IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th June 2009, 19:21
Аватара на muiiio
muiiio muiiio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 28
По подразбиране Какво ядете на крак?

// Темата я пуснах първо във форум "Мъжки фитнес", но видях, че тук е по-удачно //

Заглавието е изчерпателно, но все пак:

Когато нямате възможност да подготвяте храна от вкъщи, или нямате време да седнете в заведение, където имате по-голям избор от храни, с какво се храните? Предполагам, че не е пица на парче, готови сандвичи, или пък плодове.

Тъй като рядко ми остава време да седна в заведение, за да си поръчам примерно пилешко месо, напоследък си купувам сандвич с типов хляб и риба тон (или както го наричам, филийка с котешка храна). Това също не мисля, че е удачен избор, но не мога да измисля нещо по-добро.

Целта ми е да минимизирам въглехидратите, консервантите, солта... Препоръки, идеи, мнения?

(Или ако прецените, споделете с какво се храните по принцип)

Опитвам се да оптимизирам храненето си по такъв начин, че резултатите от тренировките ми да са максимално добри.

Имам доста мазнини, малко и слаби мускули, и склонност към пълнеене. Тренирам 5 пъти в седмицата (крака, рамене, ръце, гърди, гръб) и смятам да започна прием на аминокиселини.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th June 2009, 13:10
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Ядки, кисело мляко или и двете. Ако знам, че няма да мога да мръдна обедната си взимам 2-3 сварени яйца от вкъщи. Друг вариант е от някой магазин - вакумирани пилешки пържоли.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th June 2009, 13:28
Аватара на muiiio
muiiio muiiio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 28
По подразбиране

Мдааа... вероятно това ще трябва да правя. А тези пържоли са прекалено солени, мен ако питаш. Защо толкова обичам пица, а? Карай, ще ям пица един път в месеца :P
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th June 2009, 14:00
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Солени са, имат консерванти и т.н., ама са по-добре от пицата
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th June 2009, 14:22
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Аз ям или сурови ядки, или кисело мляко /понякога си взимам и плодово, но по 150-200гр), или диетично мини Corny с шоколад (25гр е и има 82кал.), илии някой плод (най-често ябълка).
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th June 2009, 14:29
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Ама идеята му беше за нещо с по-малко въглехидрати.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th June 2009, 21:10
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Извара
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th June 2009, 21:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Замени 1 междинно хранене с ябълка, друго с 50 грама ядки. За основните няма как, освен протеинова вафла. Ако е от магазина или ресторанта - кисело мляко (въпреки въглехидратите, все пак трябват някакви) или както ти го каза - пилешко месо.

Не бива да се плашите от въглехидратите в 1 ябълка, 50 грама ядки или 1 кисело мляко (естествено стига да не е вечер) , но само в изброение количества за 1 ден Ако можеш да си носиш яйца - 1-2 сварени яйца също вършат работа и са достатъчни за 1 леко хранене, но заради жълтъка - отново в по-ранната част на деня, не вечер.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th June 2009, 14:04
Аватара на muiiio
muiiio muiiio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 28
По подразбиране

Ама хич не е честно, че човек не просто трябва да се лиши от нещата, които харесва, ами трябва и да се насилва да яде неща, които не обича. Проклятие! Яйца понасям, айде... Ама ябълки (и плодове като цяло) едвам хапвам, а киселото мляко ми е направо гадно, ако не е някакво плодово. Ама на, трябва да се правят жертви! Трай, Мишо, за хубост.

Защо не съм се родил аз един перфектен мезоморф?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th June 2009, 14:05
Аватара на muiiio
muiiio muiiio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 28
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Замени 1 междинно хранене с ябълка, друго с 50 грама ядки. За основните няма как, освен протеинова вафла. Ако е от магазина или ресторанта - кисело мляко (въпреки въглехидратите, все пак трябват някакви) или както ти го каза - пилешко месо.

Не бива да се плашите от въглехидратите в 1 ябълка, 50 грама ядки или 1 кисело мляко (естествено стига да не е вечер) , но само в изброение количества за 1 ден Ако можеш да си носиш яйца - 1-2 сварени яйца също вършат работа и са достатъчни за 1 леко хранене, но заради жълтъка - отново в по-ранната част на деня, не вечер.
Аз да ти кажа, междинно ядене нямам, та да го замествам с нещо. Аз се храня максимум 2 пъти на ден, а повечето дни - веднъж. Не намирам време, желание и апетит за повече. Лоша работа. Ядките - сурови, нали? Ех!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквоядетенакрак
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:02.