IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 23rd June 2009, 14:23
punk_girl punk_girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 106
По подразбиране

Тва е голяма вкусотия миналата седмица само на това карах за закуска и опредалено се наяждах .Аз сипвам две лъжички ядки в малка купичка кисело мляко и на другия ден прибавям 1 лъжицка мед ,3 малинки и настъргана ябълка и резултата е невероятно вкусотия.
Отговори с цитат
  #102  
Стар 13th August 2009, 21:03
Роня Роня не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 87
По подразбиране

Аз да вдигна темата, защото открих "рецепта" (то голяма рецепта, ама нищо), която прави овеса ВКУСЕН (не само поносим):
Кипвам към 180 мл. вода, слагам вътре 4-5 лъжици овесени ядки (моите не са от фините) и варя 3-4 минути, като бъркам непрекъснато. Минутка, преди да ги сваля от котлона, слагам и шега стафиди. Нищо повече.
По принцип стават също вкусни и ако към тях и стафидите, се добавят ябълка и канела, но и така са разкошни. Без киснене от предната нощ и без мляко (за такива като мене, дето не могат да погледнат прясно мляко дори).

Наистина са супер - част от водата я поемат, част от нея извира, но накрая има не повече от лъжица течност - остават само набъбналите ядки и стафидите. Много, много е вкусно, опитайте.
Отговори с цитат
  #103  
Стар 14th August 2009, 17:59
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Роня
Аз да вдигна темата, защото открих "рецепта" (то голяма рецепта, ама нищо), която прави овеса ВКУСЕН (не само поносим):
Кипвам към 180 мл. вода, слагам вътре 4-5 лъжици овесени ядки (моите не са от фините) и варя 3-4 минути, като бъркам непрекъснато. Минутка, преди да ги сваля от котлона, слагам и шега стафиди. Нищо повече.
По принцип стават също вкусни и ако към тях и стафидите, се добавят ябълка и канела, но и така са разкошни. Без киснене от предната нощ и без мляко (за такива като мене, дето не могат да погледнат прясно мляко дори).

Наистина са супер - част от водата я поемат, част от нея извира, но накрая има не повече от лъжица течност - остават само набъбналите ядки и стафидите. Много, много е вкусно, опитайте.
На мен като ми се дояде нещо сладичко и това си хапвам... Иначе за мен овесените ядки са всякакси поносими... но на който му е "трудно" да ги хапва този вариант определено ще му хареса, защото напомнят на варени макарони... поне на мен, де
__________________
be yourself ... inspire others
Отговори с цитат
  #104  
Стар 21st August 2009, 23:21
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Започнах да ги обожавам . Правя ги почти като Роня , но ги варя в микровълновата за 1 минутка , после ги захлупвам . + орехи и старо сладко или стафиди . Напомнят ми на ашуре .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #105  
Стар 12th September 2009, 20:53
Аватара на Усмивката
Усмивката Усмивката не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 13
По подразбиране

Овесените ядки са най-подходящи за закуска. Няма какво да се притесняваш, че са богати на въглехидрати - тялото си изисква енергия, а когато му я даваш сутрин (в разумно количество естествено), можеш да си спокойна,че през остатъка от деня въглехидратите ще се изразходят без да "полепне" нищо по теб.
И аз преди редовно си похапвах овесени ядки. Слагах в тиганче малко вода и 5-6 с.л. ядки и когато водата изври (след 3-4 мин.) ги свалях от котлона. Добавях чаена лъжичка мед, малко белени слънчогледови семки или орехи и кокосови стърготини. Ставаха разкооошни тези ядки
Сега за закуска си правя овесени трици (2 с.л.) с 250г. кисело мляко. Не ми харесва особено, но като прибавя половин праскова, нарязана на кубчета, става по-поносимо
__________________
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго."
Отговори с цитат
  #106  
Стар 18th September 2009, 12:17
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Усмивката
Овесените ядки са най-подходящи за закуска. Няма какво да се притесняваш, че са богати на въглехидрати - тялото си изисква енергия, а когато му я даваш сутрин (в разумно количество естествено), можеш да си спокойна,че през остатъка от деня въглехидратите ще се изразходят без да "полепне" нищо по теб.
В този абзац няма нито една вярна теза. Изкуство е да се пишат толкова неверни неща без прекъсване. Браво!
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
  #107  
Стар 18th September 2009, 17:41
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Отговори с цитат
  #108  
Стар 18th September 2009, 20:55
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от грамофон
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Също така чудесно тормозят панкреаса, който полива с инсулин клетките, които с времето развиват инсулинова резистентност.
Също така въглехидратите си дръгват относително бързи и след това пак си гладен, което обикновено води до повтаряне на горното изречение и до надебеляване от излишни калории.
Също така фибрите, особено в големи количества, са вредни.
Не знам за каменната ера, но съвременния човек е адски заблуден, та не бих до причислил дори към нея.
Дерзайте! Диабетът е на мода
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
  #109  
Стар 18th September 2009, 21:28
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хранител
Цитирай:
Първоначално написано от грамофон
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Също така чудесно тормозят панкреаса, който полива с инсулин клетките, които с времето развиват инсулинова резистентност.
Също така въглехидратите си дръгват относително бързи и след това пак си гладен, което обикновено води до повтаряне на горното изречение и до надебеляване от излишни калории.
Също така фибрите, особено в големи количества, са вредни.
Не знам за каменната ера, но съвременния човек е адски заблуден, та не бих до причислил дори към нея.
Дерзайте! Диабетът е на мода
Хмм..а какво предлагаш да ядем тогава? Или да не ядем нищо може би?
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #110  
Стар 18th September 2009, 21:31
September September не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 116
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Цитирай:
Първоначално написано от Хранител
Цитирай:
Първоначално написано от грамофон
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Също така чудесно тормозят панкреаса, който полива с инсулин клетките, които с времето развиват инсулинова резистентност.
Също така въглехидратите си дръгват относително бързи и след това пак си гладен, което обикновено води до повтаряне на горното изречение и до надебеляване от излишни калории.
Също така фибрите, особено в големи количества, са вредни.
Не знам за каменната ера, но съвременния човек е адски заблуден, та не бих до причислил дори към нея.
Дерзайте! Диабетът е на мода
Хмм..а какво предлагаш да ядем тогава? Или да не ядем нищо може би?
яйца, масло, бекон...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Овесениядки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:31.