IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st October 2008, 14:46
Аватара на kotara4e
kotara4e kotara4e не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 738
По подразбиране Бързоразвиващи деца - на къде??

Здравейте на всички. Бих искала да знам, ако някой има информация за детска градина специално за деца, които се развиват видимо по - бързо от връстниците си. Моето дете е на 2 год., а говори, разсъждава и дори изглежда като на 4год. Също така говори три езика, майчиния си, на таткото, който е чужденец и отделно английски. Вече започна да пише букви и направо сме се шашнали какво да правим. Ако някой знае такова детско заведение, моля да ми даде някаква информация.
__________________
истината ражда омраза...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st October 2008, 16:52
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Играе ли си с деца ?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd October 2008, 14:23
Аватара на kotara4e
kotara4e kotara4e не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 738
По подразбиране

Да, изключително социално дете е. Обаче не се задържа с играчки повече от 30 минути.Ходи в момента на детска градина (яслена група) и всички са на мнение, че трябва да се обърне специално внимание - като преместване или към 2-ра група директно, за да продължи да се развива или в специално заведение за такива деца, но никой не знае къде точно. Някъде в Горна Баня - но къде, как и защо, никой не знае.
__________________
истината ражда омраза...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd October 2008, 22:49
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Мило прочети Това и Това Мисля ,че ще ти е от полза.Иначе Тук има адрес и телефон за връзка на лицея .
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th October 2008, 09:29
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kotara4e
...към 2-ра група директно, за да продължи да се развива или в специално заведение за такива деца
Kotara4e, а като на 2 годинки е във втора група, на 12 (примерно) завърши училище, а на 15 висше...?
Погледнете и от другата страна: то е дете, на 6 годинки дали ще се чувства комфортно сред 13-годишните? Разбираш ли ми мисълта?
В нашето училище имаше едно момче, което на 14 или 15 завърши. Само, че той беше вечно 'бялата врана'. Та така и с твоето детенце - то винаги ще е различно, а днешните деца са много по-жестоки...
Не знам, трудно е да се поставя на твое място, но помислете дали няма да ограбите детството му, дали ще искате детенцето ви да е различно от връстниците си...
Дано си ме разбрала правилно.
Каквото и да решите - успех!
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th October 2008, 09:37
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

и аз мисля като Limoni-Johni. като гледам всички ние, завършилите и сблъскалите се с живота искаме да се върнем назад, в безгрижното детство...не му ограбвайте най-хубавите години

п.п. и брат му на моя мъж на 3 години е четял и пишел, ама по-специално внимание не са му обърнали. сега е успял в живота...то който си е умен, си е умен, няма смисъл чак толкова да се пришпорват нещата
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th October 2008, 09:43
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Limoni-Johni
В нашето училище имаше едно момче, което на 14 или 15 завърши. Само, че той беше вечно 'бялата врана'. Та така и с твоето детенце - то винаги ще е различно, а днешните деца са много по-жестоки...
Не знам, трудно е да се поставя на твое място, но помислете дали няма да ограбите детството му, дали ще искате детенцето ви да е различно от връстниците си...
Все си мисля, че е по-добре да е бяла врана в училище, отколкото черна врана в живота! Цяло щастие е, че детето е толкова умно, нека се развива. Ако родителите му създадат усещането, че е хубаво да си различен едва ли ще има психологически проблеми.
Лично аз не мога да препоръчам детска градина, тъй като не живея в България, но мога да посъветвам Котара4ето да му отделя много време на детето, независимо дали ще е в специална група или не.
Опитай се да запълваш жаждата му за знание, ако можеш във вид на игра. Ето такива деца:
http://www.youtube.com/watch?v=qPLaAARIbek
http://www.youtube.com/watch?v=woOD3...eature=related
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th October 2008, 09:49
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Цяло щастие е, че детето е толкова умно, нека се развива. Ако родителите му създадат усещането, че е хубаво да си различен едва ли ще има психологически проблеми.
Съгласна съм с теб. Просто смятам, че трябва добре да обмислят нещата.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th October 2008, 08:14
Аватара на kotara4e
kotara4e kotara4e не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 738
По подразбиране

Еее.., след всичко изчетено, благодаря на всички майчета .
Малко се стрестнах от това училище в Горна Баня.."за" и "против", много има. Дори незнам наистина дали трябва да насърчавам "дарбите" на детето си или да чакам времето само да си покаже. Като знам аз самата колко мразех да уча... ...и някой насила да ме кара да го правя..ужас. Само че, при нас този случай не е такъв. Самото дете непрекъснато ме кара да му чета книжки, да си изграем - влизайки в определени персонажи - и да гледаме филмчета. Даже и аз се изморявам от цялото това желание за знание.
Благодаря Ви пак за инфото..и засега оставам на "размисли и страсти"
__________________
истината ражда омраза...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th October 2008, 15:31
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Според мен говори със някой добър детски психолог ,той най добре ще те упъти какво да правиш със малкото детенце..
Щастлива майка си и това е страхотно че имаш такова дете
Да ти е живо и здраво и много да те радва .
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бързоразвиващидецанакъде
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:29.