IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th July 2011, 09:30
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране Лично пространство

До колко позволявате на другите хора да навлизат в личното ви пространство и в кой момент слагате преградна стена? И обратното-вие самите до колко го правите? Като пример-социалните мрежи, които вместо средство за комуникация се превръщат в място, където един вид се "разголваме" и всички знаят всичко за нас.
Или пък във връзките, държим ли на личната свобода и самите ние даваме ли я?
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th July 2011, 11:01
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

до николко, аз съм 1ma и нямам фейсбук
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th July 2011, 11:38
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

Това беше само пример, понеже питането ми е провокирано точно от това, но темата е обща )))
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie

Последно редактирано от Decu : 28th July 2011 на 11:40
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th July 2011, 11:41
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

И аз нямам Фейсбук, а на скайпа съм дала "Ъуей"
Само форумчето ме чопли още, но...морето наближава

Дес, с тази темичка изби рибата! Твърде оголваща е. Едва ли ще си признаем слабостите
Но може пък да има смелчаци.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th July 2011, 11:44
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Не задавам излишни въпроси и не ме питай. Не се опитвам да се натрапвам, но и ти не ми се натрапвай. Така стоят нещата при мен по отношение на "другите". Под другите визирам хора, които определено са приятни и се чувствам добре около тях, но не считам за нужно да ангажирам с по-лични неща. Колкото до една връзка, най-хубавото нещо е да искаш да се "прибереш". Можем да налагаме ограничения на децата си, но да се опитваме да ограничим зрял човек е малко инфантилно
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th July 2011, 12:18
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Дес, с тази темичка изби рибата! Твърде оголваща е. Едва ли ще си признаем слабостите
Но може пък да има смелчаци.
Човек има своите слабости и не може да избяга от тях, но тук не ставаше въпрос за това
Аз пазя много личното си пространство и трудно допускам хората до него, дори и най-близките, рядко говоря за себе си и споделям.Също така и се опитвам да не нахлувам в чуждото, но не винаги успявам.Това всичкото е в следствие на вроденото ми недоверие."Оголих" се )
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th July 2011, 13:31
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Каквото и категорично менние да изразим - твърде либерално или твърде консервативно, няма да отговаря напълно на действителността. Много често човек сам се обърква в писането си, а реалността е друга.
Освен това мисля, че всеки човек става различен при различните хора, с които се свързва.
Но ако уцелиш човек, с който да не се чувстваш притиснат, а да ди е кеф да се прибираш при него след работа - това е..истинската връзка
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th July 2011, 13:41
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Харесва ми темата

Аз се разкривам напълно пред хората,които обичам,на които държа и за които съм жертвоготовна-разбира се те са много малко в моя живот.Но съм силно емоционална и интуитивна,и съм усещала необходимост да НЕ запазя личното си пространство именно пред тях.До момента не съм съжалила,че съм постъпила така,защото просто съм ги почувствала като част от мен.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th July 2011, 14:48
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Темата е от Деси и с удоволствие ще я уважа и ще се разпиша.

Не позволявам хората да знаят повече за мен от това, което смятам че има нужда да знаят. Вид ненужна (в по-голямата си степен) потайност, защото нито съм известен, нито богат, нито..нито, за да привличам тълпите.

Не бях изобщо споделителен. За късмет се научих и продължавам да се уча да бъда такъв с определени хора, защото като всеки човек имам нужда да споделям, колкото и да е рядко.
Предполагам, че повечето от вас го знаят и са го чували, но въпреки това ще си позволя да го напиша:

'Споделената мъка е половин мъка, а споделеното щастие двойно щастие.'

Аз за себе си съм убеден, че е така и се опитвам да бъда по-малко тъжен и двойно по-щастлив, когато има възможност.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th July 2011, 19:14
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Каквото и категорично менние да изразим - твърде либерално или твърде консервативно, няма да отговаря напълно на действителността. Много често човек сам се обърква в писането си, а реалността е друга.
Освен това мисля, че всеки човек става различен при различните хора, с които се свързва.
Има нещо вярно тук. Аз лично се разкривам на почти 100% само пред хората, които искам да се разкрият пред мен. На останалите рядко показвам истинското си аз. Като цяло нямам нищо против да ми навлизат в личното пространство, стига да не прекаляват.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Личнопространство
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:48.