IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #711  
Стар 26th February 2011, 20:57
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Трябва да попиташ него специално за твоя случай...
Иначе термичната травма в такъв смисъл отминава,като всяко изгаряне.
При пълненето на канали ,съчетано с такава t'C се разчита и на това,че доста микроогранизми не издържат на нея
Отговори с цитат
  #712  
Стар 26th February 2011, 22:16
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Aма се зачудих като чух-дали и зъбът ми ще издържи,или след време ще му стане нещо
Отговори с цитат
  #713  
Стар 27th February 2011, 10:30
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не би трябвало да му стане нищо....още повече щом Йовчев го е работил
Отговори с цитат
  #714  
Стар 27th February 2011, 14:31
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Дано е така Исках и да те питам-ако човек си сложи импланти и след години развие диабет,ще му паднат ли?А също и могат ли да се обединяват в обща конструкция импланти заедно с естествени зъби след като те са неподвижни в костта?
Отговори с цитат
  #715  
Стар 27th February 2011, 19:03
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Първо зависи от лечението на диабета и от това как той се контролира,на второ място в устната хигиена и накрая ,но не на последно място от това дали човек е пушач!
Ако стойностите на кръвна захар бъдат подържани адекватно, трудно ще падне имплант по тази причина.
Може да се направи конструкция,която да бъде носена и от зъби и от импланти,макар и това е е известен компромис в някои случаи обаче ,но трябва да се планира добре,като по-добре е ако конструкцията е по-голяма,тогава има равномерно разпределение на дъвкателното налягане.
Ако например има един мост от 5ти зъб до 7ми ,като на мястото на 7ми зъб има имплант и фактически мостът се носи от един зъб и от един имплант,тогава това е не особено обичан вариант,защото естествените зъби ,дори здрави ,имат една лека подвижност,а имплантите нямат никаква!Това означава,че имплантът поема повече товар и има една микроподвижност,която в дългосрочен план би могла да увреди стабилостта на импланта.И въпреки това,ако няма друг шанс ,това може да се направи,а вече при артикулацията(напасването) на моста ,да се направи така че той да има по-слаб контакт с отсрещните зъби в областта на импланта.
Отговори с цитат
  #716  
Стар 27th February 2011, 22:50
Петкова Петкова не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте, ще бъда много благодарна, ако някой стоматолог ми помогне със съвет във връзка със следния проблем. Преди месец и половина ми беше изваден нерв на 7-ми кътен зъб долу ляво (с упойка), запълнени каналите и след 2 седмици поставена коронка от металокерамика. Оттогава имам изключително голяма чувствителност (като тръпнене, парене, тъпа болка, сърбеж, пулсиране) на зъба (венеца?) под коронката, появява се внезапно и почти така изчезва. Засилва се особено вечер, през нощта, при притеснение, преумора. Когато зъбът 'пламне', усещането е, че е по-висок и дори леко докосване с език предизвиква пареща болка. През първите две седмици имаше и пулсираща болка в дълбочина, понякога ирадираща към окото и/или ухото. Рентгеновата снимка (от преди 2 дена) показа, че каналите са напълнени много добре, няма признаци на гранулом или други възпаления, нито остатъци от цимент. Външно няма никакви признаци на възпаление на венеца. Опитахме да намалим тежестта, която пада върху коронката чрез леко намаляване на пломбата на срещуположните зъби, както и тридневно лечение с пчелен клей (не предпочитам лечение с антибиотици или кортикостероиди т.к. приемам хомеопатични препарати). Ефектът е временен. Единствено изчезна усещането, че зъбът е по-висок. Но внезапното 'пламване' и чувствителността остават.

Въпросите ми са: 1) допускате ли алергична реакция (имам и други коронки със запълнени канали и не съм имала подобен проблем); 2) имате ли някакво предположение на какво се дължи тази внезапно появяваща се остра чувствителност на зъба? 3) препоръчвате ли да се свали коронката?

Благодаря много за търпението и, предварително, за отговора. Ще очаквам с нетърпение Вашия съвет какво да предприема.
Отговори с цитат
  #717  
Стар 27th February 2011, 23:18
Петкова Петкова не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Да поясня малко – зъбът е болезнен непрекъснато, ако леко се докосне с храна или пръст, докато ‘пламването’, което описвам (тръпнене, парене, сърбеж, тъпа болка, понякога пулсираща) не е постоянно, понякога обаче продължава часове и вече не издържам, особено ако се случи през нощта. И стоматологът ми недоумява какво може да е. Преди няколко години след пломбиране на този зъб имах силни и продължителни болки в лявата половина на главата, както и винаги, когато се работи по зъба. Затова сегашното затваряне с коронка беше по мое желание (зъбът не беше болен, а само падна пломбата) с надеждата, че проблемът ще се премахне, но не стана така, за съжаление.
Отговори с цитат
  #718  
Стар 28th February 2011, 00:18
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Вероятно е да има неоткрит допълнителен канал например??
Консултирайте се с друг колега,който обаче да погледне снимките,да направи нови ако е необходимо...
Отговори с цитат
  #719  
Стар 28th February 2011, 12:28
Петкова Петкова не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Благодаря много за отговора. Следобяд ще отида при моя стоматолог да отвори зъба, болката се засили и не се търпи.
Отговори с цитат
  #720  
Стар 28th February 2011, 22:26
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

И аз ти благодаря за отговора,Явор
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:12.