IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th January 2011, 20:44
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране Линии под очите, тези които очертават сенките

Здравейте,

Имам такива наследствени линии, нещо като вдлъбнатини, които очертават сенките на очите. От вътрешната страна на окото, надолу и настрани.
Търсих снимка в нета, за да покажа, но не открих.
Сещате ли се за какво става въпрос?
Някой знае ли какво се прави за тях или да посетя някого?
Имали филъри някакви за това или става с изсмукване, опъване?
Нямам никаква идея, но искам да ги махна от много време.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th January 2011, 08:08
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Попълва се под очите с хиалуронов филър. В резултат на това се изравнява вдлъбнатината и се намаляват сенките. Прави се от пластичен хирург или дерматолог.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th January 2011, 21:37
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

А с липофилинг могат ли да се запълнят тези вдлъбнатини, вместо с филър?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th January 2011, 22:15
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Мисля, че аз имам такива линии, точно както ги описва Nimfea. Моите не са торбички, а точно линии. Може да се снимам и да покажа, какво е при мен положението.
Появиха ми се като станах на 33 год. Може би и преди това съм ги имала, но да не са били толкова ясно изразени и съответно не съм ги забелязвала. Събота и неделя като си отспивам и съм отпочинала, не са толкова видими. С грим не се покривaт, не помага и мацането с concealer или фон-дио-тен.
Ходих на дерматолог, който слага ботокс, прави процедурки и такива работи. Той ми каза, че е от годините (демек остарявам). Можело да се направи нещо, но не ми каза какви процедури имаше в предвид. Според него не си струвало, защото щяло много пари да ми струва (не доуточни колко, пък и аз не питах) и че резултата няма да е напълно заличаване. Ако през лятото успея пак да се прибера до Варна, ще попитам д-р Заякова и за нейното мнение.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th January 2011, 22:26
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Моите са вдлъбнатини, имам ги откакто се помня, забелязах ги още когато бях на 13-14. Не са нито сенки, нито торбички, а точно обратното на торбичките Така че процедури и кремове против подпухналост не ми помагат. И сенки си имам като бонус, но те не ми пречат особено, а и изчезват когато се наспя. Но тези вдлъбнатини ме дразнят.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th January 2011, 22:31
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

chaoslady, да, и моето е както го описваш.
Само не съм сигурна дали това, което имам аз са сенки. По-скоро, защото там кожата е много тънка и просто се виждат венички отдолу и за това така синее. Ще пусна снимки, но по-нататък, първо трябва да се снимам
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th January 2011, 19:16
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

И моите са откакто се помня. Казвам, че са наследствени защото и баща ми ги има. Мисля, че с възрастта стават все по-видими. Сега съм на 25. Също и когато съм изморена се забелязват ужасно.
Дразнят ме и искам да ги попълня ако е възможно. Изпаднаха ми малко пари и смятам скоро да отида на консултация да видим какво може да се направи.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th January 2011, 18:41
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз не бих рискувала с филъри. Едно че резултата е временен и после пак, това си е абонамент за цял живот. Излиза скъпо, резултата не е гарантиран, може да се получат неравности. Единствено може би бих пробвала липофилинг (ако е възможно в тази зона) и то при опитен хирург, ако все пак реша някога да рискувам.
А и в повечето случаи тези линии си ги забелязваме само ние, други трябва да се вглеждат много за да ги забележат.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th January 2011, 18:52
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

При мен проблема е че на снимки много си личат. Сигурно е от светлината и положението на камерата. Когато се погледна в огледалото, дори аз почти не ги виждам, също така околните се чудят за какви линии става въпрос когато им кажа. Но на снимки си личат от километри и тогава като им покажа снимките разбират за какво става въпрос.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th January 2011, 14:22
Аватара на Shonned
Shonned Shonned не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Sofiqqqqqq
Мнения: 108
По подразбиране

Вчера на една жена преди мен И слагаха филър точно за тези линии. Поне като излизаше не се виждаха, но аз я мернах за малко и само чух като И обясняваха нещо. После питах докторката, тя каза че се опъват с филър, но ако са много дълбоки (при по-възрастни жени са нужни 2-3 пъти по малко, не цяла ампула)

Тази жена изглеждаше добре, пак казвам. Никакви линии не видях поне на излизане. Нито подуто, нито си личеше къде са я боли.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Линииподочитетезикоитоочертаватсенките
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:36.