IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 28th June 2010, 12:55
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BabyPhat

Имало българска книжка "Ние и Зоната", там са посочени продукти, които присъстват на нашия пазар, както и рецепти за типични за нас манджи ...http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=3701

А някой да я е намерил за безплатно сваляне , че аз не успях.
Отговори с цитат
  #102  
Стар 28th June 2010, 18:04
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране

Барби, и аз потърсих, но не я намерих в електронен вид. По книжарниците обаче я има и струва 11-13лв.

За вечеря пак избрах от лист 2+1 по 1 ред:

90гр пилешко, 300гр домати, 2 филии бонус, 6 бадема

__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #103  
Стар 29th June 2010, 08:02
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Бебче, това колко блока са? На вечеря, имам предвид. Колко блока са ти необходими дневно? Питам, защото аз в началото се стреснах, че имам само 8 блока на разположение. Обаче се оказва, че и те са ми много. Обаче ми е по-трудно да си смятам грамажите за основните яденета, понеже се оказва, че не мога да ползвам готовите менюта на Сиърс. Те са по за 4 и рядко 3 блока протеини. Методът "на око" също отговаря на 4 блока. На пръв поглед е лесно да си кажеш "половината на дланта". Обаче то не е само месото и се затормозявам. Освен това, не знам дали правя грешка, но претеглям грамажа на месото след изпичане, а не сурово. Може пък и затова да не мога да си изяждам всичко. Може ли някой да ми каже какво да правя, когато определените ми блокове ми дойдат нанагорно, както вчера. Знам, че не бива да ги намалявам, обаче ако всеки ден ще грухтя на работа след обедно хранене... Вчера мина ха 5 часа, време беше за следобедна закуска, а мен още ми беше тежко. А в същото време лекичко се прокрадваше скърцане на стомахче. Ужас! Вече огладняваш, а ти е тежко да ядеш.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 29th June 2010, 08:18
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

защо не си купиш електронна кухненска везна? Мери точно да грам и не са скъпи - 10ина евро
Отговори с цитат
  #105  
Стар 29th June 2010, 08:31
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Ще си купя и още как! Просто Технополис и др. подобни са на майната си от вкъщи и трябва специално да се наканя да ида. Обаче нали разбираш, че като готвя, няма как да стане - едно за мен, отделно за милото. Пък и Сиърс в по-голямата част дава мерките не в грамажи, а в обеми като: 1/3, 1/5 чаена чаша, 2/3 чаена лъжичка и пр. Ако съм сама и си мъргазувам само на мен - няма голям проблем. Но все смятам и милото. Той обаче и без друго не се поддава на изчисление, колкото да му сготвиш, винаги може и още
А бе полека-лека ще се наместят нещата
Отговори с цитат
  #106  
Стар 29th June 2010, 08:38
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Дундьо, а друго да те питам. Ти след един месец недиетуване- стоиш ли си на 78те килограма?
Отговори с цитат
  #107  
Стар 29th June 2010, 08:41
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Стоях, стоях, па реших да си наваксам за лишенията. Особено като ми се оформи идеята, че ще почвам нещо друго. Та реших да се насвиня като за последно през последните 2-3 седмици. И успях. Станах 81. Последните дни преди Зоната мирясах, за да си взема верни мерки да си определя блоковете. И повече не съм се теглила.
Отговори с цитат
  #108  
Стар 29th June 2010, 09:14
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

а кога ще се теглиш?
Отговори с цитат
  #109  
Стар 29th June 2010, 09:42
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Бебче, това колко блока са? На вечеря, имам предвид. Колко блока са ти необходими дневно? Питам, защото аз в началото се стреснах, че имам само 8 блока на разположение. Обаче се оказва, че и те са ми много. Обаче ми е по-трудно да си смятам грамажите за основните яденета, понеже се оказва, че не мога да ползвам готовите менюта на Сиърс. Те са по за 4 и рядко 3 блока протеини. Методът "на око" също отговаря на 4 блока. На пръв поглед е лесно да си кажеш "половината на дланта". Обаче то не е само месото и се затормозявам. Освен това, не знам дали правя грешка, но претеглям грамажа на месото след изпичане, а не сурово. Може пък и затова да не мога да си изяждам всичко. Може ли някой да ми каже какво да правя, когато определените ми блокове ми дойдат нанагорно, както вчера. Знам, че не бива да ги намалявам, обаче ако всеки ден ще грухтя на работа след обедно хранене... Вчера мина ха 5 часа, време беше за следобедна закуска, а мен още ми беше тежко. А в същото време лекичко се прокрадваше скърцане на стомахче. Ужас! Вече огладняваш, а ти е тежко да ядеш.
Да ти кажа Дундьо, незнам. И аз това питах, двата листа постнати от Мария за колко блока са изчислени, но така и не разбрах. На мен принципно ми трябват 11 блока!!! обаче не виждам как ще погълна толкова храна. Освен онзи калкулатор за блокове да не е верен...
Та, онези листове, които има постнати, много ми напомнят на онези, които ми изпрати така коментирания в този форум диетолог Симеонов. Сега разбирам, че е използвал Зоната, но беше толкова отдавна, че не си пазя листовете за да сверя.
До колкото знам, можеш да не изяждаш всички блокове за деня, но на едно хранене, трябва да приемаш най- малко един блок.
Аз продължавам по листата, закусвах едно цяло яйце, 1 филия бонус и един орех.
__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #110  
Стар 29th June 2010, 09:51
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Нека да мине 1 седмица, да тръгнат нещата по-гладко. Реално мога да очаквам цифров резултат след 2 седмици. Сиърс казва, че не може да се отслабва с повече от 0,750 кг на седмица. Но това е абсолютният максимум. Това е генетически предопределена цифра. Никой човек не може да губи повече мазнини от това. Но дава гаранция, че ще сваляш само мастна тъкан. Разбира се, в началото няма как да не хвърлиш и вода, поне според мен. Според Американската здравна асоциация не бива да се отслабва с повече от 0,500 на седмица. С времето и тук нещата ще се забавят. Но: ако всичко ти е по програмата, няма задържане и зацикляне. Обаче аз се надявам и на други екстри. Стана ми ясно, че с лекарства за кръвно няма да оттърва кожата. В Зоната мога да го сваля и да се излекувам от хипертонията. За мен е важно, защото съм наследствено обременена. И напоследък не съм добре. За целта трябва да следвам съветите не само за количествата храни в блоковете, а и да подбирам определено меню. Докато мъжото не се присъедини към мен, просто е невъзможно. Дори и за джоба. Сега се майтапим вкъщи. Аз казвам, че съм пилотен проект, който ще се въведе повсеместно, ако даде резултат. Мъжото вика, че съм опитно морско свинче.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotЗОНАТАquotнаСиърс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:27.