IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 13th June 2010, 21:51
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Потенето е потене и има функция охлаждане, а не отслабване, стига с това потене
Ако ходи по 10 часа на ден без да спира, може да има осезеам резултат от ходенето.
Коремните мускули се стягат с коремни упражнения. Колелото може да ти стегне коремните мускули, ако караш 20 години без да спираш, но едва ли мечтата му е на 37 години да постигне плочки. Или да тичаш 40 години, както Боримиров, той има плочки, но едва ли и мечтата ни е да изглеждаме като него Или да сме на 70 години и още да не сме се пенсионирали

Между другото, ако целия си дебел, трябва ли да се опаковаш в найлон на някоя опаковъчна машина, за да правиш упражненията, щото все пак искаш навсякъде да свалиш
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14th June 2010, 00:57
joi joi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Каква лошо има да дадем на момчето няколко съвета? Не е нужно да убиваме всякаква надежда и стимул- с това нямя дя стане, това било малко... неко той сам опита и да избири кое е най- подходящо за него. лесно се дават съвети , ха, нали? аз дадох моят от опит. За това, ако си целия дебел, както написа Ivanin , не влиза в проблемите на petko91_vr. Ако ти е интересно, пусни си такава тема.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14th June 2010, 11:01
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Аз ли
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14th June 2010, 11:34
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Мммм, първо трябва да посвалиш 15-20 кила и тогава да правиш упражнения за стягане.
Поне при мен е така - тичам по 10 км., но отслабвам само когато съм на диета
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14th June 2010, 12:01
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Потта има не само функцията на регулатор на телесната температура, но и е и част от отделителната система на организма. По принцип има някакъв ефект при отслабване, но той е толкова минимален, че според мен не може да се говори за потене с цел отслабване, а по-скоро чистене на токсини. Отделителната й функция обаче е къде по-сложна.

Ivanin, като спомена найлони, се сетих за бивш национал колоездач, който навремето се опаковаше като космонавт. До такава степен се раздаваше в тренировките и тялото му не успяваше да се освободи от повишената температура, че на 2 пъти се случи да припада в движение. Не смятам, че е правилно при мускулна работа да се правят подобни "мазохизми". Чувал съм за тренировки във сауна (скачане на въже например), но там тялото диша, а не се запечатва. Особено пък за нетрениран организъм е възможно и да нанесе някакви увреждания.

joi, може да даваш опит и съвети, но дали си запознат със здравословното състояние на този, към когото са насочени? Запознат ли си и с неговия режим? Това е първото нещо, от което се тръгва.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14th June 2010, 18:13
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

И аз щях да спомена за тренировките в сауна, но реших да не давам идеи Както опаковането с найлони, така и тренировките в сауна просто минават границите на нормалните възможности на организма и то с много, с много голям риск и с невидим резултат (приемаме, че има резултат, който е в границите на минималното) . Това е все едно да заложиш на еврофутбол 10 000 лв и да се бориш за 5000 Тоест, на края да си на минус. Просто няма смисъл.
Да не говорим, че в сауната можеш и да си умреш съвсем спокойно и щастливо. В крайна сметка моето, а и не само, мнение, е че цената на опаковането с найлони е много по-висока от услугата, която получаваме. И дори цената може да е видима, докато резултатът - едва ли.

Сега като се замисля всяко лято става все по-топло и ще се опитам да оборя теорията за изпотяването
Ако през 1980 година температурата на земята е била доста по-ниска, а хората пак са си тренирали някакви неща и изобщо са живяли, то защо през 2010 година хората са много по-дебели и стават все по-дебели всяка година Съществува права връзка между температура и тегло, което никак не подкрепя тезата за изпотяването и отслабването И по логиката на тази теза излиза, че през 2030 година, когато средната температура е 45 градуса, всички трябва да бъдем с по 5% мазнини, дори без да тренираме, само от движението в ежедневието.

*Може да има леко несъответствие в теорията ми поради неотчитането на правопропорционалната връзка между увеличаващата се температура и нарастващия оборот на веригата McDonald's

В крайна сметка с времето всичко се увеличава, само парите намаляват, неприятно като цяло.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15th June 2010, 09:00
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Хахаха...
Изводите са следните:
1. Ще стават още по-дебели
2. Продуктите на McDonalds смъкват телесната температура
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Стяганенатялотодомашноусловия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:53.