IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 26th January 2011, 16:46
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Тази професия я владеем милиарди wellcome to our group.
Добрееее явно имамe разминаване тук, щот когато на човек са му студени крайниците обикновено има причина (примерно лошо кръвообращение, малко движение). Ти приемаш студените крайници за не заболяване, Аз пък не мисля, че "студинете крайници" са толкова нормални, колкото прекомерното окосмяване (за което също обикновенно има причина), или цвета на косата или ... добре де писна ми да пиша.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26th January 2011, 17:30
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не го приемам аз за незаболяване (щот не съм лекар), просто има хора, които студените крайници ги съпътстват от раждането и обикновено до края. И аз съм със студени крайници, бил съм активен спортист или съм спортувал нещо си повече от половината си живот, ял съм по всякакъв здравословен начин (че и продължавам като цяло) и никога не са ми били топли. Очевидно това не е най-доброто или нормално състояниие на един идеален организъм, но е нормалното състояние на много хора (щото няма идеални, аз съм единствения идеален със студени крайници )
Иначе въпросът и темата "Преборете студените крайници! Само сега!" е станало нещо банално, нещо мистично, нещо като дядо Коледа - знаем че съществува, но никой не го е виждал (а на някои и подаръци не им носи дори, което започва да става съмнително с годините). Звучи като реклама по WS телешоп. Т.е. никой не се е "излекувал" реално въпреки хилядите лечения.

С толкова натякване за движението ме караш да задам въпроса - това с многото движение от личен опит ли разбра, че помага на организма и кръвообращението

Виж за цвета на косата определено има причини и много хора незаслужено носят тъмни коси
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #13  
Стар 26th January 2011, 17:53
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Ти си един активно спортуващ човек със студени крайници и заслужено тъмна коса, това много добре го знаем
И все пак спри да даваш пример с твоите студени крайници, както и да се "ориентираш" за студените крайници на всички изхождайки от твоите студни крайници, които никога не са били топли. И с теб (извинявай, че ти говоря на ти) ли ще се борим? Аз само казвам, че това е заболяване, а ти ми твърдиш, че това не е заболяване. Не казвам дали е сериозно, нито казвам колко са хората, които го имат. Забавно е да съдим и изчисляваме, колко хора имат студени крайници от раждането до смъртта си, после да стигнем до заключението, че щом са много значи не е болест, а след това заключим, че може би става въпрос за много неидеални хора, но все пак?!
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 26th January 2011, 18:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ема те моите са си студени и покрай тях започнах да забелязвам и други студени себеподобни и всички си стоим студени В смисъл поинтересувал съм се доколкото мога (да не кажеш, че давам примери с моите си студени крайници, извинявай, че ти говоря на ти) . А личната ми лекарка и тя със студени, но не се е сетила да се излекува жената, ще взема да я подсетя, все пак е лекарка Пък и дъщеря й, и тя лекарка, недосетливи хора.

Идеята е, че има хора със студени крайници, при които не е заболяване и такива, при които е. Понякога студените крайници са симптом на други заболявания, понякога не са, а са си просто студени крайници и както казват повечето лекари "така действа периферната нервна система" примерно. Нали тва е като да те заболи областта на слънчевия сплит или директно на сърцето и ти да кажеш - е тука има заболяване, щом боли, но просто там е един голям кръстопът на нерви.

Така че - при хора, при които студените крайници са се появили впоследствие, очевидно нещо не е наред и много от тях могат и се лекуват.
А при хора със студени крайници, чиито родители и пра-родители са със студени крайници и недипломиран детектив би заподозрял връзка в тази иначе странна случайност, говорим единствено за определен тип нервна система. А не за заболяване, което се предава наследствено, щото нервната система не е заболяване

Като написах 10 пъти студено ми стана още по-студено, стига студ. И дори сега още не разбрах това, че било добре да се движим повече, от личен опит ли е
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26th January 2011, 19:02
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

След като ме занима с личната си лекарка, нейната дъщеря, пра-родителите на цялата ти махала (благодаря ти, че не се спря по-подробно на бабите и прабабите ти) разблах,че имаш задълбочени познания по въпроса със студените крайници... и все пак дрън дрън
Цитирай:
Първоначално написано от Solver
И дори сега още не разбрах това, че било добре да се движим повече, от личен опит ли е
Както казах вече... Аз никога не говоря от личен опит
Но виждам, че твоята дарба е точно в това
И ти гении на здравословното хранене трябва да знаеш дали говоря от личен опит (няколко пъти сме се засичали на маса, пардон във фитнес залата)
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 26th January 2011, 19:14
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Дообре, ти можеш ли да измислиш нещо по въпроса със студените крайници, погледнала нещата от друг ъгъл и неличен опит Занимай ме с някой, който си е стоплил крайниците, да взема и аз да си ги стопля.

Не отричам, че във фитнес залите има маси и нещата са съвсем нормални.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #17  
Стар 26th January 2011, 21:07
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Виждам , че сами не си помагате много и за това реших да не ви мъча повече. Решението на проблема е електрически чорапи и червено вино . Виното го пиете , за да може да спре да ви пука топли или студени са ви краката .
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 1st February 2011, 11:05
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Стейси, наистина се променя пигментацията на кожата от моркови, но не е грозно, както си го представяш. Не е жълто като китаец или като хепатитен, примерно. Бебетата много често са пигментирани, защото в бебешките пюрета за след 3-месечна възраст има много моркови. Всъщност сега не ги знам пюретата, знам как бяха, когато моята щерка беше бебе. Във всичките имаше моркови. Та тя имаше много румено и лъскаво личице, гладко, без характерните за бебетата обриви и люспички. Просто по-особен оттенък на руменината, не искам да кажа "оранжевеещ", за да не се стреснеш. Изглежда си съвсем естествено и със сигурност не е грозно или привличащо внимание. Напротив. Всъщност дъщеря ми е бледа и цялата руменина беше от каротиновата пигментация. Но това е временно състояние, няма да останеш така. Впрочем има мазила за разсейване на хематоми, защо не питаш лекаря си. Вкъщи имам едно, но в момента не се сещам за името. Не е магическа пръчка, но действа и синините избледняват много по-бързо, отколкото от самосебе си.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 13th February 2011, 12:37
Аватара на teenbeen
teenbeen teenbeen не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 128
По подразбиране

придава пигментация наистина, но щом спреш да пиеш сока, тенът ти ще стане същия... даже не съм сигурна, че ставаш точно оранжев, а по-скоро леко ти потъмнява кожата
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Фрешотморкови
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:14.