IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st December 2007, 12:54
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране Вярно ли е,

... че от грейпфрута се смъквало коремчето? Нямам излюзията, че от ядене на грейпфрути по цял ден ще се вталя, просто питам дали комбиниран с упражнения оказва някакво ако ще минимално влияние, защото много обичам да си хапвам и ще е добре да знам, че правя нещо полезно. А кой според вас е най-полезният и подходящ за диети плод?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st December 2007, 15:54
the_detonator the_detonator не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 120
По подразбиране

За диети киселите плодове за подходящи, добре си се насочила с грейпфрутите.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st December 2007, 18:32
_sladuranka_ _sladuranka_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 16
По подразбиране

по-добре не яж и не пии сок от грейпфрут увеличава риска от рака на гърдата инъче е много полезен,но като прочетох това и спрях да го ям
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st December 2007, 18:43
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Яжте повече плодове и зеленчуци
Колко пъти сме слушали за полезното действие на плодовете и зеленчуците! Може би трябва да опитате и вие да похапвате 5-6 пъти на ден плодови или зеленчукови салати. Зеле, броколи, моркови, лук, чесън, жълти и червени плодове – кайсии и портокали. Статистиката показва, че при вегетарианците рискът от ракови заболявания намалява с 40%.


Грейпфрутът е 1 от най-полезните плодове дори. А в тая връзка с някакви непотвърдени теории аз чух, че кафето е канцерогенно и американецът, който го е открил е бил убит. Едва ли може да се предпазим от всички потенциални причинители на болести, които са с недоказан ефект.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st December 2007, 18:48
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Прочети сама:
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=9&temaN=52&page=3
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st December 2007, 21:17
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

А дали е полезно да се яде грейпфрут късно вечер Аз напоследък си го хапвам вечер към 10ч и после си лягам към 12-12.30ч, но предполагам че не се препоръчва вечер,заради многото витамин С в него
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st December 2007, 22:06
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

напротив Тайна,греипфрута е точно и много полезен вечер защото разгражда по бързо мазнините в тялото.Аз пия греипфругт от как се помня и много ми помага в борбата с килограмите а те са 48,когато искам да сваля малко, съм само на греипфрукт и вода за 2 дена си отиват 2 кг.
хладилника ни е пълен с греипфругти извинявам се за спама ,но темата е такава
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st December 2007, 22:14
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Оф, хора съвсем се обърках!
Да не знае човек на какво да вярва...

Вътрешността на плода е богата на Вит. С и калий, желязо, калций и някои минерали, а също така на флавоноиди - растителни вещества, за които е известно, че предпазват от рак и сърдечни заболявания. Розовите и червените видове грейпфрут са богати на бетакаротин (родоначалник на Вит. А). Биологически активните природни вещества, които се намират в семената на грейпфрута унищожават някои паразити и подпомагат организма в производството на полезни бактерии.

И другото твърдение:
Консумирането на голямо количество грейпфрут може да предизвика рак на гърдата, показват изследванията на американски учени от университетите на Южна Каролина и Хаваите.

В проучването са участвали 50 000 жени в периода след настъпване на менопауза.

Резултатите са показали, че при жените, които изяждат по повече от половин грейпфрут на ден, рискът да заболеят от рак на гърдата е с 30% по-голям, отколкото при тези, които въобще не хапват от цитрусовия плод.

Проблемът се състои в това, че грейпфрутът повишава нивото на естроген в кръвта. Този хормон е способен да увеличи рязко скоростта на развитие на злокачествени образования в млечните жлези.



Как стоят нещата според вас?
Прочетох, че дори има медикаменти, при които не се препоръчва приема на грейпфурт, но си имали обозначение на опаковката. Колко повече информация намирам, толкова повече се обърквам и се чудя дали е правилно да ям по 1 грейпфрут на ден или не.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st December 2007, 22:28
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

офф,уплаши ме
аз от 3 години си пия грейпфругт особенно и зимата ,а сега съм болна и се лекувам с него от 2 дена ,изпила съм досега 2 кани сок ,зарежда ме с много енергия ,но като го прочетох това ,кой го е измислил интересувала съм се много,отскоро е пуснат този слух ,но аз пък пия и зелен чай който намалява нивото на естрогена .Истината е че с нищо не бива да се прекалява.Но въпреки всичко ми се иска да не вярвам,това е плод все пак,не е сланина
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st December 2007, 22:31
Аватара на dadano
dadano dadano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 111
По подразбиране

Лично аз съм на мнение,че която и да е храна в прекалено големи количества не е полезна Аз не мога да ям едно и също два дена подред например, освен ако не се насиля и си мисля, че едва ли точно грейпфрута ще ти навреди толкова, но няма смисъл да го ядеш всеки ден пробвай другия ден да ядеш ябълки например
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вярноли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:45.