IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th February 2007, 01:05
dida_dida dida_dida не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Бургас
Мнения: 32
По подразбиране Мазиндол

Здравейте. Искам да попитам дали някой е чувал или пробвал Мазиндол и какъв е ефекта от него...а и дефекта ( странични реакции). Благодаря ви
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th February 2007, 01:20
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Мазиндола отдавна е спрян в Полша (произвеждаше го фармацефтичният комбинат Зелена Гора) поради натиска на Abbott Laboratories които са производители на Редуктила, те направо смазаха поляците докато не наложиха спирането защото Мазиндола струваше 4 евро за един месец а Редуктила ако не се лъжа е около 70-80 евро на месец. Основната субстанция беше от същата група подтискащи центъра на апетита, при поляците се наричаше по друг начин но не си спомням вече а при Редуктила е Сибутрамин.

Всичко беше заради пазарите и парите естествено, сега разни малки фабрички из Рyсiя произвеждат нещо подобно но Господ знае какъв ужас е тяхната фармацефтика особено в частния сектор тип Саshkа Самоделкин.

Аз съм пила Мазиндол около 12 години това беше единственият начин да не стигна 170 кила въпреки че знам страничните ефекти ( аз всущнот от тия апетитоподтискащи само кока не съм смъркала).

На същият принцип работi но естествено е по слабо като действие Hoodia Gordonia, естествен треволяк които има почти същото действие даже като взема 2-3 направо по сила копира Мазиндола или Редуктила. Пък и цената е много по нискка от Редуктила.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th February 2007, 01:36
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

Тук в Бг знам ,че се дава само срещу рецепта.Аз съм го пила преди 10-ина год. в продължение на 15 или 20 дни, мисля че свалих някъде около 5 кг ,ама се чувствах адски зле ,постоянно ми прилошаваше и ми се гадеше и в никакъв случай не бих го пила отново.
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th February 2007, 01:40
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Дори не знаех че се е продавал в БГ, и на Запад го имаше и беше с рецепта, аз си го поръчвах директно от завода с кашоните.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd March 2007, 11:12
_mami4ka_ _mami4ka_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: някъде из Вегас
Мнения: 2
По подразбиране

Да продавше се преди със сигурност сега знам че е вече задължителен с рецепта.Но има адски гадни странични ефекти,но пък и действа маистина
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th April 2007, 14:05
zlatce zlatce не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 2
По подразбиране Мазиндол

И аз то пих преди доста години има странични ефекти - гадене, дори не ми понасяше миризмата на храна, но свалих и задържах доста време теглото което исках. От няколко години не съм го търсила, но преди 1-2 години си го купих с жълта рецепта.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th April 2007, 10:18
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Момичета искате да кажете че все още го има в БГ? Ако имате инфо за производителя бихте ли казали, може би се произвежда в малки количества все още?

Все пак като съотношение към цената на Редуктила си е направо джобни пари Мазиндола а пък и ефекта му е къде по силен, аз в самото начало като го пих вземах по 1/2 таблетка на ден но то като всико нещо което се употребява с години се привиква и накрая стигнах до 2 дневно сутрин и обед.

Много ви моля които има идея дали го има още в БГ да сподели тука и къде?
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th April 2007, 12:31
Venice_2 Venice_2 не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 126
По подразбиране

Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th April 2007, 08:48
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Ученото си е учено- в кенеф да го затвориш лавка ши отвори:)

Ок, ши нагъвам Хоодiя, мир да има.:)
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th April 2007, 14:31
elison elison не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 8
По подразбиране

Цитирай:
На същият принцип работi но естествено е по слабо като действие Hoodia Gordonia, естествен треволяк които има почти същото действие даже като взема 2-3 направо по сила копира Мазиндола или Редуктила. Пък и цената е много по нискка от Редуктила.
къде мога да го намеря това - има ли го по аптеките??? и каква е цената
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мазиндол
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:03.