IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #741  
Стар 3rd April 2011, 18:55
Катрин Алексиева Катрин Алексиева не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте. Предстои ми изваждане на заден, многокоренен зъб с киста. Доколкото разбрах, зъбът се вади и после се почиства около мястото, където са били инфектираните тъкани. Искам да попитам, това може ли да доведе до по-големи усложнения- кръвозагуба, подувания, инфекции...Притеснявам се, защото след манипулацията ще се прибирам сама и не знам как се чувства човек, в такава ситуация. Другият ми въпрос е, мога ли да отложа ваденето с около месец, за след празниците?Трябва да уточня, че кистата явно е от доста години там, но нямам никакви проблеми, болки, подувания, никакви симптоми, откриха ми я случайно. Не знам точния й размер, но била на границата между гранулом и киста, даже зъболекарят ми смята, че нямам нужда от хирург, и че той ще се справи с проблема, което малко ме притеснява.
Отговори с цитат
  #742  
Стар 3rd April 2011, 19:04
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Споко няма да имаш никакви проблеми .Вади го докато не е почнал да ти прави проблеми ! Между другото не става ли с лечение ?
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #743  
Стар 13th April 2011, 03:10
yanita1984 yanita1984 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 2
По подразбиране

Зов за помощ!
Аз съм на 26 години в седми месец на бременност.
Случи ми се да си счупя малко отпломбата на петия зъб отгоре. Не ме болеше но ми пречише при храненето и реших да отида на доктор да си го поправя. Моята гиниколожка ме предупреди,че не може да се направи снимка но упойка можела да се слага. И аз без да мисля два пъти се запътих към лекарсия кабинет. За сега живея в друга държава и не познавам докторите тук. Съпруга ме заведи при една зъболекарка която след като отвори зъба каза,че при всички положения нерва трябва да се умъртви. Разрови го, сложи ми лекарство, затвори го с временна пломба и ми каза да дойда след 2 седмици. След като мина упойката всичко беше ок, но през ноща почна да ме боли зъба. На следващия ден отидох при другия лекар който ми отвори зъба, изчисти ми корените (без упойка и изобщоне ме болеше) сложи едно памуче с лекарство (не го затвори с временна пломба!) и ми каза да дойда след 2 дена. През деня всичко е добре, през ноща болки в зъба. Пак отивам при доктора, почиства ми корените с нещо като интердентална четка, слага ми памучето с лекарството и пак ме праща в къщи. През деня е добре,през ноща болки в зъба и така 3 пъти. Днес ми запълни каналчетата с някаква паста, сложи ми лекартвото,затвори зъба с временна пломба и ми каза да дойда след една седмица, ако болката не спре ще ми извади зъба. Но всичко се повтаря. Зъба не спира да ме боли през ноща. Аз не искам да си вадя зъб. Не знам какво да правя, може да поискам съвет от трети доктор???
Моля, помогнете ми!
Отговори с цитат
  #744  
Стар 13th April 2011, 14:20
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Много кофти случка,но вече освен да търпиш ,друго не остава.
Щом каналите са запълнени ,не би трябвало да има болка вече.
Дано са запълнени докрай(а това ще разбереш,като си направиш една снимка, след като родиш!!)
Груба грешка е да се вади такъв зъб!
Аз бих изчакал,би трябвало болките да стихнат ,а когато му дойде времето да се направи снимка и тогава ,ако е необходимо да се лекуват пак каналите,но при друг зъболекар!
Отговори с цитат
  #745  
Стар 14th April 2011, 02:11
yanita1984 yanita1984 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 2
По подразбиране

Здр Явор!
Благодаря Ви за отговор!
Днес се обърнах към трети зъболекар. Тя погледна зъба ми, сложи ми лекарство и временна пломба и ми каза да изчакам до сутринта. Ако пак ме боли зъба, ще ми сложи нещо като лекарство-упойка което се сменя на 10 дена и така докато мога да му направя снимка за да се ЛЕКУВА. Няма нужда де се вади зъб! Много е лесно да се извади, но защо да не се опита да се лекува??!! На неговото място няма да порасне нов!
За сега се чувствам супер, не усещам никакво туптене и болки, явно докторката е успяла по някакъв начин или от лекарството, да ми успокои зъб. Сякаш отново съм се родила. Така че хора, не се страхувайте да потърсите мнение и от друг специалист. Аз трябваше да сменя трима доктора заради един зъб!
Отговори с цитат
  #746  
Стар 16th April 2011, 15:16
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
Smile

Обикновено такива хронични процеси(поне като такъв ми прилича от разказа) са упорити и са нужни по-чести интервенции,за да се "уморят"гадинките. Случвало се е тези процедури да се прилагат десетки пъти,но всичко е добре,когато завърши добе.... Може би е нужно да се изчака известно време с калциева паста,за да сте сигурни,че няма да има рецидив. Успех!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #747  
Стар 19th April 2011, 19:15
ralitsa88 ralitsa88 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте! От около седмица имам един проблем - напрежение във втори горен зъб отдясно, без някаква причина(болки, афти, пломби). Като дъвча от дясната страна и имам усещането, че ми се мърда съотвения зъб, по-скоро нещо като напрежение в костта. Нещо такова, не мога да определя. Бихте ли си казали мнението Благодаря
Отговори с цитат
  #748  
Стар 19th April 2011, 19:24
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Добре де само едно не мога да разбера ... как може да не отидеш на зъболекар а да питаш по форумите ?? направо ме изумяват такива въпроси ....
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #749  
Стар 20th April 2011, 01:45
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от susan Виж мнението
Добре де само едно не мога да разбера ... как може да не отидеш на зъболекар а да питаш по форумите ?? направо ме изумяват такива въпроси ....
отдавна спрях да се изумявам аз:Д
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #750  
Стар 17th July 2011, 22:21
Аватара на ninka8710
ninka8710 ninka8710 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 5
По подразбиране

http://www.dentissimo.bg/ аз съм доволна от от моята зъболекарка,препоръчвам я горещо на всеки....вижте я....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:58.