IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #221  
Стар 24th January 2010, 20:59
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Хоп, малко да поразичстим старата тема от праха. Около мен в последните 2 седмици хората масово спират да пушат.

Аз самата, за моя най-голяма изненада, една сутрин се събудих с познатия горчив вкус в устата и казах - няма да пуша.

Не пуша четвърти ден и засега не възнамерявам да паля.

Липсва ми само от време на време, но като си спомня всичките ужасни съставки, които поглъщам и миризмата на ацетон, която имат току що разпечатани цигари Калерия, веднага спира да ми се пуши.

Чувствам се свободна, че не трябва да мисля имам ли цигари или не, да тичам по нощите да си търся или да си скапвам съботата само защото в осем сутринта няма кой да ми продаде цигари.

Факт е обаче, че избягвам пушещите си приятели, сякаш ме е страх да не почна пак.

Кашлям много силно, щяло да е така поне месец.

Не ям повече, но за килограмите е рано да се говори.

И на вас ли ви се повдигаше през първите дни? Като махмурлук?
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #222  
Стар 24th January 2010, 21:55
Аватара на Петифура
Петифура Петифура не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 172
По подразбиране

Здравейте Ето и аз да се изфукам,че не пуша вече точно два месеца(след 11 години стаж).Мислех,че ще бъде по-трудно,но се оказа,че с подходящата мотивация нещата се получават.Успех на всички
Отговори с цитат
  #223  
Стар 10th April 2010, 19:29
Аватара на smile_angell
smile_angell smile_angell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Здравейте! Аз сега правя 2ри опит да спра цигарите и вече 5 дни не съм пушила. Първия път като се опитвах да ги спра издържах 1 месец и вече въобще не ми се пушеше и не мислех за цигари ( а всички около мен пушат) и запалих само защото се скарах с най-добрата ми приятелка и исках да я дразня, и оттам пак пропуших, ама колко кашлях от тая цигара... думи нямам! Та сега от 5 дни не пуша, и въобще нямам никакъв апетит извън нормалното, пък не ми се и пуши много. Като съм на кафе с приятели и всички запалят цигара и за да не ям като ми се допуши си поръчвам няколко минерални води и шишето не ми мърда от ръката... и хем си залъгвам глада, хем не пуша! Водата ми е решението при мен! Пък като страшно много ми се допуши някъде, а не мога да си взема вода и почвам да си повтарям наум "никога през живота си не съм пушила, цигарите са ужасно нещо" ... и се опитвам да гледам на себе си като НЕПУШАЧ!!! Надявам се да съм ви помогнала! Махайте ги тея цигари, хем ти опразват джоба, хем ти е*ават дроба
Отговори с цитат
  #224  
Стар 17th October 2010, 21:33
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

А не става ли, когато огладнеете да потушите глада например с краставица, чушка, домат?
Хем утоляват вълчия глад, хем не се трупа от тях. До колкото знам и от ябълки не се пълнее, но те пък възбуждат глада повече вместо да го утоляват.
Отговори с цитат
  #225  
Стар 18th October 2010, 08:05
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Съмнявам се краставицата, чушката и домата да потушават глада за по-дълго време, от времето на дъвчене
Поне в практиката не съм го видял, а и на теория не е логично. Гладът се преодолява на психическа основа, а не с ядене. И в началото е трудно, както всичко, което искаме да променим у себе си - нужно е време. Ако човек не е готов да даде време на себе си и ЗА себе си, то това е загубена кауза.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #226  
Стар 18th October 2010, 08:20
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

И аз мисля, че е на психическа... Просто някои хора не могат да свикнат с чувството за презен стомах.
Отговори с цитат
  #227  
Стар 22nd October 2010, 18:09
Аватара на vanio.kamenov
vanio.kamenov vanio.kamenov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Liana
И аз съм решила да ги спирам и препрочетох тази тема отново. Но трябва да се подготвя физически и психически, решила съм да сваля 2-3 кг, въпреки че сега нямам нужда да отслабвам, ама да се застраховам срещу вероятното надебеляване. И да си изкарам морето, да не се изтезавам със спиране по време на моренцето....... края на септември, дано да ги спра. Само малко се отчайвам като си представя, че ще съм пълна скука по заведенията, с моето здравословно хранене- все отказвам това или онова, не пия алкохол (само максимум 1 чаша вина, но мнг рядко) и като спра и да пуша................ само вода.................
Мили дами, не се подлъгвайте по общата митология, че ако спреш пушенето се напълнява. напълняването се случва поради това че хората се измъчват, като спират цигарите. Възприемат спирането като мъчение :о) Всъщност спирането на цигарите трябва да бъде повод за голям кеф - отървавате се от нещо, което ви пречи, не харесвате.
Вие не жертвате нищо ценно, премахвате един неприяатен дори за вас самите стил на живот.

Когато страдаш за цигарите, си добавяш още стрес. А когато си бил пушач имаш навика да пушиш точно по време на стрес. А сега не можеш. Какво правят хората най често, когато изпитват стрес, но не могат да пушат? Хранят се, запълват емоционален глад. Не физически, а емоционален.
Много често се случва, отказващи пушачи нервно гризат солети, тъпчат се с кифли, сладки, само и само да се успокоят от мисълта, че са жертвали цигарите си ...
И пълнеят. ...

Променете начина си на мислене към цигарите - те не са ваш приятел, те са ваш враг. Те не ви помагат да се успокоявате. Те причниват дискомфорта ви, който после сякаш успокояват и така в омагьоса кръг.
__________________
Сайтът за съвети, подкрепа и окуражаване - Спри цигарите от РАЗ!:

http://www.nicofree.bg
Отговори с цитат
  #228  
Стар 4th November 2010, 21:48
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Fking
Цитирай:
Първоначално написано от apolonia2006
тази книга се оказа трудна за намиране-в първите 3 книжарници нямаха,ще опитам довечера в Хеликон.
Аз току що си я поръчах от тук:
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-471...-alyn-kar.html


btw, някой да е попадал на нея в електронен формат? Бих искал да си я кача и на телефона.


п.с.
Вдигам доста стара тема, но тъй като я изчетох цялата, ще ми е интересно да разбера до къде са стигнали главните герои в нея
Аз я имам в електронен вариант, ако не е прекалено късно за питащия, но пък някой друг може да прояви интерес, та офертата стои
Книгата наистина върши чудо, много лесно се спират цигарите с нея... но май само първия път Докато ви четях си мислех, че май всички пушачи мислят еднакво и докато пушат и когато спрат Аз не пуших три месеца, чувствах се страхотно, повечето тук знаят какво е, няма нужда да обяснявам, докато един ден (подобно на една потребителка от темата) не се насилих (буквално) да запаля за да направя напук на някой, който ме беше ядосал и заради когото си мислех, че съм ги отказала. После прочетох в друга книга, че никога не трябва да ги отказваш заради друг освен себе си, за да не се случи това, което се случи на мен. Естествено запалването беше грешка, за която бях предупредена в книгата и която мислех, че на мен не може да се случи след като цигарите не ми липсваха по никакъв начин, напротив- отвращаваха ме! Та тази "единствена" цигара ми беше отвратителна, прилоша ми, зави ми се свят... и до вечерта запалих още една! Накратко полека- лека се върнах към предишното количество и няма цигара, за която да не се обвинявам още докато я пуша и няма ден, в който да не си обещавам, че от утре пак ще ги спра. Прочетох книгата количество пъти, научих я наизуст... но чудото не иска да се случи пак!
Трябва да призная, че четейки тази тема се нахъсвам пак и би било хубаво в нея да се виждат още мнения на още отказващи се хора, с които да си даваме стимул и да са сигурен знак, че пушачите стават все по-малко и пушенето става все по-антисоциален отвратителен навик!
П.П.макар че пушенето е доказана наркомания, която трудно ще мине за навик, но да не задълбавам
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Периодаследтютюнопушенето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:02.