IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th November 2009, 14:09
lyk4o0 lyk4o0 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 1
По подразбиране Шпагат и гъвкавост!

Здравейте любители на гимнастиката, искам съвсем нормално да се обърна за съвет към някой от вас. От доста време тренирам самостоятелно вкъщи гимнастика, правя си най-различни упражнения, съчетавайки ги с Йога. Признавам обожавам гимнастиката, самото усещане, разтягане, отпускане са незаменими. Тъй като тренирам гимнастика, няма как да тренирам и шпагат.За да си гъвкав, трябва да тренираш различни части на тялото. Тъй като искам да овелича своят модел на движение, хубаво ще е да се науча и шпагат. Тренирам го от доста време, гледал съм много филмчета за подготовка преди шпагат относно загрявката на краката, но все още си мисля, че има нещо, което да не знам, а искам да се науча за да мога да премина на по-горно ниво. Да кажем мога да седна на мъжки шпагат, но таза не е на една линия с краката, което ще рече, че е на 15-20 см отдалечен от линията на крата ми, подобно на латинската буква V, но разкрачен докрай. Искам съвет от човек практикувал гимнастика да ме опъти. Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th March 2010, 11:17
Аватара на Dopeass
Dopeass Dopeass не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Не се занимавам с гимнастика и т.н. от доста време, но имаше един период от 2 годинки, в които бях мажоретка и ми се налагаше да съм по-пластична, да правя шпагат и т.н. Точно за една вечер успях. Започнах с продължителна загрявка. След това пак доста време разтягане и накрая просто се получи (естествено не от раз). Имаш ли воля ще стане
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th March 2010, 21:11
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране

Ако не си тренирал от малък гимнастика,няма да успееш скоро(може и нокога).
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th March 2010, 16:02
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

И защо да не успее, само младите гимнастици ли правят шпагати Всеки може да направи шпагат, гимнастиката просто би му помогнала, не е условие.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th March 2010, 18:48
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране

Ами защото аз,например,съм тренирала 5 години худ.гимнастика и 6 год.таекуон-до.При всяка тренировка в разгрявката се включваше всякакъв вид разтягане и шагати.2 години след преустановяваето на всякакъв вид спорт,след дълга разгрявка неуспях да направя шпагат!
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th March 2010, 18:54
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Аз пък имам 2 приятелки, които никога не са се занимавали с гимнастика и какъвто и да е спорт (освен фитнес), наскоро започнаха да ходят на стречинг и могат да правят шпагат ... (правиха ми демонстрация )

Зависи от гъвкавостта на човека. Аз например не мисля, че ще успея, затова не се и опитвам, ама гледам че хората могат след 5 пъти стречинг ... Никога е много силна дума.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th March 2010, 20:03
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bumbarashka
Ами защото аз,например,съм тренирала 5 години худ.гимнастика и 6 год.таекуон-до.При всяка тренировка в разгрявката се включваше всякакъв вид разтягане и шагати.2 години след преустановяваето на всякакъв вид спорт,след дълга разгрявка неуспях да направя шпагат!
Това си е чисто твой проблем и не виждам какво точно доказваш На кратко казано - доказваш нищо.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th March 2010, 20:54
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране

да,мой проблем е и не мога да разбера що си вреш носа в него,след като аз го споделям на човек,който търси съвет!
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th March 2010, 21:19
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ти каза на човека, че може би никога няма да направи шпагат, защото не е тренирал гимнастика, което са пълни глупости, което от своя страна ме кара да задам същия (твоя) въпрос, какво прави носът ти тук
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th March 2010, 23:56
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране

А на теб какво ти влиза в работата дали той ще направи шпагат или не?Аз излагам фактите,каквито са при мен.Ако не можеш да дадеш съвет,се разкарай...
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Шпагатгъвкавост
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:52.