IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th October 2008, 21:39
baba Gicka baba Gicka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 74
По подразбиране Противогрипна ваксина

До сега никога не сме си били противогрипна ваксина нито аз, нито семейството ми. Трябва ли да си бием такава ваксина и каква точно, моля някой да ме светне
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th October 2008, 21:54
Аватара на dododod
dododod dododod не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 472
По подразбиране

За хора със слаба имунна с-ма е препоръчително.Аз тази година се ваксинирах поради същата причина.Може и да е от самовнушение,но действа(поне за сега) Аз съм с Инфлувак.
Моят съвет е,ако не се разболяваш често и не правиш усложнения да не слагаш.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th October 2008, 09:30
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Аз си взех Ваксигрип, но още не съм я сложила, защото наскоро изкарах един грип и не мога да се възстановя. Когато се слага ваксина задължително трябва да си напълно здрав. Иначе ще ми е за пръв път
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th October 2008, 20:11
Аватара на 4inthemorning
4inthemorning 4inthemorning не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 161
По подразбиране

3 години подред си слагах ваксина, защото преди това карах по една пневмония задължително просто, всяка зима, все на едно и също място - отляво. И като бонус по някой бронхит и ангини. На мен ваксините ми действаха добре.
Разбира се, това с ваксините си е ужаааасно спорен въпрос, има хора - страшно недоволни. Но мисля, че масовият потребител е доволен и по-здрав.
Относно марка - все Инфлувак са ми слагали.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th October 2008, 12:38
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Ето това мисля, че е по темата: http://www.zdrave.bg/?c=n&id=4323

Наскоро говорих и с един професор по вирусология. Неговото мнение беше, че най-доброто противогрипно лекарство е липсата на стрес и почивката, просто такова нещо като противогрипна ваксина, която е ефикасна срещу всички вируси, не съществува. Вирусите мутират толкова бързо, че в момента, в който е създадена ваксина срещу даден щам, той се е изменил до степен тя да не му действа.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th October 2008, 12:51
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Петте хикса , съгласна съм с мнението на професора и аз смятам ,че тези ваксини са безполезни.Никога не съм се и ваксинирала.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th October 2008, 12:58
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Аз също никога не съм се ваксинирала и няма и да го направя за в бъдеще. Забелязала съм, че хората които се ваксинират задължително прекрават всички грипове през сезона. Как става тоя номер, не знам. Тръшкат се за по няколко месеца и си мислят "Леле какво ли щеше да е ако не бях се ваксинирал", ами щеше да е е като мен - максимум 1-2 леки настинки и тва е.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th October 2008, 13:05
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пипилота
Забелязала съм, че хората които се ваксинират задължително прекрават всички грипове през сезона. Как става тоя номер, не знам. Тръшкат се за по няколко месеца и си мислят "Леле какво ли щеше да е ако не бях се ваксинирал", ами щеше да е е като мен - максимум 1-2 леки настинки и тва е.
Точно
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th October 2008, 13:40
baba Gicka baba Gicka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 74
По подразбиране

и аз не помня да съм карала грип поне от години, най-много стигам до хрема и болки в гърлото. Изпивам 2-3 прахчета Тайлол хот и съм кукуряк. Мои приятели се ваксинираха миналата година и цяла зима боледуваха. Май тези ваксини ще излязат бош лаф нали фармацефтичната индустрия трябва да печели от нещо
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30th October 2008, 13:51
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Веднъж съм си правила противогрипна ваксина и не повторих. Все едно имаше точно обратния ефект
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Противогрипнаваксина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:57.