IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 3rd May 2009, 15:26
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Ледено, за да ти отговоря, накратко трябва да ти предам основите на Силва метод:
- Нищо в реалността не е лошо- става такова, единствено, когато ние го определим като такова.
- Във Вселената има закони, на които сме подложени, даже и да не го осъзнаваме и това са:
Закона на Привличането- каквото мислиш и правиш, това привличаш
Закона за Причинно-следствената връзка- всяко действие има следствие
Закон на Фокусирано внимание- не е достатъчно да искаш нещо, трябва да го подкрепиш с емоция и медитация(алфа ниво, това е същността на Силва метод, учи те как да изпадаш в естесвена медитация или алфа ниво)
Law of creation by default- или когато ти нямаш намерение за нещо, Вселената ще го създаде за тебе, зависейки от дадените обстоятелства. Ето защо толкова много хора работят, за да изпълняват целите на някой друг, защото просто те нямат собствени цели за изпълнение.
Позитивно мислене е, какво искаш ти, какви са твоите цели. Негативно мислене е всичко, което не искаш да ти се случи.Най-простия пример, който е доста показателен е, че убиец, който мисли как да убие някой е позитивно милещ човек. Позитовното мислене не те отклонява от реалността по никакъв начин, освен ако не искаш невъзможни неща(ама то тогава си фантазьор, не си позитивно мислещ), а напротив, кара те да се фокусираш върху целите си и да си изготвиш план за действие. Позитивно мислещи хоре НЕ означава безнадеждни оптимисти с розови очила, които бягат от действителноста и не могат да преценят рисковете и възможностите си. Позитивно мислещ знае всичко закони, които изброих и следва следната схема за успех:
- Управлява стреса успешно
- Мисли какво иска и желае да постигне
- Надхвърля ограничаващите си убеждения
-Използва повече мозък и съзнание
Всичко това се учи, и някой каза, това е необятна тема, това са само най-важните неща, горе долу.
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #12  
Стар 3rd May 2009, 19:04
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Ами не знам Не мисля, че съм кой знае колко позитивна личност. Всъщност по-скоро се опитвам да не бъда "негативна". А това как го постигам - ами старая се да не задълбавам прекалено много в нещата и да не търся под вола теле. Примерно, когато някой ме нарани, не си мисля, че това е нарочно, а може би че просто нещо е сбъркал. Или пък, че си е гадняр по рождение - бе, бих му го върнала за разнообразие може би някога, ама не от някакви лоши чувства, а ако така се стекат обстоятелствата. Ако не му го върна, ми пак добре! Човекът може би с най-добри чуства ме е прецакал.

Когато плановете ми не се осъществят, ами измислям си други по-осъществими планове. Като нищо, докато се тюхкам, че времето е кофти и ми е пропаднала разходката в планината, осъзнавам, че затова пък съм си приготвила много хубави сандвичи, имам няколко бири под ръка и страшно искам да прекарам деня си, лежейки вкъщи пред телевизора. Само как не съм се усетила преди какво точно съм искала!!! То времето неслучайно се е развалило ... И така.

Когато се разболея, разбира се, винаги го приемам много тежко. И гледам мрачно. Докато не си взема болничните и не хукна на обиколка по магазините - шопинг терапията е много ефективна при всякакви простудни заболявания. Само при цистит много не действа.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 3rd May 2009, 19:09
Аватара на Т-Е-Д-И
Т-Е-Д-И Т-Е-Д-И не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: На Земята
Мнения: 5 855
Изпратете съобщение чрез Yahoo до Т-Е-Д-И
По подразбиране

Аз винаги мисля позитивно, независимо какво ми се случва.
И от най-лошата ситуация изтисквам положителната страна.
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 3rd May 2009, 19:10
Аватара на sisiapostolova
sisiapostolova sisiapostolova не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 2 581
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Не е важно само да изолираш отрицателните мисли, защото мислите може да са положителни и пак да те нараняват, натоварват... Поболяват.
__________________
бях на 13 ,когато бях на 6 ...Колко пъти трябваше тати ,дами повтори ...със ... да не се занимавам !!!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26th May 2009, 15:04
dupla
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

много трудно се овладяват емоции-дали позитивни или не.
Самоконтолът говори много за човека,но понякога трябва да се изпуска парата.емоционалноста не е лоша,под-обре да сме спонтанни и истински,отколкото да се борим да се контролираме,е не и да прекаляваме-все пак сме общество и изисква некъв контрол.

Много е дразнещо,когато някой се изкаже за човек-еми той е много емоционален в отрицателен смисъл,в днешно време се уважават уравновесените личности.Какво му е толкова хубавото да си затворник на обществените норми?
Като ме налегне песимизъм му се оставям,докат не реши да ме пусне-кат съм позитивна ,ми ок.
неможе само хубаво,ако нямаше лошо-как щяхме да се наслаждаваме на хубавото...умереност,но на нас хората трудно ни се отдава.не сме роботи,а хора
Отговори с цитат
  #16  
Стар 26th May 2009, 20:34
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Според мен, положително мислене е полезно дотолкова че Неположителното мислене да не повлияе отрицателно на здравето! Имам позната, която не мисли положително никога и за това се разболя необратимо, тъй като нервичките й се обтегнаха, ядосва се за най-малкото, вместо да извлече положителното, но винаги има ситуации в които няма как да включиш тези положителни мисли!!! Темата е толкова абстрактна, може да се поспори много, но пък В СПОРЪТ СЕ РАЖДА ИСТИНАТА!
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #17  
Стар 30th May 2009, 10:08
Аватара на Reni_Reni
Reni_Reni Reni_Reni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 703
По подразбиране

Промиват ни мозъците с тия книги.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30th May 2009, 10:55
Аватара на mavina
mavina mavina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: Сливен
Мнения: 373
По подразбиране

Позитивното мислене може да е полезно......но прекалено
позитивното е вредно.
Както и с Песимизма....същото мога да кажа.
Трябва да разграничаваш реалното от нереалното.
Това са четири много общи неща.
Примери.......много.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 30th May 2009, 21:59
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Ако "позитивното мислене" изключва всякакви "негативни" мисли то на мен това ми прилича на нещо дето човек само яде, яде, яде, я не с..ре. Не може така. Не е добре. В живота има и хубаво и лошо и това е естеството.
Разбира се, всеки се стреми към хубавото. И е добре така. Но....

Не трудното, а лесното погубва
човешкото в човешката душа.
И тя не би разкрила свойта хубост
без шмиргела на грозните неща.


Народа е рекъл "Много хубаво не е на хубаво", а англичаните имаха една поговорка за 1000 добри неща (забравих кои точно бяха) и "мъничко лош късмет"
Отговори с цитат
  #20  
Стар 30th May 2009, 23:06
Аватара на Stefi B
Stefi B Stefi B не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 883
По подразбиране

Позитивното мислене означава да мислим и да говорим за нещата, които искаме, а не за тези,които не искаме. Всеки път, когато казваме “не искам” и “не мога”използваме негативна мисъл, мислим точно обратното на това, което искаме.Хубаво е да избягваме фрази като: “Това ме съсипва”, “Не мога да се справя”,“Измъчва ме”, “Причинява ми главоболие”, “Нямам време” и т.н. Положителното мислене е свързано със самоувереността, с убедеността, че можем да решаваме проблемите на всекидневието си по-добре. Позитивното мислене е сигнал затова, че самите ние се възприемаме по-добре, че създаваме по-добри отношения с другите хора. Когато човек мисли позитивно, придобива нагласа към конструктивни действия.
__________________
"Ако имаш добра жена - ще живееш щастливо, ако е лоша - ще станеш философ"/Сократ/
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Позитивнотомислене
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:14.