IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th November 2013, 21:16
Аватара на unusual
unusual unusual не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 166
По подразбиране Изневяра

***

Последно редактирано от unusual : 24th December 2013 на 21:05
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th November 2013, 02:29
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от unusual Виж мнението
Здравейте,

Появявам се с малко неприятен въпрос, за който може би ще бъда осъдена от 90% от потребителите. Няма да се оправдавам, защото мисля, че по моя вина или не, достатъчно съм изстрадала и аз. Моля, ако някой е решил да ми натяква как съм могла и как не е трябвало, да ми го спести - мисля, че след толкова време сама разбрах, много истини. Аз не съм изневерила на никой.. нито одобрявам изневярата, но ето че попаднах в ситуация, в която мъж изневери с мен.

Мъж, който познавам от много години, който е по-голям с 5г. от мен и който смея да твърдя е единственият човек, който съм била готова да приема, въпреки всичко и всички. Накратко, нещата се случиха спонтанно, силно, с много емоции и чувства.. Но той имаше приятелка от 9 години, за която се ожени и впоследствие създаде семейство. Като подписа дойде 3 месеца след започването на нашата "връзка", а детето в последствие. Паралелно с всичко това и аз бях някъде там..

Няма да разказвам през какво минах аз и как съществото ми се справи с смесицата от радост, тъга, привързаност, отхвърленост и т.н. Той никога не ми обеща, че ще бъде с мен, но и никога не си тръгна.. Не го съдя, никога не го беше правил, знам че не знаеше как да реагира, знам че не ме нарани умишлено и че ако можеше да върне времето, щеше да направи много неща различно. Но в такива ситуации, може би никой не е в състояние да мисли трезво. Не го оправдавам, не оправдавам и себе си.

Мина година откакто всичко свърши, но той винаги е бил там - в съзнанието ми и колкото да се опитвах да създам нова връзка, да срещна някой друг просто за момента не успявам. Тъй като познавам много негови близки приятели и сме свързани чрез работата си, в която има много пътуване, често ги срещам и съм близка с някой от тях. По време на нашите отношения, за които никой не знаеше разбрах, че сегашната му съпруга му е изневерявала многобройно с един от най-добрите му приятели и не само.

За което, той разбира се не знае и аз никога не му казах, защото исках той да е с мен защото избира мен, а не защото не може да бъде с нея. Исках всичко да е чисто и да не повлиявам на решенията му. До преди 3 дни. През тази година се бяхме виждали няколко пъти, просто така на обяд, вечеря или просто разходка, за да прекараме малко време заедно - не знам защо е това време, не знам и защо аз или той имаме нужда от него - не сме правили секс през тази година, никаква интимост - само прегръдки и целувки по челото или бузата.

До преди 3 дни. Бях в града му, заведе ме на вечеря, усмихваме се, говорихме си много, и разбира се.. продължихме към хотелската ми стая. Там пак всичко беше както преди - целувки, прегръдки, говорене, усмивки и разбира се накрая секс. И тук дойде момента, в който докато си лежим той ми разказваше някакви неща за неговите приятели и за жените им.. и аз казах 'Вие всички си говорите така за жените си.." И тогава всичко се промени - той подразбра, че жена му е правила неща за които той не знае.. започна да ме разпитва, искаше да му кажа всичко.. аз не знаех как да реагирам и се опитах да избегна темата, но всъщност няма как.

Знам, че на негово място и аз щях да искам да знам всичко. Не му казах, мълчах си доколкото мога.. Вечерта продължи нормално, той стана по-мълчалив, познавам го добре.. колкото и тъпо да звучи с времето разбрах, че едиствената жена с която е изневерявал съм аз и че при него да правя секс "просто така за спорта" не съществува, не е интересно, не го привлича. Знам и че изпитваше ужасни угризения, че е с мен, че не е верен и т.н. Той е стойностен човек, макар в тази история да не изглежда такъв.

Днес обядвахме заедно и той ме помоли да му напиша всичко, което знам за онази история с жена му.. защото знае, че няма да мога да му разкажа, просто да го напиша... Аз обещах и знам, че на негово място щях да искам да науча също, но не знам как да му кажа.. Какво да му напиша, не искам да се чувства зле, не искам да го нараня, не искам да проваля живота му. Тъй като, вече не съм малка, но никога не съм се сблъсквала с такава ситуация искам съвет.

За мен той не е случаен човек и макар да съм искала да бъда с него, никога не съм искала да е по този начин. Много стадах и плаках, и се терзаех през всичкото това време, но никога дори не ми е минавало през ум отида при жена му да й кажа, никога също не бих говорила лоши неща за нея пред него. Сега нямам голям избор, трябва да кажа нещо. Дали да кажа всичко? Дали му го спестя? Моля ви, дайте ми съвет!
Винаги когато текста е толкова голям го разделяйте на абзаци, защото иначе е много затормозяващо да се чете толкова сбит текст, това е като закон, запомнете го !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th November 2013, 02:31
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Доста ми липсваха тези теми, които винаги са много интересни и в тях пиша с удоволствие и се надявам неща които съм написал, ако автора на темата прецени, че може да използва някои от съветите/мнението ми и те му помогнат, аз ще съм много щастлив от това. Много се надявам този път да чуем как е завършила тази история, защото много други такива теми е имало в които хората си даваме мнението и после не знаем какво се е случило, дали съветите ни са помогнали или не. Надявам се unusual след време да ни пише как се развил случая и дано да е със хубава развръзка.

Прочетох внимателно историята ти и видях много важни неща, които няма как да не отбележа, а те са много важни за цялото развитие на този случай и за това как ще завърши. За този мъж мога да кажа едно нещо със сигурност, той те е оценил много като човек, на него му е приятно с теб, не гледа на теб просто като жена за секс, а това е много важно, определено във твоята компания намира това което му липсва във живота и не може да го получи от настоящата си жена.

Аз не знам какво чувства жена му към него, но определено на нея също нещо и липсва и тя го намира при други мъже, иначе може всичко останало да им е наред в отношения и само това да и липсва.

Ти пропусна да споменеш нещо много важно, нещо което ти може би знаеш и си разбрала от разговорите ви които сте имали и това е дали той е щастлив с настоящата си жена, но очевидно за да е с теб, явно не е толкова щастлив.

Цитирай:
През тази година се бяхме виждали няколко пъти, просто така на обяд, вечеря или просто разходка, за да прекараме малко време заедно - не знам защо е това време, не знам и защо аз или той имаме нужда от него - не сме правили секс през тази година, никаква интимост - само прегръдки и целувки по челото или бузата.
Няма как да знаеш, защото това са чувства, а те не могат да с обяснят със думи и най хубавото е, че този мъж наистина те харесва и му е приятно с теб и това не е заради секса като главна причина.

Цитирай:
За което, той разбира се не знае и аз никога не му казах, защото исках той да е с мен защото избира мен, а не защото не може да бъде с нея. Исках всичко да е чисто и да не повлиявам на решенията му.
Тук също мога да те уверя, че той наистина е с теб заради самата теб, както виждаш той не е знаел за изневерите, но е искал да сте заедно когато е имало възможност за това. Той е показал чувствата си щом те е прегръщал и целувал и това без да го прави с намерение за секс, защото ако беше това целта му, щеше да го направи много по рано и за мен няма съмнения, че този човек наистина те харесва и те оценява.

Ти в момента си във една емоционална вихрушка, в теб бушуват най различни емоции, както и ти самата сподели. Едно от тези чувства трябва да опиташ да извадиш от тази вихрушка и това в чувството за вина. Какво си направила, за да се чувстваш виновна, ти не го насилваш да сте заедно, на него му е приятно с теб, ти не си подтикнала жена му да му изневери за каква вина ми говориш. Този брак и да се разпадне ти няма да имаш вина за това.

Нещата всъщност са доста прости, ако този мъж е щастлив с тази жена, той просото нямаше да се среща с теб, нямаше да те целува и прегръща, щеше да дарява с това жена си и при този факт е ясно, че в бракът им нещо не върви и щом и жена му търси ласки от други мъже, какво повече да говорим.

Този човек е и явно интелигентен, за да се сети да те накара да напиеш всичко, вместо да го споделиш в разговор, това определено говори за интелект. Много по лесно ще ти е да споделиш тези неща като ги напишеш и няма да пропуснеш нещо важно по този начин.

Това като съвет което мога да ти дам и смятам, че е добре да го напишеш и дори да започнеш с него е следното - Кажи му, че ти е много тежко да споделиш всичко това което знаеш за жена му, защото не искаш да му съсипваш брака и той да се чувства зле и ти си го знаела това от доста време, но заради тези причини не си искала да му го споделяш.

Също така ти не си искала да му го кажеш, за да не изглежда, че все едно целиш по този начин да му развалиш брака и да го спечелиш, а ти не си такъв човек и това той много много ще го оцени. Той само като разбере, че ти си знаела от по рано, но не се му споделила, защото не искаш да му развалиш брака и той да страда, най вероятно това ще го накара да те хареса още повече. Аз лично много бих оценил едно такова поведение от една жена, защото има жени които наистина могат да направя някоя интрига и да развалят един брак, без да им пука много само и само да спечелят даден мъж.

Няма как всичко да знам от този разказ, но в сякаш изглежда, че има някаква "магия" между вас и може би ще сте щастливи да живеете заедно. Тъй като нещата при вас не са свързани с единия секс и той определено в случая не мисли с долната си глава, каквото и да решение да вземе, то ще е добре преценено. Това го споменавам не случайно и наблягам на него, защото не са малко случаите в които някой мъж може да хлътне по някоя жена само заради секса и да си развали брака и след време да съжалява за постъпката си.

Още веднъж ще повторя, не трябва да чувстваш никаква вина
той рано или късно ще разбере и ти нямаш вина за тези изневери на жена му.
За да ти го направя по лесно за разбиране, опитай да си представиш какво ще се случи ако не му споделиш това, ако той въобще не беше разбрал, щеше да му запазиш щастието ли ? Ами той явно го няма това щастие щом иска да се среща с теб, замисли се над това !

Е май стана доста дълго, стига толкова за днес, да не ти "идвам в повече" и на теб

Последно редактирано от Pufpaf : 12th November 2013 на 02:33
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th November 2013, 09:58
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Нямам лични наблюдения върху двамата, за да дам точна преценка от безпристрастен, страничен наблюдател. Но тъй като съм имала подобни преживявания и познавам хора с подобни истории, само мога да кажа, че този мъж е приел unusual за даденост и въобще не я оценява. Може да не е умишлено, но той си играе с нейните чувства. Той никога няма да бъде с нея, защото тя за него е сигурната и вече превзетата крепост. Тъй като тя го приема всякак и с жена и без жена, той винаги ще превзема нови крепости, ще живее с други жени, но не и с нея., защото тя така или иначе ще присъства безропотно в неговия живот.
unusual искаш съвет как да постъпиш. Моя съвет е да оставиш този човек. Не му разказвай нищо. Раздели се с него и остави сам да се оправя с проблемите си. Той мисли ли за теб и за твоите чувства? Попитал ли те е някога как се чувстваш от положението , в което те е поставил? Попитал ли те е дали си щастлива? А ти щастлива ли си?
Знам, че ще ти бъде трудно да го оставиш , но единствения начин да накараш този човек да те забележи и оцени е да го изоставиш. Нека види, че те губи, нека усети липсата ти. Не се страхувай, че по този начин може да го изгубиш, Защото ако това стане, значи не това е твоя човек. Ще ти бъде тежко, но колкото и клиширано и глупаво да звучи, времето лекува всичко.
Ти заслужаваш уважение и любов. Заслужаваш да бъдеш уважавана и обичана като човек, а не да си плюшената играчка от под кревата, която да се вади в един момент, да си поиграят с нея и след това пак да я захвърлят в прахта.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th November 2013, 15:33
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Не съм съгласен със мнението на Шоки и ще обясня защо. Преди това е важно да отбележа, че ние виждаме само едно парче от целият пъзел в тази история, разказана само от едната страна и тъй като не знаем всичко, не винаги може да се направи най правилната преценка и да се даде най правилният съвет.

Най важното нещо с което трябва да почнем е това:

Цитирай:
Но той имаше приятелка от 9 години, за която се ожени и впоследствие създаде семейство.
Ето защо не мога да приема мнението на Шоки, което за други случаи може и да е валидно, но не и за този според мен. Техният романс е започнал, когато той вече си е имал приятелка от доста години. За съжаления не е много добре обяснено и не са споменати важни подробности, как започва всичко в какви отношения е бил този мъж с неговата приятелка тогава и т.н.

Този човек със сигурност е бил объркан в чувствата си и за някои хора вземането на такива решения са доста трудни. Има по нерешителни хора, както и по властни жени които могат да водят един такъв мъж за носа. Тъй като те са имали много дълга връзка, при което също не е лесно да се вземе едно такова решение.

Ние обаче не знаем и нещо много важно, как unusual ме се е разкрила и какви чувства е показала към него. Тя също така едва ли му е казала да избира между нея или настоящата му жена и не случайно отбелязах, че има и по нерешителни мъже при които жената трябва да е по настоятелна в такива случаи и да разбере може ли да бъде с този мъж или не.


Цитирай:
Първоначално написано от Шоки Виж мнението
Той мисли ли за теб и за твоите чувства? Попитал ли те е някога как се чувстваш от положението , в което те е поставил? Попитал ли те е дали си щастлива? А ти щастлива ли си?
Ако той не е имал приятелка в този момент с която е от дълги години и очевидно не е щастлив, бих се съгласил с това мнение. Този човек е бил объркан в този период, във него е имало и продължава да го има този конфликт между любовните чувства, разума, състрадателността и т.н.

Лично знам случаи в които някой човек усеща, че това не е любовта на живота му, но не може да зареже този човек, за да не го накара да страда и е готово да си жертва щастието за това. Има и доста нерешителни хора, които по трудно взимат такива решение, също така има и по властни жени, които могат да водят един мъж за носа.



Цитирай:
Първоначално написано от Шоки Виж мнението
Попитал ли те е някога как се чувстваш от положението , в което те е поставил?
А ти от къде знаеш кой кой е поставил в това положение ? Добре е unusual да се включи и да отговори на някои въпроси ако иска да получи най-обективното мнение и добри съвети, макар и това да е доста субективно в случа, дали ще е най обективно и най добър съвет, защото всеки човек гледа през собствената си "призма". която при всеки е различна !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th November 2013, 16:18
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Пуф, тя не иска да я анализираме, а да й дадем съвет, дали да разкаже на мъжа за съпругата му или не. Ама ние с теб веднага се изтипосахме за психолози . . Виж как съм започнала с публикацията си - "Нямам лични наблюдения върху двамата, за да дам точна преценка от безпристрастен, страничен наблюдател." . Така че просто и този случай го включвам към другите познати за мен случаи. Може би нямаше да изпадаме в толкова психоанализи, ако момичето не ни беше разказало по-обширно проблема, а беше задало точно въпроса.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th November 2013, 17:20
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Аз точно защото нямам всичката нужна информация и някои неща само ги гадая и се опитвам се да погледна от всеки ъгъл, да се поставя в положението на всеки един от участниците в историята и да погледна през неговата "призма", но за това нещо, аз трябва да знам доста за дадения човек, а в този случай знаем много малко. Не всеки човек мисли и чувства еднакво и това е едно от най важните неща с които винаги се съобразявам, когато пиша мнения в такива теми.


За това се получават и такива дълги мнения, но unusual е добре запозната и може да си извади нещо от мненията което да и помогне да вземе правилното решение. Би било абсурдно просто да и напиша - направи това или онова, без да съм се обосновал защо, а тя точно това иска да чуе, което да и помогне да вземем правилното решение.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th November 2013, 20:28
Аватара на unusual
unusual unusual не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 166
По подразбиране

***

Последно редактирано от unusual : 24th December 2013 на 21:06
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th November 2013, 20:29
Аватара на unusual
unusual unusual не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 166
Arrow

***

Последно редактирано от unusual : 24th December 2013 на 21:06
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th November 2013, 20:53
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Милата, и мен разплака. Не ти е лесно. Хората (и мъжете и жените) имаме лошия навик да прикриваме чувствата си. Не смеем да ги разкрием и да бъдем открити. Страхуваме се да говорим и да признаваме чувствата си. Това е една голяма грешка, въпреки че това нещо е сдобито от факта, че когато излееш душата си рискуваш да бъдеш отблъснат, с чувствата да ти се подиграят или пък не ти отвърнат. Много често и започват да се възползват от чувствата ти. Мъжетеq повечето (Да ме извинява Пуф са доста нерешителни и често нямат собствено мнение. Той вече е бил с жена си и брака е бил уговорен и среща и се влюбва в теб. Но не намира смелост да промени нещата. Не знам, може да не съм права, опитвам се да го разбера. Надявам се нещата между вас да се получат, защото се обичате.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изневяра
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:44.