IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th February 2010, 18:53
shadow54 shadow54 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 1
По подразбиране Помогнете

На 15 години съм и искам да направя плочки. Всеки ден правя 2 серий от по 200 коремни .Искам да питам това достатачно ли ми е или трябва още нещо ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th February 2010, 00:45
HealthStore HealthStore не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 95
По подразбиране

Няма да успееш така.

За плочки ти трябват две неща:

1) Мускулна маса на корема
2) Диета за нисък процент подкожни мазнини, за да се виждат плочките


Мускулна маса на корема не се прави с 200 коремни преси
__________________
Syntrax, Harbinger, Mueller
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th February 2010, 20:54
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от HealthStore


Мускулна маса на корема не се прави с 200 коремни преси
a с колко?Аз вече правя по 1500 и имам само 2 плочки..
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th February 2010, 22:41
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

прочети още 10 пъти поста на HealthStore
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th February 2010, 23:04
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Аз не съм виждал нормален, 15 годишен, който да има плочки БЕЗ това да е даденост от гена му. Няма какво повече да говорим за 15 годишните ; )

За мускулната маса на корема (да оставим това, че всеки жив човек има такава) - че кой има обемна мускулна маса на корема, изградена в следствие от тренировки, освен културист? Всеки си има мускулна маса, няма хора без плочки. Има хора, чиито плочки се виждат и такива, чиито не се. 1-вите не полагат никакви усилия, но си мислят, че плочките им са следствие от тренировки и дават съвети. 2-рите полагат адски усилия и ще трябва да полагат такива до края на живота си, за да ги поддържат, ако успеят да ги извадят на показ изобщо.

20,50,100,1000 коремни, все тая, всъщност за нормална тренировка се правят съвсем малко коремни. Основен е 2-рият въпрос - как да стопим мазнините. Което вече няма нищо общо с коремните преси. Футболист без изразени плочки общо взето се среща рядко ; ) Или плувец или какъвто и да е спортист, който набляга на аеробните упражнения.

И ако тези на 15 са готови да полагат адските усилия, за да имат плочки на 20 - супер, да започват ; ) Но очакванията са за 1,2,5 месеца максимум, което е невъзможно.

И в хода на търсене на упражнения несъмнено ще забележите, че навсякъде бъка от експерти с изразени и не чак толкова плочки, които си дават безсмислените мнения и смятат, че те самите са причината, за да имат такива плочки. Но това по-скоро е все едно някой русокос да ти каже как да ти стане руса косата без да я боядисваш, щото според него той така е станал русокос ; )

Пак да се върна за момент на мускулната маса - мускулната маса е пропорционална, така че, за да си увеличи обема на плочките едно 15 годишно момче, най-вероятно с 28 см ръка при 5% подкожни мазнини, той трябва да направи 40 см ръка при 5% подкожни мазнини, за да повлияе някак си на коремната мускулна маса.

Така че единственото нещо, което може да се прави, е много аеробни тренировки и редовни упражнения за коремната област. Как, защо, кога и къде се правят те, има 1000 теми само в този форум.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th February 2010, 23:42
HealthStore HealthStore не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 95
По подразбиране

Относно генетичната даденост си напълно прав, някой си имат плочки и с лоша храна и без да тренират корем.Други ги вадят без да тренират корем, но с отлична диета.Трети имат нисък процент подкожни, но коремните им мускули не са толкова оформени.Донякъде можеш да ги развиеш, ако развиеш мускулатурата на цялото тяло, но много по-важен е вторият момент.Ниския процент подкожни мазнини.

За автора, не са нужни и 1500.Виждал съм хора, които са правили страхотни плочки, без това да им е било даденост, с малко тежки повторения, 8-10.Можеш да подърсиш за курса на братята Уайдър, именно за коремна специализация.Но съдейки по твоите данни, по-добре ще е да се захванеш да хапваш стабилно и да тренираш тежко, да качиш малко мускулна маса и тогава да има какво да показваш.
__________________
Syntrax, Harbinger, Mueller
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd March 2010, 11:21
entwickler entwickler не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 55
По подразбиране

За пресата хората са стигнали отдавна до едно мнение - 20 повторения в една серия и суперсерии (няколко различни упражнения без почивка между тях). Мазнините са основната бариера да не се виждат. Успех!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помогнете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:44.