IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 10th September 2009, 12:56
Аватара на serios girl
serios girl serios girl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 65
По подразбиране

Случавало ми се е веднъж. Бях сменила противозачатъчните и явно се бяха разбутали хормоните.
Ходих на лекар, прегледа ме, каза, че не съм бременна и ми изписа оргаметрил и после нещата се оправиха.
__________________
Обяви
Отговори с цитат
  #42  
Стар 12th October 2009, 23:33
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Здравейте! Тъй като аз повдигнах въпроса, да ви кажа как се развиха нещата година по-късно. И...колко по-рано е трябвало да се обърне сериозно внимание на нарушенията в цикъла. При мен гинеколкозите 2 години ми опяваха, че нарушенията са ми от контрацептивите и ме тъпчеха с Оргаметрил и така се завърташе един омагьосан кръг. Докато преди месец, след поредната липса на цикъл не пуснах хормонални изследвания. Оказа се, че ФСХ-то ми въобще го беше взела липсата - естествено аг-спец казаха, че пак е от контрацептивите. Да ама не. Съотношението ми ЛХ/ФСХ в лутеална фаза беше 40, а във фуликулярна 3 и нещо, веднага помислих за ПКЯ, но тестостерона ми е в норми. Отидох на ендокринолог и се почна едно всевъзможно иследване, след снимка на мозъка се стигна до извода, че проблема е хипофизарен. Откриха ми тумор на хипофизата и тази седмица съм на ямр за потвърждаване/отхвърляне на диагнозата. Проблемът на нашите доктори е, че никога не търсят причината за дадено заболяване, а лекуват симптомите. Така, че при една аменорея и смущения в цикъла, не бива да се подхожда лекомислено. Уверих се, че гинеколозите освен оргаметрил и дуфастон, друго не знаят (поне тези в Бургас), логиката им хич не е в час, а един доктор би трябвало да може веднага да свърже симптоматика с всички възможни диагнози и да ги провери.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 13th October 2009, 01:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Леле.... Роси...
Това значи ли, че все още не е сигурна диагноза? Стискам всички възможни палци да се окаже невярно, дръж ни в течение.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 13th October 2009, 01:20
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Благодаря ти! Надявам се да се отхвърли тази диагноза, но всичко натам клони...ще видим. В петък ми е часа за ЯМР, реших в Правителствена болница да го правя, дано да попадна на добри специалисти и да получа адекватен отговор за състоянието си. После ще споделя какво е станало. Дано да е за хубаво.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 13th October 2009, 06:57
Аватара на ccvet
ccvet ccvet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: СОФИЯ
Мнения: 32
По подразбиране

Роси стискам палци всичко да е наред.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 17th October 2009, 14:10
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Здравейте! Вчера бех на ЯМР. За съжаление диагнозата за тумор на хипофизата се потвърди. Хубавото е, че доброкачествен, т.е. аденом и го изкараха микро Сега остава да се разбере и какво ще е лечението. Моля се да не е оперативно...ще видим Ще пиша пак. Благодаря ви за подкрепата!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 17th October 2009, 14:21
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Представям си какво ти е... но добре, че е по- малкото зло...
Намерих сбита и добре поднесена информация за различните видове аденоми на хипофизата http://www.charcotclinic.com/index.p...d=19&Itemid=24
Дано наистина да не се наложи операция... във всеки случай най- важното е направено- имаш точна диагноза... че като знам колко приятелки имам, които години наред "лекуват" хормони, без да знаят точно причината...
Стискам палци да мине бързо всичко и да го забравиш
Отговори с цитат
  #48  
Стар 17th October 2009, 14:31
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Благодаря ти Тази статия съм я чела...и общо взето всичко от нета го минах като информация. И добре, че има такава, защото тия доктори нищо не казват. Дават снимките, вземат парите и "довиждане". Като че ли имах по-очаквания за Правителствена болница, ама нищо хуманно не е останало в професията им. Другата седмица ще запиша разни часове за консултации и пак пътя към Сф. Ще видим...
Отговори с цитат
  #49  
Стар 31st October 2009, 22:53
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Здравейте, отново! След консултация с неврохирург и ендокринолог, заключението е, че тумора не е хормоносекретиращ, т.е. не е пролактином и не може да се приложи медикаментозно лечение . В понеделник ще ме планират за операция. Дали сред вас има някой с подобен проблем? Ако някой е опериран от аденом на хипофизата с ендоскопия, би ли споделил как е минала операцията и колко време е нужно за възстановяване?
Отговори с цитат
  #50  
Стар 1st November 2009, 02:25
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Роси, мислих си за теб тия дни... съжалявам, че така се развиват нещата... предполагам си преровила вече целия нет за информация, аз след последния ти пост се зачетох и доколкото разбрах операцията се прави през носа, няма никакви белези и възстановяването е бързо... дано да е така наистина, стискам ти палци понеделник и ще те чакаме да пишеш след това
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Спираненацикъл
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:53.