IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 31st August 2009, 18:16
youneverbe youneverbe не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Petyr
Цитирай:
Първоначално написано от valq
Пак ти благодаря! Това за топенето на гърдите го знам от личен опит даже! И затова ми се иска да пробвам с неопреновия клин- за да може и там да се топи, а не само от гърди! А L-carnitin има и гел, но аз не виждам голяма полза от него! А и на трениран човек много трудо си проличава каквото и да е! Проблема при мен е, че смених работата и новата е много заседнала и доста се изморявам, и вечер след като се прибера обичам да си пийна малко И мисля, че от там идва проблема! Пък не ми се иска да ставам роб на тялото си- все пак хубаво е понякога да си позволява човек някой неща, които не са никак полезни, но пък са толкова приятни ... Но все пак ще пробвам с хранителен режим! Ако няма полза, то поне и вреда няма да има!
Пробвай с клина, според мен ще има ефект. За гела Л-карнитин, не знам дали действа локално на намазания участък, или се разнася из цялото тяло. Не ми е ясно и как точно се абсорбира от кожата... ако някой има наблюдения ще е полезно да сподели.

Това с заседналата работа е много неприятно. При мен се получи така че освен заседнала работа бях и на 12 часови смени и за година качих 15 кила и постепенно съвсем зарязах спорта. А след като се отпуснеш после не е лесно да се стегнеш, особено в началото.
Според мен е задължително, ако нямаш време за спорт, поне да си избираш маршрут след работа който включва поне 2-3 км ходене пеш. Също и в обендата почивка, да обядваш малко по-далеч от офиса.

За пийването не е толкова страшно, колкото го изкарват всички, стига да е в разумно количество. Например 1-2 чаши бяло вино заедно с вечеря от риба или пиле със салата за мен е полезно. Разбирасе ако прекаляваш с концентрати, то дори видимо да не си личи вътрешно се затлъстява, а затлъстялото сърце може да доведе до много неприятни последници, отделно се товари черния дроб, който при спорта и без друго не си почива, когато се приемат много белтъчини...

Хранителния режим, ако го направиш правилно 100% ще има ефект. Тъй като ми се струва, че имаш силна воля, единствения риск е да не прекалиш. Ако беше 100 кг може да се приеме, че дори е полезно да сваляш ударно, но като е въпрос само за стягане на някой части, то всичко трябва да го правиш бавно и да се наблюдаваш.

Ако искаш дай повече информация за възраст/височина/тегло и най-вече с какво/колко се храниш по-принцип и мога да ти помогна с диетата.
Здравейте и от мен, искам да попитам тъй като днес си купех л-карнитин, но не ми казаха нищо за дозировката, а на опаковката пише по две супени лъжици преди тренировка, а няма ли значение все пак моето тегло? ако може някой да помага, защото смятам утре да започвам, а всъщност не знам колко трябва да пия
Отговори с цитат
  #42  
Стар 29th September 2009, 19:02
MIMINA MIMINA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 57
Изпратете съобщение чрез ICQ до MIMINA
По подразбиране

Аз си купих л-карнитин PRO NUTRITION. Казаха ми да го пия сутрин на гладно по 2кап.(500мг.)и 30 мин. преди фитнес, по 500мг. Веднага след като свърша тренировка също 500мг.
Та въпроса ми е ,дали схемата на прием е правилен , възможно ли е да пия л-карнитин само сутрините, когато не ходя на фитнес.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 1st October 2009, 11:19
tonubg tonubg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 94
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MIMINA
Аз си купих л-карнитин PRO NUTRITION. Казаха ми да го пия сутрин на гладно по 2кап.(500мг.)и 30 мин. преди фитнес, по 500мг. Веднага след като свърша тренировка също 500мг.
Та въпроса ми е ,дали схемата на прием е правилен , възможно ли е да пия л-карнитин само сутрините, когато не ходя на фитнес.
Според мен е доста грешен този принцип.
Първо Л-карнитина трябва поне по 1 гр на прием. За да има реално някакъв ефект дозите са някъде към 2гр на прием. Което ще рече 2х2гр за деня.
Най-удачните моменти са сутрин преди закуска, и преди физическо натоварване, поне тогава ще извлечеш максимално от него.
Когато не тренираш дозата преди тренировка може да я оставиш за вечерта преди лягане.
Всичките приеми да са на гладно.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 1st October 2009, 15:00
MIMINA MIMINA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 57
Изпратете съобщение чрез ICQ до MIMINA
По подразбиране

БЛАГОДАРЯ за отг.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 29th April 2012, 19:17
emiliq.blagoeva emiliq.blagoeva не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Аз си купих L-Carnitine 60 капсули по 500мг и пише да пия само едно на ден (500мг едно хапче) със едно хранене И ДА НЕ НАДВИШАВАМ ДОЗАТА...ама тoва не е ли много малко???
Отговори с цитат
  #46  
Стар 10th September 2012, 03:55
alferr alferr не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 1
Question

Здравейте на 15 години съм и почти винаги съм бил активен в спорта, но миналата година се преместих в ново даскало и качих доста килца.
Започнах да тренирам и вече от около 6-7 месеца съм редовен и почти всеки ден спортуван ту волейбол ту футбол ту тенис на маса , но най много наблягам на бягането като 2 месеца и половина преди да започне лятото бягах всеки ден по 50-60 мин на ден ходих и на фитнес лятото нямам голяма възможност да ходя по фитнеси или на стадиона да бягам ,така че започнах тренировки в къщи за около месец после научих за "Insanity Workout" и в момента съм на втората седмица от програмата а тя е 60 дни.
Така преди 6 месеца бях 90 кила висок 182 см. Сега след 6 месеца съм 182 80 килограма това без диети аз лично съм доволен от себе си, но сега почвам даскало и пак ще мога да ходя на стадиона да бягам и ще продължа с програмата Insanity, но искам да свала до 72-73 кила реших да вземам Л-карнитин, защото един приятел е много доволен от него но искам да ви попитам някакъв хранителен режим с който да взимам Л-карнитина мерси предварително
Отговори с цитат
  #47  
Стар 26th January 2013, 13:38
24Carat 24Carat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 86
По подразбиране

Най-качественият който съм пил е този на PrimaForce ALCAR, направо изгаря мазнините супер мега бързо. Аз го пих в комбинация със Синефрин и кофеин на същата марка и свалих за 2 месеца 8 килограма като запазих размерите на бицепсите.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 28th January 2013, 17:39
DaKing DaKing не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 120
По подразбиране

Това, че се потиш, не значи, че изгаряш мазнини. Потенето е естествената реакция на организма да се охлажда. Глупости говориш. Преди лягане ако се взима л-карнитин е добре, защото основния метаболизъм в тялото става по време на сън. Иначе е вярно да не се очакват кой знае какви резултати от него. Принципно ацетиловата му форма е по-добрия вариант, с малко по-силен ефект.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 30th January 2013, 18:20
24Carat 24Carat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 86
По подразбиране

Най-добрият л-карнитин, който съм пил е този на PrimaForce, от него имах невероятна енергия и свалях много здраво и то само с 3 тренировки седмично.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 15th February 2013, 18:13
DaKing DaKing не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 120
По подразбиране

Да, точно за него говорех и аз
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: CARNITINE
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:31.