IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th November 2009, 20:08
BellaSwan BellaSwan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 2
По подразбиране Рязане през ареолите - въпрос


Здравейте мацки.
Рових и четох из форума, но понеже ме интересува конкретен въпрос, пускам нова тема.
Предстои ми едно вадене чрез рязане по ареолата. (канех се за импланти, но ми откриха фиброаденом, който да вадят първо и за по-сигурно се разбрахме,след като се изследва, зарастне и след 1 година импланти )
Та ще го вадят през ареолата за да няма белег. Това, което ме притеснява в случая е дали след такова рязане там, зърното ми няма да загуби чувствителноста си, т.е. дали нормално ще си настръхва след това или то ще си седи меко.
Задавам въпроса към момичета, на които имплантите са им слагани от там, защото все пак става въпрос за същото рязане.

П.П. От много години Ви чета точно раздел мамопластика и сега имам възможност да Ви кажа - страхотнииииииии сте
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th November 2009, 20:42
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

При мен е през ареолата и не съм загубила чувствителност в тази област и зърната.
Успех и благприятни резултати ти желая
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th November 2009, 00:25
evita29 evita29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 237
По подразбиране

Аз съм с разрез през ареолата и мога да те уверя че не се губи чъвствителноста.Няма да стоят меки ,настръхват си както трябва.Желая ти успех
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th November 2009, 11:00
lysi2 lysi2 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Град: sofia
Мнения: 25
По подразбиране

Аз също.Веднага след операцията,когато зърното реагира на дразене/студ ,допир/,ще го усещаш по "остро".Все пак вниманието ти е насочено там.Болка от разреза въобще няма и чувствителността е същата.Успех!
П.С.Какво е фиброаденом?как го откриха?Кърмила ли си?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th November 2009, 11:49
BellaSwan BellaSwan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте, ами фиброаденома представлява доброкачествено образувание, в следствие на по-високо хормонално ниво, стрес или друго, още не знаят от какво точно се образува. Но трябва да се махне, защото докато не се махне нищо не се знае със сигурност.
Това, което ме притеснява е, че навсякъде като чета пише, че при рязане около ареолата възможността да се загуби сетивноста е много по-голяма, даже някъде четох 50% и доста мнения на загубена такава. Сега тук получавам все положителни мнения.
А как седи въпроса с белега
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th November 2009, 13:17
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Ако си склонна към образуването на келоидни белези, ще си личи малко повечко, както е при мен. Общо взето обаче не се забелязва.
Зависи от твоята кожа и разбира се от уменията на хирурга.
Не забравяй после упорито мазане на белега.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th November 2009, 19:19
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Моята корекция е през ареолата и за съжаление трябва да кажа, че след операцията двете ми зърна реагират различно - много често едното е настръхнало, а другото - не. Голям конфуз, особено през лятото, когато съм с летни дрешки - имам даже тема такава с въпрос към другите девойки във форума, дали има и други като мене - оказа се, че да, но пък на някои от тях изобщо не им пукало. Значи гаранция няма, дано имаш късмет да не си от моята група, но и така да е - здравето е преди всичко, пък и след като си сложиш имплантите и гърдите ти дай Боже изглеждат вече така, както ги искаш, това ще ти е най-малката грижа .
__________________
Който има желание - намира начин, който няма желание - намира оправдание.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th November 2009, 21:34
Аватара на cvet81
cvet81 cvet81 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 154
По подразбиране

И моите разрези са от там,но все още не мога да кажа нищо по въпроса.
Ще споделя ,веднага щом си възвърна чувсвеността там и общо на цялата гърда
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th September 2010, 12:28
virginia virginia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 89
По подразбиране

Ох.........и на мен ми предстои мастопексия с този тип разрез. Много ме е страх да не загубя чувствителността на зърната. Нека чуем още мнения на вече претърпели подобен тип операция, а именно чрез достъп през зърното! Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th September 2010, 22:01
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

Здравейте мацки и от мен.Аз съм рязани три пъти през ареолата и абсолютно ви гарантирам че не съм си загубила чуствителността,усещането ми си е както преди.Успех на мацките които им предстои интервенция.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рязанепрезареолитевъпрос
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:05.