IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #441  
Стар 29th March 2010, 18:52
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

отишли са да броят калории


Хихихи =))))))))))))))))))
Отговори с цитат
  #442  
Стар 30th March 2010, 08:30
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Добро утро от мен Да сефтосам говорилнята днес, не ми се е случвало да съм първа
Успешен ден на всички!
Отговори с цитат
  #443  
Стар 30th March 2010, 08:38
Аватара на daphne
daphne daphne не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 178
По подразбиране

[color=darkred]Хайде и аз да се включа
Ама да ви кажа, тези дни бях малко заета, та вчера тръгвам да ви диря - я в този форум, я в онзи - никъде..... Накрая гледам, то нова говорилня се заформила
Иначе във форума с бананите, те направо цялата тема са изтрили - иначе като потребител ме има, ама нямам мнения - сецнали са ми гласчето и на мене
Отговори с цитат
  #444  
Стар 30th March 2010, 08:43
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Добро утро,сладурки!
Отговори с цитат
  #445  
Стар 30th March 2010, 08:45
Аватара на daphne
daphne daphne не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 178
По подразбиране

Пък тук посмъртно не мога да намеря жито Най-близкото беше pearled barley, което после в уикипедията пишеше, че всичко му е махнато - там люспи, трици........Дайте съвет тези дет сте зад граница какво и къде търсите.......Ако трЕбе и в магазин за храна за кокошки да ходя -май само това ми остана да не съм проверила.....
Отговори с цитат
  #446  
Стар 30th March 2010, 09:01
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Дунде, най-сетне авторски аватар - смени крачетата :P
Дафне, не знам какви имате при вас - аз вчера бях споменала, че намерих Спелта/внос/, което си е пшеница. Може да намериш такова. Въпреки, че тук си намирам и жито/не грухано/ - парено.
Отговори с цитат
  #447  
Стар 30th March 2010, 09:09
Аватара на daphne
daphne daphne не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 178
По подразбиране

Мимика, ми то ако и аз знаех какво и къде има, ама като цяло тук от магазина никой не търси жито, освен някакви избити електрони като индийци предполагам, защото само на техните щандове видях.....черните наблягат на бяло брашно и захар, а белите на корн флейкс и овесени ядки като най-здравословно........Иначе аз и на български не знам каква е разликата между грухано и парено, а сега като се появи и някакво перлено съвсем влезнах в джаза.......
А това Спелта марка ли е, откъде е.......имаш ли идея?
Отговори с цитат
  #448  
Стар 30th March 2010, 09:17
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Спелта-та не е марка, а жито, т.е."предшественик на пшеницата" - така ми пише на пакетчето. Ходих в магазин за здравословни храни, и от там ми го дадоха/мсля, че беше внос от Франция/. Пакетчето е в къщи, и не мога да ти дам повече инфо сега, но като се прибера, ще ти кажа какво пише на превода на български.
Мисля, че Пини някъде беше упоменала, че е хубаво житото да не е парено, а да е с люспите, тъй като там се съдържали ценните вещества.
Отговори с цитат
  #449  
Стар 30th March 2010, 09:30
Аватара на daphne
daphne daphne не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 178
По подразбиране

Еййй, Мимика, ти знаеш ли, че ми даде идейка сега - май имаше тук някакъв магазин за хранителни добавки и здравословни бла бла,........май ще взема да го навестя тези дни,......
Дунде, ми ти къде се пльокна в туй кафе и се изгуби - да не се опита цялото да излочиш
Отговори с цитат
  #450  
Стар 30th March 2010, 09:34
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Дафне, точно така - провери в такъв магазин за здравословни храни, няма начин да не излезе някоя Спелта, пшеница или жито :P
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетичнаГОВОРИЛНЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:55.