IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #221  
Стар 9th September 2010, 17:03
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Дундьо, къде се покри?
Как върви при теб?
Аз наруших всичко заради стомашното разтройство. Тези дни бях само на препечени филийки, но все по мъничко. Въпреки това толкова хляб не съм яла от 6 месеца
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #222  
Стар 10th September 2010, 09:19
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Здрасти, Мише. Пламнала ми е главата на работа. И аз наруших всичко по най-различни причини, но не ми се коментира във форума. Поне не дебелея. Много рядко ми остава време за нета, и то само да хвърля оче. Днес, ако не ми мине котка път, ще се опитам да се включа на скайпа след 16,30. Но не обещавам. И много ми е домъчняло за Даниски, но и нея не съм я "чувала". Щом мога, ще се обадя.
Отговори с цитат
  #223  
Стар 13th September 2010, 12:38
delyana delyana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Здравейте всички! Как сте? Аз четох каквото четох и днес почвам, пък да видим примерно ако съм стриктна една седмица как ще се чувствам. Имам молба някой да погледне днешното ми меню и да ми каже дали дотук се справям - за закуска 1 парче хляб Вита и 1 парче сирене (горе - долу колкото пръст тънко), това би трябвало да се равнява на 2 блока. Сега на обяд ядох кисело мляко и бадеми, трява да погълна 3 блока, изядох 9 бадеми = 3МБ, обаче не знам как бих погълнала 660 грама кисело мляко (нали 220 г = 1 ПБ и на 1ВБ, доколкото разбрах). Та дотук така. Ще ви бъда благодарна да ги погледнете.
Отговори с цитат
  #224  
Стар 14th September 2010, 08:02
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

1 блок В и М е 1/2 чаена чаша кисело мляко според Сиърс. Чаената чаша е 300 мл. Купи си такава, която не се разширява нагоре, по-лесно се мери. Грамажът няма значение, а обемът. Значи за два блока - 1 чаша. Това е по-малко от кофичка мляко.
1 филийка Вита е 1 блок В. Сирене, колкото кибритена кутийка - 1 блок П (някои казват 30 г, други 40 г, за това не робувам на грамажите, а се придържам към обемите на Сиърс и метода "на оченце", макар че то не може пък винаги)
Отговори с цитат
  #225  
Стар 14th September 2010, 09:53
delyana delyana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Дундьо, ти сега ме обърка Нали в книгата пише, че 1/2 филия хляб се брои за 1 блок, а пък киселото мляко 1 блок се води 220 г според "Ние и зоната", вярно че според Зоната на Бари Сиърс имаха малко разминаване, ако не се лъжа там беше 115 грама, обаче като обръщах според количеството протеини, което има в кисело мляко Елена, че 1 блок дори се равнява на 300 грама, защото на 100 грама има 3 гр. протеин. Ох, тея сметки ще ми вземат акъла май
Отговори с цитат
  #226  
Стар 14th September 2010, 10:26
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Ами кой те кара да ги правиш тия сметки без кръчмар? Защо изобщо четеш етикетите? И друг път съм напомняла: не е важно какъв е броят на грамовете П и В в даден продукт, важно е каква част от тях реално ще влязат в КРЪ-ВО-О-БРА-ЩЕ-НИ-Е-ТО. Затова Сиърс е създал блоковете. Нищо не се абсорбира на 100%, такова животно няма. Тези блокове са създадени на експериментална основа, а не с калкулатора.
И да, 1/2 филия е един блок В. Ама филия от нормален самун. 1 филия Вита = 1/2 филия друг самун. Да не говорим за целулозата, която спира усвояването на В, а блокира и П, затова не ги броим в хляба (че ако прочетеш опаковката, току-виж си прибавила и тях)
Отговори с цитат
  #227  
Стар 14th September 2010, 14:45
delyana delyana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Дундьо, извинявай, ама наистина на човек от много четене главата му се завърта. Не се знае кое е по - добре - многото или по - оскъдната информация. Значи повече няма да си играя много с такива изчисления, въпреки че така или иначе си ги смятам в една стара таблица. Ще те послушам и ще използвам метода на око, въпреки че мен ако питаш 3ПБ за обяд ми се струват много малко. Салата ОК, ама аз от Дюкан съм свикнала да ям месо в големи количествата, а и преди Дюкан също така беше, много обичам да си похапвам месце
Отговори с цитат
  #228  
Стар 14th September 2010, 14:56
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от delyana
Ще те послушам и ще използвам метода на око, въпреки че мен ако питаш 3ПБ за обяд ми се струват много малко. Салата ОК, ама аз от Дюкан съм свикнала да ям месо в големи количествата, а и преди Дюкан също така беше, много обичам да си похапвам месце
Уф, писва, бе! Всичко писва. И в джоба бърка. Трябва да е качествено месо, че ако е хормонално пиле, протеините му са увредени и не могат да се абсорбират. Файда - йок! Телешкото - скъпо, с луда крава за бонус. Рибата - предимно внос от Гърция и яко токсична. Свинското - Господ го знае от какъв е произход и дали не е трупно месо от болно животно. Пилето - трябва със закон да се забрани. Сиренето - по БДС е скъпо, без БДС не е сирене, изварата и млякото - и те. Каймата въобще без коментар. Яйцата - и те хормонални.
На път съм да си изкарам ловен билет и да стана авджия
Отговори с цитат
  #229  
Стар 14th September 2010, 14:59
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
На път съм да си изкарам ловен билет и да стана авджия
Сладурана. Намира му се колая викаш, на всичко.
Хем при ловните походи се тренира човек, хем сред природата отпуска.

п.с. Точно токо стоят нещата за съжаление с храната ни..
Отговори с цитат
  #230  
Стар 14th September 2010, 16:53
delyana delyana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Щеше всичко да е супер, ама много трудно ги дават тея разрешителни, а и ловния сезон на всеки вид дивече си е определено време в годината. Демек, ако трепеш нещо, утрепеш и бам във фризера, пък ако не утрепеш, няма мИсо Жалко само, че аз наистина без месо не мога. У нас всеки е свикнал с месо и иначе не му е вкусно, особено ако не му е блажно, сухи пържоли никой не обича. Та с тея грамажи месо, които бати ни Сиърс ни пробутва, не знам докъде ще се наям. То верно че и месото скъпо, сиренето и то едно никакво, а да не говорим от нашата верига Болеро каква извара си купих, след 2 дена горчеше и не се ядеше, абе направо мани - мани. Не знам какво да ям вече, то вкусното вредно, хубавото скъпо (някой път безвкусно), направо си тегля ножа и от себе си почвам да ям, че поне запас много има, аз съм почти екологично чиста, по стандарт "Едра мръвка, осолена, добре овкусена".
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotЗОНАТАquotнаСиърс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:46.