IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th April 2010, 19:14
schatz1 schatz1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 73
По подразбиране Бебешки принадлежности

Можем тук да обсъдим бебешките принадлежности за които няма тема,като проходилки,столчета за хранене/кола и изобщо каквито щуротии се сетите.

Мен ме вълнува въпроса от кога мога да ползвам кенгуру?
Пише от 3.5 кг,ами мойто дете като се роди 4 и отгоре това значи,че можех от родилното в кенгуру да си го изнеса
Големи щуротии пишат тези производители!Това го прочетох за кенгуруто на Чико.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th April 2010, 20:37
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

има твърда подложка която позволява да се носят и новородени, защото се поддържа гръбнака и главата изправени... аз не съм я носила още в кенгуру въпреки че го имам това на чико и още едно (на месец и половина е малката). Честно казано не мога да измисля как точно да я облека че да не измръзне в тва време с кенгуру ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th March 2011, 17:35
Аватара на lisa_ivanova1
lisa_ivanova1 lisa_ivanova1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 11
По подразбиране

Момичета, интересува ме на столчетата за хранене за какво трябва да се следи, има различни видове и дървени има, гледам и ме интересува да имам инфо за столчето...че и такова ще трябва по някое време да си взема ..още е рано , но аз да се подготвя от сега с информация
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th March 2011, 09:27
Аватара на doll_
doll_ doll_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Здрасти

Столчетата за хранене според мен, задължително трябва да имат колан, за да е сигурно, че няма детето да се промуши под масичката и да падне. Друго, което се сещам е, че избрах без колелца, понеже мойто диване като започнеше да се клати не него, имаше реална опасност да се придвижи или да падне.
Аз например ходих с мойта бебка в магазина за столче- директно я слагах последователно в изложените слолчета и взехме това, което ни се стори и на двете идеално

Купихме пластмасово , сгъваемо- масичката пред детето е подвижна, така че да можеш да я махаш и слагаш. Имаше си за крачетата стъпенка (незн. как се казва точно, но е както при количките- детето слага там крачетата, а не висят просто така във въздуха.

Винаги съм била против проходилките- опасни и ненужни са според мен и според ортопеда, при който ходихме на преглед след раждането за вродена луксация. Имам две деца, нито едно не е ползвало такова чудо.

Кенгуру съм ползвала само 2 пъти и след това ми се раказа играта на гърба и кръста.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th March 2011, 09:46
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

http://www.pakostnik.com/bg/productd...id=8331&cat=69
eй това взехме ние, супер стабилно, по- стабилно от някои за по 200-300лв, евтино, със степении и на височина и на облегалката. Моето дете е страшно диво, въпреки това няма как да се придвижи- колелата си имат спирачки, а могат и съвсем да се махнат
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th March 2011, 10:20
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Ние бяхме със стола за хранене - Гранд Комфорт на Chipolino :P

Супер удобен и безопасен за бебето и много здрав !
След като ние спряхме да го ползваме , веднага го дадох на зълва ми , а сега е в една приятелка


PVC материя на седалката за лесно почистване
3 позиции на облегалката
5 точков колан
Двойна табла за хранене с предпазител
Подвижна табла за хранене
Седалката може да се регулира на височина – 5 позиции
Задни колела с възможност за стопиране.
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th March 2011, 11:52
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

От личен опит те съветвам да пробваш някои от уредите които мислиш да купуваш при някоя приятелка примерно.Защото при нас някои така си и останаха почти неизползвани.Примерно кенгурото го ползвах веднъж, в столче за хранене седя точно месец и нещо и повече не пожела да седне (сега яде седнал на малко дървено столче), един уолкър бях взела така и си остана с две ползвания, активната гимнастика и тя така...Та затова не се нахвърляй да купувах всичко налично по детските магазини
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th March 2011, 15:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Хаха, и при нас всички тия неща останаха неизползвани, само столчето за хранене ми е голям помощник, щото не е успяла още да излезе от него сама
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th April 2011, 17:15
Аватара на Tedinceto
Tedinceto Tedinceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Аз кенгуро ползвах от 4/5 месечен като беше моя дунди после натежа и ми беше трудно. Точно както и другите са казали, трябва да има една подложка по-твърда за гръбчето, тя стига до главичката и я придържа, с такъв тип кенгуро можеш и новородено да носиш, но аз лично ти препоръчвам слинг
За столчето - на нас ни подариха Бертони - това е анти-марка да знаете. Пластмасата е много афиф, като набие един шут на плота и го е разглобил. Аз бих избрала тези дървените, които после стават и на масичка
Паяк/проходилка ползвах - вярно удобство е - оставяш детето и отиваш да си вършиш работата, на него му е такъв кеф, че изобщо не му прави впечатление времето в което ти си била в кухнята или си си правила вана на краката примерно, НО после малкия се научи да ходи на пръсти и си въобразява, че с приплъзване ще се придвижва и като е без паяка,за това сега съм го скрила и нямам намерение да го вадя пак. Междувременно на моя приятелка проходи без да са ползвали паяк, моят син още не може да ходи, така че е спорен въпроса колко помага на прохождането.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бебешкипринадлежности
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:50.