IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Хранене при тренировки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 12th December 2006, 10:04
MINI MINI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 29
По подразбиране

Какво знаем за продължителността на прием на L - карнитина ?
Аз го приемах например в продължение на 2 - 3 месеца по 500 мг. на ден и честно казано не ми подейства видимо , но въпреки това от 2 дни го спрях понеже започва да ме дострашава толкова дълго да го приемам - лекарство си е все пак...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 24th February 2007, 16:48
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

аз пiя два пъти дневно Л-Карнитин 500мг за да заместя липсата на кафе обикновено веднъж сутрин като се събудя и после 4 мили до работа пеш ги взимам като совалка, и по средата на деня за да имам енегря и в някаква степен действа синергистично със съплементите за свалине на кръвната захар и Л-Глyтамина и него 1000мг дневно и така хем имам енергия хем не umrem след 3 часаи не нападам машината за Мaрсове и други захарни ужасии.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24th February 2007, 21:58
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Вдъхновена от всичките писания за Карнитина и аз го почвам. Взех си от аптеката един,но е само 60 капсули сот по 250мг за $18. Стори ми се малко соленишко, при половение че казвате че трябва да нагъвам поне по 4 от тези на ден! Та си поръчах един течен online? Някакво мнение да имате?
http://www.vitacost.com/NSI-Liquid-L-Carnitine

Още не мога да разбера каква е разликата между Acetyl L Carnitine и L-Carnitine. Прегледах всичките теми и отговор не намерих. От online shopping само разбирам че Аcetyl L-Carnitine е по-евтин.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20th March 2007, 20:25
Flexy Flexy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Plovdiv
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до Flexy
По подразбиране

Когато приемаш L Carnitine тялото преработва част от него в Acetyl L Carnitine.
Стимулира нервната система, подобрявайки съня и възстановяването, а също има и антидепресивен ефект при трениращи хора, които са на кетонна диета, защото стимулира отделянето в мозъка на ацетилхолин - това повдига мотивацията и настроението 8)

Не е препоръчителен приема му от бременни и кърмачки. Acetyl L Carnitine не може да предотврати натрупването на свободни радикали, които при дългосрочен прием може да нанесат вреди на клетките и митохондриите. Препоръчително е при дългосрочен прием на Acetyl L Carnitine да се комбинира с липоева киселина, която предпазва клетките и митохондриите от свободни радикали.
Ми общо взето това е за Acetyl L Carnitine
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20th March 2007, 20:37
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Flexy, малко полезно инфо и от теб най-накрая Изовда е демек да се пие Л-карнитин, а не Ацетил Л-карнитин.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 28th March 2007, 12:24
Аватара на radosfsf
radosfsf radosfsf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 2 040
Изпратете съобщение чрез ICQ до radosfsf
По подразбиране

L-CARNITINE - SUPER FAT BURNER - ТЕРМИНАТОР НА МАЗНИНИТЕ


L-CARNITINE е доказан продукт при премахване на мазнините в тялото и използването им за енергия. Той играе водеща роля в транспорта на мазнините до митохондриите в клетката. По този начин ускорява горенето на мазнините и е особено ценен за дейността на сърцето, тъй като предпочитаното гориво за неговата дейност са мастните киселини. Прахообразната форма на MUSASHI е с максимална и незабавна усвояемост, за разлика от по-неефективните таблетни форми. L-CARNITINE е задължителна добавка в периода на изчистване на мазнините, за атлети, търсещи издръжливост и за хора със сърдечно-съдови проблеми. Терапевтично приложение: при сърдечно съдови проблеми. СЪДЪРЖАНИЕ: 99,9% високотехнологичен, фармацевтично чист L-CARNITINE не съдържа D-CARNITINE, който е токсичен, както и други неефективни форми. ДОЗИРОВКА: 1 равна ч.л. = 2 g - 20 мин. преди тренировка или аеробна серия в чаша вода.

ВНИМАНИЕ: Фирма MUSASHI използва само най-чистия L- Carnitine. Възможно е други производители да прикриват неефектния и опасен D-Carnitine в своите продукти под името Carnitine complex. За това четете етикетите когато купувате и избирате най-добрия.


Аз мисля от този да си взема-малко е скъпичко(за 1 мес излиза към 50 лв)ама като се замисля за какви други глупости си давам парите
__________________
http://vbox7.com/play:3c20fd1b
Отговори с цитат
  #17  
Стар 4th April 2009, 19:18
hristian_kn hristian_kn не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 19
По подразбиране

ако пия Л-карнитин 1-2 месеца колко кг ще сваля според вас
Отговори с цитат
  #18  
Стар 4th April 2009, 20:38
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ако скачам по 100-200 пъти на ден, колко косми ще ми поникнат по краката, според теб
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #19  
Стар 5th April 2009, 09:07
hristian_kn hristian_kn не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 19
По подразбиране

николко
Отговори с цитат
  #20  
Стар 5th April 2009, 10:29
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Как го изчисли, интересно ми е. Тогава и отговорът на твоя въпрос е - николко.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дозировканакарнитин
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:29.