IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th June 2006, 22:43
iiccoo iiccoo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 15
По подразбиране Гира 5кг

Тъй като си тренирам от време на време вкъщи, а тези дни и по-често за да съм във форма на морето 8) искам да попиам нещо.Дадох на един приятел щангата си и ми остана една гиричка 5 кг Вдигам си за бицепс с нея и правя няколко серии. Например 2 серии по 60 пъти 2 по 50 и 2 по 40 пъти. Та въпроса ми е има ли смисъл да правя толкова много повторения с малка тежест.Демек дали ще има някакъв добър ефект или само си губя времето.До колкото знам повече повторения с по-малко тежест е по-скоро за релеф отколкото за маса това вярно ли е ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th June 2006, 08:39
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране Re: Гира 5кг

Цитирай:
Първоначално написано от iiccoo
Тъй като си тренирам от време на време вкъщи, а тези дни и по-често за да съм във форма на морето 8) искам да попиам нещо.Дадох на един приятел щангата си и ми остана една гиричка 5 кг Вдигам си за бицепс с нея и правя няколко серии. Например 2 серии по 60 пъти 2 по 50 и 2 по 40 пъти. Та въпроса ми е има ли смисъл да правя толкова много повторения с малка тежест.Демек дали ще има някакъв добър ефект или само си губя времето.До колкото знам повече повторения с по-малко тежест е по-скоро за релеф отколкото за маса това вярно ли е ?
ми сигурно ще има някакъв минимален ефект, който ще нещо от сорта на стопяване на мазнини, но в много ограничено количество.
Защо не заебеш гирата и не започнеш да правиш лицеви опори и коремни преси ? Мноооого по-добър ефект ще има
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th June 2006, 08:49
iiccoo iiccoo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 15
По подразбиране

Ааа ми аз питах само за бицепса иначе лицевите опори си ги правя.Лека полека влизам в предишната си форма. За мен това е най-доброто упражнение и много го уважавам. Колкото до пресите не мога да си позволя тъй като започва да ме боли кръста Ако знаеш как да ги правя безболезнено съм готов да опитам
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th June 2006, 10:26
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iiccoo
Ааа ми аз питах само за бицепса иначе лицевите опори си ги правя.Лека полека влизам в предишната си форма. За мен това е най-доброто упражнение и много го уважавам. Колкото до пресите не мога да си позволя тъй като започва да ме боли кръста Ако знаеш как да ги правя безболезнено съм готов да опитам
ми тайната се крие в това да си леко навел главата напред и да свиеш трупа ...т.е. леко да се изгърбиш нз как по-точно да ти го обясня...ако пък не става.... пробвай когато си легнал по-гръб, просто да изпънеш краката и да почнеш да ги повдигаш, това упражнение е много добро за корема, като натоварва долната му половина.

Колкото до 5кг дъмбел...защо не пробваш пак с вдигане на бицепс, обаче този път всяко повторение да се изпълнява много бавно, например вдигаш за 4 секунди и спускаш за 4 секунди, това би трябвало да увеличи натоварването. Пробвай, ако усещаш по-голямо натоварване продължавай, ако ли не....хвани една 10 литрова бутилка с минерална вода и почвай да вдигаш
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th June 2006, 20:48
iiccoo iiccoo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 15
По подразбиране

Между другото какви серии предлагаш за лицевите опори ? Имай предвид, че аз ги правя като краката ми не са на пода а на стол и ръцете ми са на пода. Фактически съм наведен надолу, което според мен натоварва малко повече раменете от обикновено към и гърба доста.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th June 2006, 21:16
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране

10-12 повторения по 3-4 серии зависи от това какъв по точно ефект искаш да постигнеш прави ги през ден два и си готов
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th June 2006, 21:49
iiccoo iiccoo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 15
По подразбиране

За сега мисля да са 20 повторения по4-5 серии, а като вляза във форма ще видим. Мисля да редувам един ден бицепс един ден лицеви опори , а коремните да си ги правя всеки ден по малко да не си претоваря кръста нещо.
А какво мислите за подхода при всяка серия да се правят лицевите с различно положение на ръцете. Понякога си събирам повече ръцете за трицепс, а когато са ми по-отдалечени като чели гърба повече натоварвам, а ако ги сложа по-към коремнаа област перките се тренират повече.не знам така ли е това са мои наблюдения.Благодаря за помощта на всички
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th June 2006, 22:48
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iiccoo
За сега мисля да са 20 повторения по4-5 серии, а като вляза във форма ще видим. Мисля да редувам един ден бицепс един ден лицеви опори , а коремните да си ги правя всеки ден по малко да не си претоваря кръста нещо.
А какво мислите за подхода при всяка серия да се правят лицевите с различно положение на ръцете. Понякога си събирам повече ръцете за трицепс, а когато са ми по-отдалечени като чели гърба повече натоварвам, а ако ги сложа по-към коремнаа област перките се тренират повече.не знам така ли е това са мои наблюдения.Благодаря за помощта на всички
(отностно лицевите) Да долу горе е така няма да е зле да ги правиш в различните им варианти.Може да правиш всички упражнения в един ден но не забравяи почивката (все пак трябва да въстановяваш) ! Другото което е -няма смисъл да правиш корем всеки ден по добре му слагаи тежест и прави по малко повторения.

П.С. Мисля че с тези 4-5 серии по 20 повторения с лицеви ще претренираш или трябва да почиваш повече или намали сериите и повторенията и слагаи някаква тежест
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th June 2006, 23:01
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

лицевите не са като вдигането на щангите, такаче, ако всеки ден прави по 80-100 лицеви опори , едвали ще има някакъв проблем.

За лицевите пич ти препоръчвам, единия ден да наблегнеш на трицепса, например...1упр. рацете на ширина на раменете; 2упр поставяш едната ръка пред теб в центъра и другата в/у нея.
а на другия ден вече можеш да разтвориш ръцете, например....
1упр. рацете са по-широко разположени, пръстите сочат навън
2упр рацете пак са широко разположени, но пръстите сочат на вътре(едни към други)

от всяко упражнение по 2 серийки по 20 повторения. единия ден 2-те упражнения, другия ден, другите 2 упражнения. И след тях се захващаш с бицепс и трицепс с дъмбела. С дъмбела можеш да правиш и предмишница...като го хванеш свий ръката в лакътя такаче да застане хоризонтално на земята и започни да правиш въртеливи движения само от китката.

Айде успех
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th June 2006, 07:46
iiccoo iiccoo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от _root
2упр поставяш едната ръка пред теб в центъра и другата в/у нея.
Ммм това ми се вижда малко трудничко, но няма как. Благодаря за програмата Ако не до морето то след това може да ми останат малко време и пари и да почна в някоя зала пък се надявам и тогава да ми помонете с програмка
Ако имам още въпроси ще разчитам на вас.Благодаря !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гира5кг
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:20.