IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th May 2009, 14:16
Ladybug Ladybug не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 3
По подразбиране Прословутите излишни килограми

Здравейте на всички,
Реших и аз да си споделя мъката тук и да се надявам вещите хора да ме светнат къде бъркам в цялата схема....
Та в общи линии картинката е следната: Женка на 34, 172 см висока и тежаща напоследък около 70кг.Излишни са ми 5-6 от тях и там е болката-не мога да ги смъкна никак си.
Предразположена съм много към напълняване, да не казвам че дебелея дори от въздуха Ям малко, дори в представите на други хора почти нищо, не обичам да спортувам, но от 10-на дни тичам сутрин по 15 минути (надявам се да успея да ги увелича като посвикна) и не мърдам от 70 килограма. Та моля да ми помогнете с някой съвет какво повече да направя за да се отърва от излишното си тегло. Има и малко предистория , не знам дали е важна но ето я и нея в няколко реда.Винаги съм била дебела , още от дете имах много излишни килограми и преди 10-на години бях стигнала страшната цифра от 110 килограма(ужас нали?). Реших че това е предела, който мога да понеса и за няколко години свалих теглото си до 58 килограма – в началото с глад, после с малко храна.Не изглеждах добре точно тогава и в крайна сметка установих ,че оптималното тегло за мен е около63-65 килограма(така се чувствам и изглеждам най- добре)От тогава го поддържам и до преди половин година с ден два глад оправях нещата веднага щом минех над 65 килограма, но напоследък не ми се получава.
Знам че гладуването и малкото хранене не е най-добрата идея и вероятно по този начин съм забавила много метаболизма си, но в момента в който започна да ям повече веднага качвам няколко килограма, а и съм свикнала организма си да я кара с малко храна.
Това е историята и моля за съвет какво да направя за да махна излишъка.
__________________
Of all the things I ever lost, I miss my mind the most.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th May 2009, 18:22
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Мацка,спри тестените и сладките храни,хляба и газираното.

Ако много ти се дохапва хляб,си вземи от пълнозърнестия,много е вкусен.Наблегни на плодовете и зеленчуците/сега поне има разнообразие/,пиле,риба и салати.Сутрин може да закусваш овесени ядки с мляко и мед.

Спорта е много важен елемент и той съчетан с правилно и балансирано хранене,дава резултати.Аз свалих 3кг за 1 месец хранейки се с гореизброените храни,а ти имаш 5кг за сваляне което не е мисия невъзможна.

Погледни в раздел Диети,там момичетата всеки ден споделят менютата си,може да си откраднеш някои идейки.

Успех с излишните килограми :P
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th May 2009, 20:36
Ladybug Ladybug не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Мерси сладка за съвета ама не е това
С тестеното,сладкото,хляба и газираното с малки изключения(бира и шоколад) от години не се виждаме Тук таме шоколад похапвам, но не съм сигурна че до десетина шоколадови бонбони месечно са ми качили килограмите, но виж сега се опитвам да откажа бирата-мъкаааааа. Та исках да кажа че явно при мен малкото и неправилно хранене може би ми изигра лоша шега,но не знам как да променя това.Примерното ми дневно меню е закуска: чай с мед, от обяд до вечера една две ябълки или домат два и вечер ям салата със сирене или извара.Много рядко ям нещо различно от това.Пия доста кафе, студен чай и вечер по бира.Туй то и ей на как съм се подредила Благодаря дано да ги преборя
__________________
Of all the things I ever lost, I miss my mind the most.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th May 2009, 20:44
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Нормално е като не ядеш да пълнееш "от въздуха" (тази фраза ми стана любима за подобни случаи ). Тялото има способността да се самосъхранява - колкото по-малко му подаваш, толкова по-малко то топи, запасява си го...
Увеличи движението, сгъсти храненето - през два часа по нещо, пий много вода, намали кафето.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th May 2009, 20:53
Ladybug Ladybug не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Ама то си е почти така-от въздуха, водата и бирата
Не знам как да започна да ям по често като всъщност не съм гладна, а и стомаха ми се напълва от малко.Вода пия много,но кафето вероятно наистина трябва да го намаля и то какво ми остана Започнах да тичам сутрин по 15 минути и ходя пеша когато имам време та се чудех дали в моя случай карнитин и някакви фетбърнъри да взема, ама там съм боса и идея нямам какво.
__________________
Of all the things I ever lost, I miss my mind the most.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th May 2009, 22:19
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Lady,не знаех че хапваш толкова малко

Иначе като се замисля,Аник е права.Организма си складира веднага поетата храна особено ако тя е в малко количество.Смъкват се кг до време,после се получава застой.Въпреки че не си променяш режима на хранене.

Аз искам да сваля още 1 кг,ама не би.Коремчето ми е решило да си трупа запаси И затова получава само определени ястия.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th May 2009, 22:27
kokona_mila kokona_mila не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 73
По подразбиране

Имай предвид, че тялото като не получава достатъчно храна, гори мускулите, защото те са трудни за подръжка!
А и няма как да стане при теб, освен да почнеш да ядеш. Да, ще качиш отначало няколко кг, но ще знаеш , че се движиш в правилната посока. После, след като разбере, че редовно ще го храниш , а и като включиш повече спорт, тялото ти ще почне да сваля. Колкото по-скоро се захванеш за работа, толкова по-скоро ще си на финала(колкото и време да отнеме)
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th June 2009, 18:20
amfiton amfiton не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 11
По подразбиране

Здравайте
Lady мога да ти кажа както и хората преди мен заеми се с някаква физ дейност можеби фитнес или нещо аеробно и смени храненето първите ти хранения за деня трябва да са най-пълноценни така да се каже те са най-важни ,а следобят намали дажбите по по малко храни се често не така с глад нестава и знай всичко с времето си воля и постоянство му е майката
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Прословутитеизлишникилограми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:47.