IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 10th August 2008, 08:07
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да бе тамън - логично, че е водица, нали точно мазнината го държи гъсто Данеби белтъка да е някакъв... сгъстител Все едно като си разтвориш протеин във вода не е рядко, ами става няква каша. Важно е, че има белтъчини и въглехидрати, че и вода ти дават хората (пък тя е много скъпа вече честно казано ), какво повече искаш. Аз понеже съм свикнал с 0.1%, като хапна 3% направо ми се омазнява езика и ми се повръща
А млякото директно от крава е 10%+, независимо като кисело или прясно, можеш да намалиш малко маслеността като го вариш и махаш каймака или после като го подквасиш и пак махаш каймака.
Но ясно, просто не целиш такъв релеф и си доволна на сегашните подкожни мазнини, но за 1 мъж едва ли е допустимо да се храни с 10% маслено мляко. Пък и 1 мъж би изял 1-2 кг на ден, пък ти колко - не знам ; )
Отговори с цитат
  #12  
Стар 11th August 2008, 11:21
Аватара на Бонбонка
Бонбонка Бонбонка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Sofia
Мнения: 36
По подразбиране

Хич не обичам мляко, а е подходящо за храненето ми (НВД). Понякога хапвам кисело Био мляко, поне знам, че няма боклуци вътре. Прясно не мога изобщо, много гадно ми става от него, организмът ми не го иска явно.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 11th August 2008, 11:53
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

Всеки ден хапвам поне по 400гр. кисело мляко 0.1%. Ммммм, много обичам!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 11th August 2008, 14:29
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

И аз предпочитам да хапвам био кисело мляко, не всеки ден, обикновено под формата на таратор или с мед и плодове. Маслеността е 3,6% и затова консумирам само по половин кофичка наведнъж.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 17th December 2008, 01:59
Pec Pec не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 27
По подразбиране

аз пък ям по 1-2 на ден или 3,6 или 4,5 %. нискомаслените са булен буклук . прясното 3%
Отговори с цитат
  #16  
Стар 17th December 2008, 14:07
karamela karamela не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 283
По подразбиране

и аз предпчитам с голяма масленост....ям го със сладко със мюсли със ...ябълка ...само мляко натурално...абе за съм си една Млецанка
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17th December 2008, 22:30
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

И аз обожавам киселото мляко! Макар че напоследък консумирам повече кола и сухи пасти.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18th December 2008, 15:34
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pec
аз пък ям по 1-2 на ден или 3,6 или 4,5 %. нискомаслените са булен буклук . прясното 3%
Кое точно е боклучестото в ниско-маслените, липсата на животински мазнини ли? Къде е логиката да е боклук? Изобщо под определението "боклук" какво разбираш, аз например преди малко си изхвърлих 1 чувал боклук и изобщо не ми приличаше на кисело мляко. Нито киселото мляко ми прилича на чувал с боклук.
Има ли някаква компетентност в това ти определение, имаш ли някакви изследвания на което и да е мляко, че да определяш ей така си - всички млека под 3.6% са боклуци. След малко някой ще каже - всички над 3.6% са боклуци и ще стигнем до заветния извод - всички млека са боклуци.

Като вървим по пътя на логиката, предполагам, че не ядеш пилешки пържоли, а само свински. Просто в пилешките малко липсват мазнините - явно са боклуци. От яйцето предполагам не ядеш белтъка, изхвърляш го и ядеш само жълтъци - другото е боклук. И така нататък...
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18th December 2008, 18:07
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

в интерес на истината тя е права на половина, защото е окачествила като "боклуци" млеката под 3.6%, а всъщност всички млека в търговската мрежа не са качествени, имат сухо мляко, прясното мляко има вкус на вода с която е измит бидон с мляко и т.н.

истинското хубаво мляко е от село от кравата или овцата (може и от козата )
Отговори с цитат
  #20  
Стар 18th December 2008, 18:25
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swim_fan
...(може и от козата )
... за да е наистина нискомаслено Останалото в магазините... вода, сухо мляко, тук-там нишесте... абе... лъжем се, че ядем мляко
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Киселомляко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:40.