IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st August 2006, 10:10
zuzina zuzina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 36
По подразбиране Контратубекс

Моля ви, кажете ми след колко време се заличават белезите мазани с контратубекс, и премахва ли релефни и груби белези. Мажа вече 5м. но още са червени и грозни.
__________________
Сто пъти мери, един път режи!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st August 2006, 10:28
Аватара на joy
joy joy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Варна
Мнения: 488
По подразбиране

Не искам да те разочаровам, но аз съм се мазала няколко месеца с това кремче и белега ми си остана почти същия. Ходих и на физиотерапия първоначално и там с някакъв уред (мисля че ултразвък беше, но може и да греша) размазваха кремчето въху белега но и от това нямаше ефект. Това беше преди 7-8 години някъде. Сега си ходя още с белега.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st August 2006, 10:46
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

много зависи от типа на белега. бедна ти е фантазията колко много видове белези има. Аз лично съм изразходвала около 5-6 тубички с контрактубекс и още една с Дерматикс(така мисля че се казваше), която струва 70лв...и ефекта е...по-скоро никакъв обаче наистина зависи от белега и особено дали липсва тъкан и на коя част от тялото е, а и също как е получен. За белези от оперативна намеса (т.е. равно и добре срязано) на една моя позната и повлия, но тя се маза 1 година...а и не е като да ти изчезнат белезите.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st August 2006, 11:05
Аватара на joy
joy joy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Варна
Мнения: 488
По подразбиране

ами моят белег е от премахната бенка по хирургичен път и изненадващо от една бенка остана един дълуг и груб белег. Поне в началото беше груб, сега с годините сякаш слегна и избледня малко. Но мен вече не ме дразни и дори сякаш започна да ми харесва някак си.
Може би не съм се мазала достатъчно дълго с контратубекса и за това да не е имало някакъв видим ефект. Макар, че аз по принцип съм много постоянна, особено ако провеждам лечение.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31st August 2006, 11:15
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Сина ми преди години си цепна челото яко и отидохме при пласт. хирург, той ми каза, да поръчаме от Германия "Келофибразе". Мазах го доста време и съм много доволна. После един приятел го бяха били здрави и му дадох една тубичка, та и той много доволен остана.
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31st August 2006, 12:33
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

joy за контрактубекса знам че при стари белези трябва да се направи компрес за да има някакво действие...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31st August 2006, 13:04
Аватара на joy
joy joy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Варна
Мнения: 488
По подразбиране

той белега си беше пресен аз като го мазах с контратубекс. Сега вече е стар.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st August 2006, 14:04
frutty frutty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: София
Мнения: 52
По подразбиране

Аз също ползвах Контратубекс на пресен белег ( от изгаряне), без никакъв ефект
Отговори с цитат
  #9  
Стар 31st August 2006, 14:13
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

може би на нас ни е по-трудно да преценим дали белезите ни се променят или не т.к. ги гледаме непрекъснато, аз за това преди време си снимах белезите преди да почна с поредния крем...но загубих снимката ..... все едно всеки ден като се гледа човек в огледалото да може да усети разликата от 1 година примерно....след 10 години може и да си каже....ееее каква бях някога..... така че с ефекта върху белезите всичко е относително. Мои познати твърдят че белезите ми са избледнели Но и времето си оказва ефект. А моите белези са вече на почти две години.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31st August 2006, 14:34
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от joy
ами моят белег е от премахната бенка по хирургичен път и изненадващо от една бенка остана един дълуг и груб белег.
малее, аз мислех да си махам една бемка от лицето,ама май ще се откажа за да не вземе да ми остане някакъв гаден белег и да съжалявам...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Контратубекс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:20.