IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 11th December 2010, 01:01
boriana_ boriana_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 1
По подразбиране ;]

Здравейте! ..От доста време търся начин да кача няколко килограма ..на 19год. съм ..158см. и тежа 43кг ..определено не се харесвам, да не кажа,че чак ме е срам лятото да излизам с къси поли или панталонки.Приятелят ми естествено ми казва,че така съм си добре, но се е случвало да видим някое много слабо момиче по улиците (като мен) и той да каже "тая още малко ще се счупи", или нещо от сорта.Става ми много гадно,защото знам,че не изглеждам добре и аз отстрани ..Нямам изграден хранителен режим, а и като съм студентка редовно от сутрин до вечер кажи-речи имам лекции и ям предимно така да се каже боклуци ..Някой може ли да ми даде съвет за хранителна добавка, която да е легална и да има ефект, защото след като изгледах едно клипче на БТВ за Хербал лайф съм доста скептична..
Отговори с цитат
  #42  
Стар 11th December 2010, 12:23
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

За добавките - не може да сме скептични към добавките, а да набиваме шпек, кашкавал и хляб, просто е абсурдно. Нито едно от 3-те изброени не отговаря на това, което трябва да бъде. И е типично за нашите ширини да си мислим наивно, че ядем истинска храна, а разбираш ли спортистите се били тровили с тия добавки Само дето е точно обратното, един спортист цели оптимална работа на организма си и определена цел, точно поради което се храни много по-здравословно от хитрите хора, които набиват хубав бял хляб и всичко останало, което е "храна" .

За качването - структурата на тялото е определена по начало. Особено за жена, да кажем при твърдо 10-15% мазнини, е много трудно да моделира тялото си, а и по-интересния въпрос е какво ще моделира. Единствено може да натрупа мускулна маса (което е трудно без целенасочен начин на живот) , но дори да натрупа маса, повечето жени не искали мускулна маса. Другата възможност е да трупа мазнини, но те не правят широки рамене, те правят единствено шкембе и задник.
3-тата възможност е да тренира определен спорт от 10 годишна и за 10 години да постигне по-различна структура от това, което й е било определено по начало.

Възможност да започне да тренира на 20 и да види някакви резултати в насока развитие на структурата изобщо в следващите 5-10 години - отсъства.

Един вид мога да го сравня със слаботелесен китаец, 1.50 висок, който иска да промени гена си и да стане масивна горила, като той е мъж и шанса му е доста по-голям, тялото му все пак произвежда в голяма степен нужните хормони.

Не знам дали поради глупавите реклами или нещо друго, хората си мислят, че моделирането на тялото е нещо "от днес за утре". И то говорим за жени, което е още по-абсурдно. Моделирането е за цял живот - започваш сега и свършваш, когато умреш. Ако човек не е готов да насочи живота си натам, да промени навиците си, хранителни и физически, то без да обиждам никой - няма как да постигне целта си, поне целите, които виждам, че желаят обикновено хората.

На практика - ако вземем една жена, била тя студентка или работеща - т.е. прекарва много време седнала в университета/зад бюрото, то ако ще да се храни като бодибилдър, няма да направи нищо друго, освен да качи ненужни и грозни мазнини. Ако ще да тренира като бодибилдър, пак няма да постигне това, което желае, защото просто желанието е обикновено нещо непостижимо. А и такива жени, работещи и учащи, трудно могат да променят живота си и да го нагодят към новата цел. Подчертавам жени, защото, ако за един мъж е трудно да надгражда структурата си, то за една жена е 10 пъти по-трудно.

В дългосрочен план практикуването на спортове, които натоварват цялото тяло и все пак нормално и съобразено с този спорт хранене, би довело единствено до положителни резултати. Но доколко плуването или в краен случай тренировките в залата могат да станат част от живота на една жена, това е отделен въпрос.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #43  
Стар 11th December 2010, 18:12
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране Re: ;]

Цитирай:
Първоначално написано от boriana_
Здравейте! ..От доста време търся начин да кача няколко килограма ..на 19год. съм ..158см. и тежа 43кг ..определено не се харесвам, да не кажа,че чак ме е срам лятото да излизам с къси поли или панталонки.Приятелят ми естествено ми казва,че така съм си добре.
Според мен приятеля ти е прав. Освен ако нямаш голяма гръдна обиколка. Кажи си мерките ? ? ? (за мен те са по-важни от килограмите). Но,ако ти не се чувстваш ОК така,това вече е проблем.
Не вярвам да си чак такъв скелет,че чак да те е е срам лятото да ходиш по къси панталонки!!! Трябва да ги е срам ония с дебелите баджаци,ама тях пък най-малко ги е срам! (като гледам лятото де).
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: какдакачакилограми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:18.