IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th July 2009, 08:14
Аватара на marsi
marsi marsi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 78
По подразбиране След спиране на тренировки

Здравейте,
скоро се регистрирах във форума,но го чета от доста време.Имам следният въпрос...на 21 години съм и дълго време(9 години)тренирам лека атлетика.Тялото ми е в супер форма,защото тренирам всеки ден минимум по 4 часа.Храня се здравословно,но без да се лишавам от нищо любимо,просто избягвам сладко,газирано,алкохол(ос ен от време на време бира),пържено и т.н.За съжаление вече спирам да тренирам професионално,тъй като имам много ангажименти покрай университета,държавни изпити и куп други ангажименти,нямам необходимото време за пълноценен състезател.Притеснявам се,че като спра да тренирам толкова активно ще напълнея,а не искам.Разбира се ще продължавам да тичам по минимум 1 час на ден,но дали това няма да се отрази на тялото ми,след като от 9 години тренирам всеки ден по минимум 4 часа?За информация-висока съм 170 и тежа 53 кг.
Бихте ли ми дали съвет как да продължа да поддържам формата си,предвид времето което мога да отделям(максимум час на ден).Бивши спортисти,помагайте!Как се справяте след прекъсването на тренировките?Липсва ли Ви професионалния спорт и как поддържате тялото си?
Мерси!
Мария
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th July 2009, 10:32
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Здравей, първо за липсата на спорта - неизбежна е Особено след 9 годишен опит, за жалост това все някога идва и усещаш празнотата, не мога да кажа, че ще свикнеш, но връщай се към стадиона понякога, поддържай връзка със същите хора и някак ще се оправиш ; )

За основния ти въпрос - със сигурност няма да напълнееш сега, дори да не се храниш здравословно. Ще нужно доста време, за да промениш метаболизма, за да промениш изобщо навиците на организма. Познавам бивши състезателки по лека атлетика, които спряха точно по същата причина, цял ден се хранят с боклуци, но това няма никакво отражение върху тялото им, а те дори не тренират Така че при твоето тичане 1 час на ден и поддържането на навиците за здравословно хранене, не би трябвало да имаш никакви проблеми. Естествено с времето тялото няма да остане същото, след като са променени тренировките, най-вероятно мускулите ще губят обема си, но това ще става много бавно. Започни така, както си го решила, а ако се появи проблем с формата след време, пиши за конкретния проблем и ще го обмислим Според мен обаче това би се случило след години.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th July 2009, 13:04
Аватара на marsi
marsi marsi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 78
По подразбиране

Ivanin,благодаря ти за мнението!Наистина ме зарадваСега тъкмо се връщам от стадиона и наистина си е доста странно,като знаеш,че не бягаш за време,ами ей такаСтранно,но ще свиквам
По въпроса за килограмите,наистина се надявам да не кача и като се замисля наистина тренерите ми,които са на по 40 години изглеждат супер,а "потичват" по максимум 30 минутки на ден...Иначе наистина ще се опитам не само да не напълнея а и чрез спорта за здраве да запазя мускулатурата си,защото за мен красивото тяло не означава само да е слабо,а и да е стегнато.
Още веднъж,благодаря за мнението!Желая ти всичко най-добро!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Следспираненатренировки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:37.