IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #771  
Стар 19th January 2012, 15:16
Plamen1986 Plamen1986 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте на всички. Преди няколко дни ме заболя някакъв зъб, може би ми е този, от който ми се отчупи малко парченце и изведнъж ми се поду цялата лява страна, отокът стигна чак до брадичката и почти не мога да ям и да преглъщам.

Днес има леко подобрение...пия Оспамокс за отока и жабуря смрадлика. Това всичко стана след като ядох бирени фъстъци и много лошо натъртих при дъвченето точно на зъба, може би не е фатално, но се притеснявам. А определено не искам да ходя на зъболекар, може ли някой да ме упъти какво може да се направи, ако трябва ще приложа и снимков материал. Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #772  
Стар 22nd January 2012, 10:34
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Това е като да ти се развали автомобила,а не се занимаваш с авторемонти. Може да чакаш да се самооправи,но най-вероятно колата ще си изгние в гаража или на пътя. Съветвам Ви да потърсите помощ от дентален лекар. Здравето е ваша отговорност..... Успех!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #773  
Стар 23rd January 2012, 01:01
danylony danylony не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Испания
Мнения: 11
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maiiia Виж мнението
Ходих да си направя снимка и след това веднага до един страшно добър зъболекар! Оказа се, че понякога може да има болка, заради самия пълнеж на корените! ( т.е. зависи какъв е пълнежа де, но при мен се оказа такъв проблемът!) Преминава напълно за около 2-3 седмици. ( а ако се ходи и на физиотерапия и за по-малко! Така, че ако някой друг е в моето положение... спокойно!
А на другите - Благодаря за отговорите!
Точно така беше и при мен.
Отговори с цитат
  #774  
Стар 25th January 2012, 22:34
Cry123 Cry123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте,

Как да започна..на 17 години съм,със млечен горен ляв кучешки....викам не е ли много късно вече да сменям зъби,реших с майками да отидем да го снимат..направихме снимка само на кучешкия,но не се виждаше вобще добре,и направихме панорамна,за да видим дали има зародиш дадения кучешки.(На майками и липсват и на нея 2та Кучешки...(Работила е 15години в стоматологичен кабинет,вече не,та и на нея и липсвали така кучешките,тя твърди ,че се е снимала и има корени,просто никога не са паднали реално).

Та историята продължава,снимахме панорамно челюста и снимката е странна.
Ето Линк ,насочих я максимално добре към светлината:
http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs/viu1327523559p.JPG ?
Гледам,че самия "зародиш" на кучешкия ляв е лошо разположен?
Трябва ли да ме притеснява факта,или зародиша може да си се намести?И съответно този кучешки да падне?
Мерси.
Отговори с цитат
  #775  
Стар 5th February 2012, 11:34
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Добър ден! Наистина,ретинираният кучешки зъб е с неблагоприятно разположение(поне така изглежда на панорамната графия). Много често това положение се запазва дълго време без да има някаква симптоматика и с изключение на малки естетични и ортодонтски проблеми,пациента си живее спокойно. Понякога на "скрития" зъб му скимне да се раздвижи и тогава може да се наблюдават симптоми на болка,подуване,раздвижване на зъбите и др. Тогава се прилагат хирургични м-ди на лечение или комбинирани - хирургично-ортодонтски. Има техники,при които се разкрива част от зъба и със специални приспособления се тегли в правилната позиция. Но това зависи от допълнителна образна диагностика - скенер. На него се вижда триизмерно позицията му в костта.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #776  
Стар 5th February 2012, 13:27
Cry123 Cry123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Работата е там,че аз си осещам млечния ,като млечен,попринцип зъбите не се усещат постоянните,но млечния си го осещам,клати се малко не ме боли.
Въпроса ми е възможно ли е зародиша да си отиде на место и да си пробие нормално след като падне млечния?
Попринцип на мен ми падат много трудно зъбите,и имал сам зъби дето сам ги вадел примерно 1 година..Според мен и преди сам имал криви зародиши просто им е трябвало време да си дойдат на место?
Отговори с цитат
  #777  
Стар 11th February 2012, 13:02
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Принципно е възможно да се намести,но гледайки Ro-графия,вероятността това да се случи без ортодонтска намеса е малка. Съветът ми е да направите консултация със специалист за да се вземат превантивни мерки.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #778  
Стар 12th February 2012, 02:19
Cry123 Cry123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Така ,разговаряхме с майка ми ,тя каза ,че попринцип на снимката е едно в устата е друго...Когато се прави ренгенографията тя не е 1:1 с това което е в устата ,защото не се вижда 3 Д Зъба и местоположението,а се вижда отпред..Демек не може да си 100% ,че се намира точно там...А и малко започна да се поразклаща ,и ме боли малко от едната страна като го натискам , клатя ...според мен си е наред зъба....А Вие казахте ,че го гледат на 3Д Скенер...Аз като попитах майками,какво се случва като се наложи намеса,тя казва гледа се снимката,опипва се местото за да се останови мястото на ретинирания зъб,защото единствено по снимката не може да бъде сигурно
А и венеца ме понаболва на млечния
Отговори с цитат
  #779  
Стар 5th March 2012, 23:06
TinaM TinaM не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, от 2-3 дена имам проблем със зъбите. В началото ме заболя венеца между два горни зъба или техните корени - не можех да определя точно. На следващия ден ме заболя долен зъб - точно под двата горни, а сега ме боли съвсем друг долен зъб от същата страна. Моля ви кажете какъв може да е проблем. По венците нямам нищо избило съвсем нормални си изглеждат.
Отговори с цитат
  #780  
Стар 7th March 2012, 23:57
ReNiDD_86 ReNiDD_86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 53
По подразбиране

интересна информация може да намерите на сайта : http://zdrave-i-liubov.blogspot.com/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:59.