IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #871  
Стар 12th April 2008, 16:57
Dayamanti Dayamanti не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: v edno golqmo mujko surce
Мнения: 49
Изпратете съобщение чрез ICQ до Dayamanti
По подразбиране

Гадна история.... само исках да подчертая ,че не съм виждала себе си и другите "от горе" напротив виждах ги от позицията на операционната маса ,а клепачите си не съм си ги отваряля аз... просто си бях така... дали съм имала лепенки по време на операцията и като са ми ги махали са ми се отворили очите.... нямам идея....
__________________
Ne trudnoto, a lesnoto pogubva, 4ove6koto v 4ove6kata du6a i tq ne bi razkrila svoita hubost, bez 6mirgela na groznire ne6ta!
Отговори с цитат
  #872  
Стар 12th April 2008, 17:15
adinka adinka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 517
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от natalia1
На някой май много му отърва да даде друго обяснение на цялата история, дори се сещам на кой!
Много е прозрачна цялата работа и като гледам имаш добри познания в тази облат, но не ни вземай чак за такива балъци!
пп. Поне се определи под кой ник ще си.

И аз съм на това мнение
Отговори с цитат
  #873  
Стар 12th April 2008, 17:40
Mishelin Mishelin не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 309
По подразбиране

[quote="Dayamanti"]Накрая след като ме нарисува ми пусна език по корема. Отдръпнах се и го попитах какво прави. Той ми каза че ако поискам операцията може да ми излезне без пари. Отвърнах му че ще си платя и да не си прави илюзии за каквото и да било.

А това как ще коментираш или ще го наречеш предоперативна халюцинация.
Отговори с цитат
  #874  
Стар 12th April 2008, 20:50
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

MareChiiiaro
Новобранец
Каквато и да е истината в случая, мисълта ми беше по принцип да обърна внимание, че съществува и такъв малко познат страничен ефект на някои медикаменти, едно от които е пропофолът, май най-често използваната добра упойка в БГ. Можем само да се радваме, че има и такова възможно обяснение на тази гнусна история.


Странно защо само тук сте писали и днес сте се регистрирали.Да не сте прословутия доктор или Защо при толкова оперирани друга не спомена за халюцинации .И защо тази халюцинация не е нещо по просто а точно във сексуална насока
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #875  
Стар 12th April 2008, 21:00
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Толкова е бързал да се регистрира, че даже го е направил два пъти. Веднъж MareChiiiaro и веднъж MareChiaro /на предната страница/. На зор е "човека", кво да говорим.
Отговори с цитат
  #876  
Стар 12th April 2008, 21:17
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране


Ще си намери майстора ,да се моли да не попадне на такава като мен
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #877  
Стар 12th April 2008, 21:30
Аватара на doll
doll doll не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1 412
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от KEIS
Цитирай:
Първоначално написано от doll
Не разбрах какво е отвратително??
За момичето което разказа тази ужасна история направо останах без думи ,като кошмар някакъв ужас
извинявай КEIS не разбрах..мерси за отговора...
Отговори с цитат
  #878  
Стар 13th April 2008, 01:07
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MareChiiiaro
Цитирай:
Първоначално написано от Dayamanti
...Вкара си пръста и гледайки ме в лицето с мазен глас ме питаше: "Хубаво ли ти е ,а? Хубаво ти е знаааам! Толкова веше влизо до крака ми... така неистово исках да го изритам... а не можех да помръдна дори кутрето си...
Не искам да обиждам чувствата на справедливо възмутените, всеки може да тълкува случилото се както иска. Има доста елементи в разказа обаче, които говорят за халюцинация и това може само да ни радва.

Примерно, не е възможно пациентът да е в състояние да не може да помръдне мускул и същевременно да вижда какво става около него, защото отварянето на очите става с участието на мускули. В разказа, момичето вижда без да е излязла от състоянието на парализа. Това означава или че е могла да помръдне или че е халюцинирала. Други елементи от разказа също са показателни за различни неща, не искам да задълбавам.

Каквато и да е истината в случая, мисълта ми беше по принцип да обърна внимание, че съществува и такъв малко познат страничен ефект на някои медикаменти, едно от които е пропофолът, май най-често използваната добра упойка в БГ. Можем само да се радваме, че има и такова възможно обяснение на тази гнусна история.

Продължителността на операцията може да се дължи на много неща. Но някой хирург да прави секс с пациентка на операционната маса посред бял ден, в оживена болница, в присъствието на сестри, анестезиоложки и т.н... аз лично не вярвам да събере отнякъде тоя кураж или пък тая мъжка сила.

Иначе задявките на хирурзите ги има, те са друга тема. За тях е важно бизнесът да върви, това са хитри хора.

Мога да ти кажа че аз също съм била под пълна упойка и в момента , в който излизх от нея, също не можех да помръдна, чувах и виждах какво става, но бях като вдървена известно време.
Що се отнася до халюцинациите, те се получават преди всичко при възрастните хора, по простата причина , че организма при тях по бавно метаболизира упойката.
В случая става дума за млади жени, който са здрави и прави, тъй че според мен едва ли става дума за халюцинация.
Отговори с цитат
  #879  
Стар 13th April 2008, 18:46
MareChiaaro MareChiaaro не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Момичета, внимавайте с враждебността, че за нея няма хирургия, а пък пречи много повече от малките гърди!

Не съм хирург, още пък по-малко Христов, дори не пиша от БГ.


Понеже виждам, че никой не е прочел линка, който дадох, ето ви основното от текста извадено:

Wednesday, June 22, 2005
Anesthesia Incites Sexual Hallucinations

The American Society of Anesthesiologists is warning that patients might experience hallucinations of the sexual nature while under anesthesia. The Arizona Daily Star covers this often forgotten side effect:

"Most physicians are not aware of this potential aspect of sedating drugs and anesthetics," said Dr. Robert Strickland, anesthesiologist at Wake Forest University in North Carolina. "In the patient's mind, such hallucinations can seem very real upon waking from sedation. In several recent, well-documented cases, physicians have been accused by patients of sexual misconduct, even though witnesses were present throughout the entire procedure." Although it is almost impossible to verify how often sexual hallucinations occur, some studies indicate it happens in 1 percent to 3 percent of anesthetized patients, Strickland said. With some anesthetic drugs -- such as ketamine or propofol -- the incidence is up to 5 percent...

...

But in the case of a Tucson oral surgeon, an upset husband called the day after his wife underwent a surgical dental procedure, thinking she may have been molested.

"He said his wife told him some kind of inappropriate touching had happened," said Dr. Daniel Klemmedson, a Tucson oral surgeon and president of the Arizona Dental Association.

More...


После може да си дадете труд да сложите на гугъл примерно "propofol erotic hallucinations" и да погледнете в колко много статии е описана тази връзка, вкл в сериозни научни журнали:

http://www.google.co.uk/search?hl=en...G=Search&meta=


Впрочем, между фантазии и халюцинации няма нищо общо. Фантазиите не се възприемат като част от реалността и върху тях има съзнателен контрол, докато халюцинациите се шъзприемат като напълно реални и върху тях съзнанието няма контрол.

Ако желаете, може също да си зададете въпроса на какво основание целокупно вярвате на всяка разказана история, вместо първо спокойно да помислите доколко възможно е разказаното, може ли да има друго обяснение и дали е логически последователно.

Усмивки
Отговори с цитат
  #880  
Стар 13th April 2008, 18:53
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MareChiaaro
Ако желаете, може също да си зададете въпроса на какво основание целокупно вярвате на всяка разказана история, вместо първо спокойно да помислите доколко възможно е разказаното, може ли да има друго обяснение и дали е логически последователно.
Драги MareChiaaro, че разказаното е възможно - възможно е и не само това - защо му е на някой да пише толкова усърдно дълги постове с подробности за нещо и някой, като ако е решила да съсипе някой хирург с мнение - това може да е направи и с един не толкова обстоятелствен пост...Или намекваш, че тя освен халюцинации страда и от натрапчиви мисли..? И от логическа непоследователност..., гледам си писал/а?
Без значение дали вярвам или не, кажи ми - ти, който/която не си съпричастен/на към нейната история - защо си направи труда така обстойно с толкова материал по темата да ни убеждаваш да не вярваме на нейната история? С какво те засегна тази жена, да не можеш да устоиш да останеш равнодушен...?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пострадалиприпластичниоперации
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:09.