18:16
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

хе хе хе
бедността едва ли е причичина за точка 1 и 2

Ами ако аз бях омъжена за българин бих била обидена от подобно твърдение- то е ясно че няма мъж, коыто да отговаря на всички 15 точки ( а ако има едва ли ще е женен.. или ако е женен жена му едва ли ще може да чете тук)
а тук малко за италианците, че много сериозна стана темата

http://www.infonegocio.com/xeron/bruno/italy.html
Отговори с цитат
  #207  
Стар 19th March 2010, 19:52
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Piny , сега като гледам списъка който си направила по-горе , си давам сметка каква късметлийка съм Моят мъж не отговаря на нито една от изброените от теб точки ...
Незнам защо имате такова лошо мнение за българските мъже .
Почти всички мои познати са перфектни съпрузи !
Моя мъж също Пини малко се е престарала с обобщенията,но тя си знае че има изключения
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #208  
Стар 19th March 2010, 21:39
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2

Аз лично се възхищавам на много наши сънародници, жени и мъже. Считам, че притежават куп хубави качества, които липсват на австрийците. И считам, че са за бой доста австрийски компании и австрийци с двуредови костюми.

Плюс това си спомням и други времена в България, когато общата култура на населението беше векове пред австрийската. Но ти може би си твърде млада, за да си ги спомняш.
извинявай, но колко австрийци познаваш, за да си позволяваш такива обобщения?

А относното истината ( това е добра тема за "аз знам че нищо не знам") - тя за мен е такава, а за теб и Бегемот е друга. Аз мога да съдя по себе си, а вие по вас. Това което вие двамата твърдите отразява вашето виждане на нещата, а не генералната истина (ако въобще съществува такава)
И ако в реалния живот, също като тук във форума се опитваш да налагаш твоето мнение като ИСТИНАТА, ТАКАВА КАКВАТО Е, без да ти пука дали някой няма да се почувства обиден ( или пък да си правиш изводи за един човек без да го познаваш, само на базата на снимката на котката му ) не се чуди ако те смятат за странна. Все пак ние живеем в общество и трябва да се съобразяваме с другите - човекът е социално животно
Отговори с цитат
  #209  
Стар 19th March 2010, 22:13
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

хех, момичета, представям си през кви мъже сте минали, за да си изградите такова мнение за българския мъж =))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #210  
Стар 19th March 2010, 22:20
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

хе хе хе
все убавци
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Зачуждестраннитениполовинки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:38.