IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 14th January 2011, 22:23
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Гледах предаването и недоумявам как има хора, които искат да си направят пластична операция с минимална инвестиция. За съжаление, в този бизнес истината е, че ако не може да си позволиш сносен хирург, по-добре е изобщо да не се подлагаш, защото рискът е прекалено голям. Какви са тези консултации по къщи на приятелки в други градове в присъствието на жената на хирурга? Това ми звучи несеризоно и махленски.
И аз съм на мнение, че изобщо не можем да говорим за обезобразяване. Ако има такова, то по-скоро е на горната устна, но тя е била предупредена, че ще има белег, тъй като самата тя е предпочела по-евтиния имплант. За размера и вида на белега няма да коментирам, защото той няма нищо общо с пластичната хирургия. Но май е нормално за човек, който научава най-новите методи в пластиката от списанията, не мислите ли?
Иначе докторът, че си е нагъл и че е пълно куку си личи отдалече. Той притежава онова важно "качество" на повече от половината пластични хирурзи да изслуша желанието на клиента и, въпреки че не му е по силите да го изпълни - да вземе парите, без да свърши работата. Жената е напълно права - да и беше казал, че не може да направи носа и така както тя си го представя, ама то пусти пари, нали трябва да се вземат...
Евстатиев не ми се вписа много добре в картинката, според мен допълнително си развали имиджа като участва в спора на селския мегдан.
Иначе не знам доколко можем да си търсим правата, при положение, че този бизнес изобщо не е регламентиран явно и документацията на докторите изобщо не е изрядна (поне ктака както аз я разбирам, иначе според закона, сигурно е изрядна). Единственото, което аз имам от моята операция е рецептата за лекарствата (антибиотик и витамини), която не се знае за какво е изписана, плюс една разписка за 500 лева капаро, което оставих. Нито имам копие от информираното съгласие, което подписах (явно не ми се полага), нито имам копие от епикризата от операцията (ако избщо има такава, защото много се съмнявам). Да не говорим, че аз самата не съм информирана какво точно трябва да изискам и да получа от хирурга. За част от нещата сме си виновни самите ние и никой друг. После и законодателят, който едва ли го интересуват такива като нас и едва ли скоро ще се въведат някакви по-строги изисквания.
То (да не дава Бог), в тази държава някой трябва да умре на операционната маса на някой идиот, че да се даде гласност на безобразията, коието се случват в пластичната хирургия.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 14th January 2011, 23:49
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Еми то смъртен случай вече има. Ако не се лъжа в известна за времето си клиника в Пазарджик. Пациент, на който му се прави липосукция издъхва от масивен кръвоизлив. Това беше преди доста години. НИКАКВИ ПРАВНИ ПОСЛЕДИЦИ НЯМАШЕ! Единственото, което се случи бе, че намаля работата на клиниката.
Между другото някои по-известни пластични почнаха да издават епикризи, аз лично видях една скоро. Единствената ми надежда е по лека лека да се изравняват стандартите ни с европейските, щото и цените ни се изравниха.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 15th January 2011, 09:54
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Ами значи пак опираме до това, че ние самите подхождаме прекалено неподготвени към операциите. Отиваме с изисквания само за вида на носа, но не и за документацията. После ходи доказвай какво си искал, че и кой те е оперирал...
Отговори с цитат
  #34  
Стар 15th January 2011, 15:40
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Колкото и да си подготвен,ето-счупили и зъбите,сега и кисти....На времето си платих секциото,и пак анестизиолога щеше да ме умори-махнал ми по-рано упойката,та ме шиха на живо,не ми обдишал белия дроб,не можех да дишам и какво е правил през цялото това време?Като чуя за пълна упойка и ми се изправят косите...Май трябва да се сложат камери във всички операционни
Отговори с цитат
  #35  
Стар 15th January 2011, 17:04
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Ами точно затова трябва да се знае кой какво е правил, как го е правил, да има документ, за да може после да има и адекватно обезщетение, ако има грешка или недооценяване на ситуацията. Тази керамика едва ли е била платена от пластичния хирург, който е счупил зъбите. Може те сами да се се разрушили след операцията като реакция на упойката. Затова са били необходими изследвания каква упойка да се приложи при конкретния човек. Както и да е. Коментарът е излишен, при положение, че не знаем какво е станало.
Тук намерих един закон, който би трябвало да е приложим за нашия случай:

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135689027

Ринопластиката е класирана като "операция със среден обем и сложност" (това за всички, които смятат, че е някаква стандартна операция).

Обърнете внимание и на:

VІI. Стандарти за правата и задълженията на хирургичния пациент

и специално точка 1.2 - какво информация трябва да съдържа информираното съгласие, което подписваме.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 15th January 2011, 17:20
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Относно раждането (макар че тука не е темата), това днес е масова касапница. Никой не ражда естествено (някои само така си мислят). Не знам какво му е естественото да те включат на система и да родиш когато някой друг реши - например на 29 декември, за всеки случай, че да не тръгнеш да раждаш навръх Нова Година, че ще ги дигнеш докторите от масата. И е хубаво всички пациенти по възможност да родят между 10:00 и 14:00, за да може преди 10 да се изпие кафето, а след 2 да си ходят. То естествено има и дежурни за "по-непослушните" пациентки.
И си направете справка колко струва клиничната пътека за секцио и колко за нормално раждане, за да си отговорите, защо последните години ражданията със секцио се увеличават със всяка изминала година и как се кърпи болничен бюджет.

Да ме извинят всички свестни лекари, защото такива има много.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 15th January 2011, 17:56
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Може те сами да се се разрушили след операцията като реакция на упойката.
Какво имаш предвид? Толкова ли е вредна тази упойка, че да тръгнат да ти падат зъбите? Извинявам се, но съм лаик в анестезиологията.. А ме интересува, защото планувам още интервенции.
Сещам се, че тогава платих отделно за някаква по-добра упойка по думите на хирурга..

Не само при акушерството се правят такива шашми за да теглят от здравна каса. Навсякъде се оперират хора, които могат да минат без операция. Разчитат на хорския страх да гушнат някой лев. 70% от българските медици изобщо не стават за тази професия.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 15th January 2011, 19:48
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Нелс,ти не се ли събуди с разбити зъби?Поне,аз така разбрах
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #39  
Стар 15th January 2011, 20:52
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Видях ги няколко дни след операцията, че са счупени. И с времето се ронеха все повече.. Наистина не вярвам да е ефект от упойката. Но до този момент не бях чувала, че страничен ефект от упойка може да е ронене на зъби. Верно ли е това?
Отговори с цитат
  #40  
Стар 15th January 2011, 22:36
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells
Но до този момент не бях чувала, че страничен ефект от упойка може да е ронене на зъби. Верно ли е това?
Не мога да съм на 100 процента сигурна. Това беше просто предположение. Може да не ти е понесла упойката. Няма как да знаем, без да знаем каква точно е била упойката, какво точно се е случвало.

Отчупване на парчета от зъби по време на пълна упойка се случва, но е много рядко и по-скоро се дължи точно на тръбата, както и ти самата беше предположила. За целта е трябвало преди операцията да те разпитат как са ти зъбите, което се съмнявам, че голяма част от докторите правят. Ако четеш английски, виж този линк:

http://www.rcoa.ac.uk/docs/Risk_4teeth.pdf

Иначе ще се поинтересувам допълнително и пак ще ти пиша. Обяснение от доктора поиска ли след като установи, че зъбите ти се рушат?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ГледателиНТВр'Бушнаков
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:24.