IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 6th October 2007, 21:31
suzka suzka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 29
По подразбиране

И аз това си мисля - да започна някакви витамини, гледам в тукашната аптека има някакви специално за бременни с 12 витамина и фолиева киселина. Нали все пак са витамини, едва ли да ми навредят ако не съм бременна... Друго я кажете - нещо от рода да спирам ли кафето, аз алкохол и без това не пия,не пуша...И така да изкарам 1 или 2 седмици и да повторя теста...Ще направя всичко възможно да ида скоро на лекар, защото ми казаха че тук първо си вземаш час при джипи, после час за гениколог, а това можело да отнеме и месец...
Отговори с цитат
  #42  
Стар 6th October 2007, 21:55
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Честно казано, учудвам ти се безкрайно на търпението, граничещо с непукизъм за мен. Че ти изчакваш вече един месец, колко още?Направи си другия тест утре сутринта и каквото и да покаже, запази си час за гинеколог- къде е това "тук" където се чака по месец? Какъвто и да ти е резултата от теста, явно нещо има- ако не бременност, то проблем с липсата на менструация. Колкото по- бързо реагираш, толкова по- добре.
Ако ти се стори по- остър тона ми това е, за да те накарам да се "стреснеш" малко и да направиш нещо за себе си.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 7th October 2007, 14:07
ketamina ketamina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Честно казано, учудвам ти се безкрайно на търпението, граничещо с непукизъм за мен. Че ти изчакваш вече един месец, колко още?Направи си другия тест утре сутринта и каквото и да покаже, запази си час за гинеколог- къде е това "тук" където се чака по месец? Какъвто и да ти е резултата от теста, явно нещо има- ако не бременност, то проблем с липсата на менструация. Колкото по- бързо реагираш, толкова по- добре.
Ако ти се стори по- остър тона ми това е, за да те накарам да се "стреснеш" малко и да направиш нещо за себе си.
Да бе, направо не е истина - да чакаш толкова дълго. Аз още на първата седмица след зачеването знаех, че съм бременна, въпреки, че теста го направих на 35 ден след последната редовна менструация. Още повече, че трябва да се пазиш особено много от настинки, лекарства, алкохоли, кафета, цигари.....Отиди поне на гинеколог, за да ти определят гестационната седмица, защото ми се струва, че и това при теб не е наред, ако си бременна. Теста го направи още сега...какво е това- днес, утре, на гладно, на наядено, вечер, преди обед, след седмица или месец...Стига си чакала. А пък витамините - по-добре си вземи отделно фолиева киселина за бременни и отделно комбинираните витамини, но не от тези "Матерна", защото всички мои приятелки си изповръщаха вътрешностите от тях. Също така е добре да се ориентираш към витамините от групата на В-комплекса. Значително намаляват пристъпите на гадене и повръщане.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 7th October 2007, 15:08
suzka suzka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 29
По подразбиране

Не съм бременна. Направих и втория тест, тази сутрин с първата урина и т.н. Пак е отрицателен. Явно от нещо съм болна, в смисъл другаде ми е проблема. Не сте груби към мен, спокойно. Ама нали ви казах, онова кървене като се появи реших че е овулация, за това чаках, нали очаквах след тва мензис, за това не отидох нито на лекар, нито направих теста. А ти, ketamina, как така си знаела още от първата седмица, по признаците ли?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 7th October 2007, 16:56
ketamina ketamina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от suzka
Не съм бременна. Направих и втория тест, тази сутрин с първата урина и т.н. Пак е отрицателен. Явно от нещо съм болна, в смисъл другаде ми е проблема. Не сте груби към мен, спокойно. Ама нали ви казах, онова кървене като се появи реших че е овулация, за това чаках, нали очаквах след тва мензис, за това не отидох нито на лекар, нито направих теста. А ти, ketamina, как така си знаела още от първата седмица, по признаците ли?
Да, от признаците - много, много нетипично остро гадене за секунди от невероятни миризми, които никога до тогава не ми бяха правили впечатление /кафета, алкохол, парфюми, сапуни/...внезапно главоболие и световъртежи за секунди, постоянна разбиваща умора, ужасно напрежение и болки в гърдите, но не като от ПМС, а друга болка....и разбира се, бюста ми се разшири веднага, а вените по деколтето станаха особено видими и ярко-изразени. А, да и постоянната ми температура стана 37.3 градуса, което е много характерно за бременността. После имаше и леко, прозрачно-розово кървене, което беше в периода около евентуаланта менструация, но отшумя за около ден. Пожелавам ти скоро да разбереш как е, въпреки, че с гаденето си карах докато родя, заради което не напълнях никак....само някакви си 5-6 килограма ))
Отговори с цитат
  #46  
Стар 7th October 2007, 17:06
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Температурата е много показателен фактор- без да гледам всички други признаци, дори и преди датата на очакваната менструациа знаех, че съм бременна, защото температурата ми се запазази постоянна над 37 градуса.
Сузка, запази си час възможно най- скоро за лекар и както Кетамина ти е казала, купи си фолиевата киселина отделно и почвай да я пиеш- хубаво е да се пие дори няколко месеца преди да си забременяла, така че я почвай.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Закъснявамиседмици
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:30.