IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 21st December 2010, 12:27
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Пак за олиото явно не се разбира Не е въпроса кое олио е по-полезно при пържене, тези думи са несъвместими. Въпросът е кое е по-малко вредно, но за един здравословно-хранещ се човек този въпрос отсъства, той просто не пържи, тъй като няма толкова минимално вредна мазнина, която е допустима в диетата му.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #32  
Стар 21st December 2010, 12:40
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

По-малко вредно е слънчогледовото олио. На кокосовото единственото му предимство е, че развива по-висока температура. Но и слънчогледовото е много устойчиво, имам предвид рафинираното.
Аз правя разлика между запръжка на манджа и пържене на нещо. Не само не съм краен отрицател на пърженото, но когато става дума за месо, почти винаги го запържвам. Сега ме мързи да обяснявам защо
Отговори с цитат
  #33  
Стар 21st December 2010, 12:55
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Това е твое лично желание, то не променя факта, че пърженото няма място в здравословното хранене Всеки може да се храни както пожелае, важното е да не объркаме тези, които все пак желаят да се хранят възможно най-добре - на тяхната трапеза не присъстват пържени храни. И това не е ограничение, не е отрицание - човек напълно спокойно може да живее и живее без този вреден навик, всъщност обратното е по-важно - не може да живее спокойно СЪС този вреден навик
Подчертавам, че не става дума за ограничение, защото това не е нещо естествено - както хората не можели да откажат рафинираната захар, не можели да откажат сладоледа, не можели да откажат пърженото - не можели да се ограничават - глупости. Тук става дума не за ограничения, а за липса на безсмислено угаждане (разхищения) .

Това, че пържиш месото с някакви си там съображения, дали ще е за да бъде термично-обработено в по-голяма степен или нещо друго, също е лично твое решение, не е обосновано - спокойно можеш да се ограничиш с варене и печене на месото.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #34  
Стар 21st December 2010, 14:55
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Правилно. Да не объркваме хората, като им казваме, че кокосовото олио е по-малко вредно, а рафинираното олио има тлансмазнини, защото няма. По въпроса с личните желания е точно така - всеки си избира. И преди казах, всеки решава на какво вярва и на какво - не. Когато намеря двама специалисти по хранене да говорят едно и също, ще приема, че има само една истина.
Дотогава ще се съобразя с доказания факт, че протеините се запазват в месото най-добре при запържване: първо, защото то се запечатва така, и второ - защото му трябва съвсем малко време, за да е готово. В продългжителната термична обработка няма нищо здравословно, разрушава се аминнокиселинният профил. За сведение: разрушената структура на протеините ги прави негодни за абсорбиране. Затова те стават празни калории. Т. е. организмът си ги складира.
Виж, пържените картофи са нещо друго. Тях можеш и да ги спреш, ако не ти е проблем. Ако много ги обичаш и винаги ти липсват, този тормоз също няма да е здравословен. Но това е друга тема
Отговори с цитат
  #35  
Стар 21st December 2010, 16:02
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Дундьо, защо реши, че трябва да ми обясняваш за процеса на рафинирането пределно ми е ясен нещо май сте чели недочели с мишката. Знаете ли колко е в грамове мазнина 70% от 1100-1200 калории?
Oтварям си профила във фитдей и преписвам произволно един ден
20гр масло
90гр фета
3 яйца
80гр бифтек
75гр сирене бри
200гр маруля
30 малки маслини
500гр краставици
Което в калории е 1218. От тях 93,3гр мазнини, 25,3гр въглехидрати, 69,9гр протеини. В петък си взех пълните изследвания- всичко в норма. Включително и холестерола. Въпреки, че ям и масло и мазно месо (това имах предвид под мас, няма как по друг начин да окачествя мазното м. И мас бих яла, ако понасях вкуса й). Както й да е, вместо да се пънеш да ми обясняваш че това е вредно, обясни ми защо е вредно. Готова съм да те изслушам
Отговори с цитат
  #36  
Стар 21st December 2010, 16:06
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Аз не ги обърквам с нищо - казвам им необъркващо да не ползват олио

Щом държим на пърженето, нищо не пречи да си изпържиш пържолата в тиган без допълнителна мазнина, нали?

И спокойно, при варене и задушаване няма да убиеш аминокиселинния профил и да получиш празни калории, в противен случай спортистите не биха трупали мускулна маса, а аз те уверявам, че те не пържат месо.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #37  
Стар 21st December 2010, 16:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Дотогава ще се съобразя с доказания факт, че протеините се запазват в месото най-добре при запържване
хахахаха, добре всъщност оттеглям си предложението да те изслушвам, дори се оттеглем от цялата тема
Отговори с цитат
  #38  
Стар 22nd December 2010, 12:28
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Е, Апо, това вече е несериозен въпрос. Защо били вредни животинските мазнини - ами в животинските мазнини са трансмазнините. Впрочем в млечните продукти също. Едно време не са били трансмазнини (за млякото говоря и производните), но сега, откак добитъкът се храни с фураж - са. По тази причина някои препоръчват обезмаслени продукти. Те обаче пък се обезмасляват чрез химични способи и то става "от трън, та на глог." Растителните мазнини нямат трансмазнини. И да не са полезни, както смяташ, не са по-вредни от животинските. (Маслото е друга тема, то е богато на витамин В). Естествено нямам предвид химичните замърсители от производствените процеси. Няма продукти, лишени от тях - уви! Като говорим за полезна храна, то май само органик храните стават, и то ако си сигурен, че са наистина органик.
Колкото до запазването на протеините при пържене - и да се смееш, и да не се смееш, няма значение дали ти харесва. И преди съм казвала - всеки си решава за себе си.
Солвър, да ти кажа и аз познавам спортисти ,и славната ми леля е спортист и цял живот с това се е занимавала, и вярвай ми, пържи храна и още как. И хич не й се отразява. Но това е друга тема. Стига с този абсолютизъм. В смисъл на крайности. Пак повтарям - не говоря за пържени картофи, и то във фритюрник, нито пък за запръжки на яхниите. Но да запържиш някой път лещата, нито ще надебелееш, нито ще се отровиш. Нито пък ще те заболи стомахът. Това наистина си е въпрос на личен избор. Нито е редно и да налагаш на хората мисленето, че - сакън еди-какво си, нито пък аз проповядвам да пържат. Но това са различни гледни точки и затова е форумът - да се споделят. Пък всеки си има глава на раменете.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 22nd December 2010, 13:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

В случая имам предвид тези, чиято цел е да натрупат чиста мускулна маса (говорим за максималната полезност на белтъка) , т.е. изключвам леля ти от съвкупността, поне така предполагам Виж, ако е билдърка, тогава греша.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #40  
Стар 22nd December 2010, 14:35
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Не, не грешиш. Не е билдърка, спортна гимнастика е. На 70 години тялото й е почти като на момиче.
Ама като говорим за билдърите, то е друго. Хранителен режим, точно определени натоварвания, в точно определен ритъм, добавки. Надявам се, че все още има такива, които не прибягват и до по-лесни и бързи начини. Но аз съм от Шумен и още навремето имам впечатления как хранеха щангистите в златната им ера, времето на Янко Русев, когато трябваше да качат килограми, за да ги прехвърлят в по-горна категория. Е, не може всички да са шампиони, но клубът по вдигане на тежести беше много изявен. Тогава нямаше толкова наука, говорим за 70-тте, и то ранните 70. Плюскат и тренират, плюскат и тренират. Може да не ти се вярва, но съм виждала например как се изяжда една цяла торта за десерт.
Впрочем не знам дали помниш звездата на българскито кино Георги Стайков. Той заряза професията и замина за Франция. ("Вчера", "Без драскотина", "А сега накъде"). Той беше симпатично атлетично момченце и за "Без драскотина" трябваше да качи 20 кг мускули и да се превърне в мутра (тогава тая дума не беше още толкова популярна). Всъщност първо ролята му е отказана заради нормалния му строен вид, но той се е заинатил да докаже, че това е негова роля. Справи се за едно лято. Но не по съвсем правилния начин. Моя приятелка му беше гадже тогава и тя разправяше и се оплакваше от него. Уредил си зала да тренира. Купил си стероидни препарати с връзки (тогава нямаше още протеини, че добавки всякакви и пр.) Значи сутрин тренира. На обяд сяда в близкия ресторант, поръчва 1-во, 2-ро, 3-то двойни порции. Разбираш ли, никакви специално приготвени храни, просто нещо от менюто, и яде с отвращение и на инат. Почивка 1 час и - обратно в залата. Е, стероидите не знам по каква схема ги е пил. Като гледаш филма, виж резултата. (Друга тема, че после зор да ги свали тия кила. Ама той е инат, свали ги.)
Мисълта ми е, че през всички времена хората са правели мускули и без много-много наука. В смисъл, че тя се е променяла във времето. Затова аз продължавам да не абсолютизирам ни една истина. Но това си е моят избор.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СамозеленчуциЗаПротив
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:08.