IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #651  
Стар 19th November 2010, 10:40
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

Ако аз я бях слагала там на скенера разбирам.Но не съм по ред обстоятелства.Мерси за вниманието.
Отговори с цитат
  #652  
Стар 24th November 2010, 16:48
bepca4e bepca4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 2
По подразбиране Имам сериозен проблем.

Здравейте на 19 години сам.Като малък са ми омъртвени шестите зъби от пулпити един вече е изваден,1 с пломба и 2 с коронки.мислех да сложа брекети при специализант в МУ-софия тъй като сам първи курс дентална медицина и разпитах,казаха ми че може за по евтино.отивам за преглед всичко ок само трябва снимка на всички зъби и това и направих.оказва се че на всички останлите ми 3 зъба имам грануломи като на единия се предполага за киста и казаха да хода да се лекувам.съответно ми казаха по добре да отида при друг стоматолог,а не сегашния който ми е правил коронките и ми е "чистил каналите" и сега сам в неуписуем стрес.мисля си са инфектиране на кръвта и какви ли не неща.нз дали да отида при сегашния ми стоматолог тои да си оправя бакиите или да отида при специалист.зъбът който е с най сериозно състояние е мой десен долен шести. http://dox.bg/files/dw?a=14fa760881 това е част от цялата снимка,добре се вижда черното петно на двата корена.моля за съвет какво да направя.
Отговори с цитат
  #653  
Стар 25th November 2010, 14:11
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Колега,намери някой от асистентите по терапия и покажи снимката,например д-р Силвия Димитрова ,за да кажат мнение ,относно този 6ти зъб ,защото така снимката е не много ясна.
Най-често такива зъби подлежат на изваждане,но нека това бъде крайна мярка.Ако това е и мнението на терапевтите ,тогава ме потърси в кабинет 101 във факултета по дентална медицина Д-р Яромиров се казвам.
Отговори с цитат
  #654  
Стар 25th November 2010, 14:50
bepca4e bepca4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 2
По подразбиране

благодаря за отгора,ако се наложи в краен вариант ще разчитам на помоща ви.
Отговори с цитат
  #655  
Стар 25th November 2010, 14:59
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Отговори с цитат
  #656  
Стар 26th November 2010, 21:26
Аватара на :)))
:))) :))) не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 10
По подразбиране

-

Последно редактирано от :))) : 4th April 2011 на 13:07
Отговори с цитат
  #657  
Стар 26th November 2010, 23:36
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Помолете колегата да провери дали зъбът не е спукан/счупен.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #658  
Стар 27th November 2010, 21:03
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ...

Здравейте..Имам два липсващи зъба в ляво които бяха един до друг 5,6 горе.. След консултация със стоматалог обсъдихме варианта за мост.Като четвъртия ми зъб горе в ляво е с пломба от 5 години която е за смяна който трябва да се прелекува..Казва, че зъба е по слаб и за да се презастрахова от падане на моста иска да го сложи на третия който е жив здрав зъб но ми каза , че трябва да се омъртви нямал избор.А на мен не ми се иска да го омъртвявам..Това е в случая ако е металокерамика моста..Като задния седми зъб който имам е жив с много малка пломба от скоро той щял да бъде с метална коронка и щял да го остави жив..Всичко това е в случай , че моста е металокерамика..Ако зъбът е метален с пластмаса но знам , че стараенето при такъв мост става по бързо щял да бъде на 4 зъба като няма да ми го слага на третия и няма да омъртви някой зъб..И вече се чудя кой е по добрия вариант ......... дали въоще да слагам мост и да съсипвам съседен зъб или да карам без мост и да си гледам останалите зъби..за имплантат на тоя етап немога да мисля..Идеи и предложения кое е по-малкото зло..?
Отговори с цитат
  #659  
Стар 29th November 2010, 14:28
Аватара на :)))
:))) :))) не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 10
По подразбиране

-

Последно редактирано от :))) : 4th April 2011 на 13:07
Отговори с цитат
  #660  
Стар 29th November 2010, 16:16
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Добре си,освен ако сега не ти се смъкне венеца от травмирането.И една такава неточна корона ще ти докара и други проблеми.Аз бих сменила стоматолога.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:50.