IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 17th November 2006, 12:46
Gvendolina Gvendolina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: sofia
Мнения: 11
По подразбиране Re: Борба с бръчките.

"Сега обаче искам да попитам знае ли някой от собствен опит кой е по-добрия вариант за преборване на бръчките."

Здравейте, много интересни неща прочетох тук и реших и аз да споделя какво знам Тези неща ги знаете от сайта, но все пак ще изброя основното :

Ето от какво се нуждае кожата, за да е здрава и красива:

Вит. А - възстановява кожните клетки - има го в : черен дроб, масло, яйца, риба тон, моркови, спанак, тиква, броколир т.н.

Вит. С - тук е ясно - забавя стареенето на кожата - спанак, зеле, портокали, лимони,домати, чушки, броколи и да не продължавам

Вит. Е - + Селен и вит. С - пази кожата от слънцето - зелени зеленчуци, ядки, яйца, масло, чаревица

Вит. от В-групата и особено В9 !!!

Цинк - помага прии образуването на колаген и нова кожа - телешко, агнешко месо, риба, яйца, ядки, кисело мляко

Хром, Магнезий, Калций !!!

Хиалуронова киселина - поддържа хидробаланса на кожата

Фолиева киселина - В 9 - възстановява структурата на кожните клетки - стафиди, портокал, леща, жито, пил. дробчета, яйца

Креатин - активира обновяването структурата на кожата, поддържа клетките здрави

Селен - унищожава свободните радикали - зелени зеленчуци

Каротин - за готин тен - морнови, спанак, праскови, грейпфрут

Гинко Билоба - анти-оксидант, подпомага производството на колаген

Коензим 10 - няма нужда от обяснения

Урсолова киселина - стимулира производството на колаген - розмарин, мента,лавандула, риган, мащерка

Аз лично си правя чай - розмарин, мента, риган, мащерка, зелен чай - поне литър на ден е идеално, да не говорим , че ментата е много добра за стомаха, а маточината и мащерката помагат при възпаления на женските полови органи, зеленият чяй чисти токсините....може лайка и невен да сложите - невенът заздравява кожата

Сега маските :
Почистване - утайка от кафе, сметана и мед - разбъркайте и се изкъпете - цялото тяло - действа уникално с пилинг, антицелулитен, подхранващ и детоксикиращ ефект.

А за лицето и очите - ако кожата е присивяла - малко вит.А ампула, сметана и пак мед се разбъркван и се слага на измита кожа - но всеки трябва да си преценява с какво да си плеска лицето

Ами.... това е за сега...
Отговори с цитат
  #42  
Стар 17th November 2006, 17:11
Аватара на Bora
Bora Bora не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 59
По подразбиране Re: ======

Цитирай:
Първоначално написано от mmm
Здравейте,обръщам се специално към Бора ако и е удобно да отговори.Вчера бях на консултация при Мая Тачева,само,че ме прие нейната колежка доктор също.Та тя тъкмо си беше правила фотоподмладяване и след това изобщо и нямаше нищо на лицето като зачервяване и така нататък.Много противоречиви мнения чета за това фотоподмладяване и не мога да разбера в крайна сметка изисква ли възстановителен период или не.
Възможно е да е някакъв друг вид фотоподмладяване, а може и това да е била нейната 3- та или 4- та процедура. Тогава би трябвало страничните ефекти да са по-малко, а също много зависи и от чувствителността на конкретната кожа. При мен, както вече казах някъде по-горе, имаше червенина за около 3-4 часа и парене през първия един час. Но коричките излизат на другия ден. При повече процудури е възможно и те да са по-малко. Също така, ако лицето е с повече пигментни петна е възможно да има повече корички. Но за тази цена нищо не мога да кажа. Толкова ниска цена и то без промоция не съм срещала.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 17th November 2006, 17:38
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Кое е с по-голяма продължителност на действие -ботокса или хиалуроновата киселина ?
А относно витамините , ако се взимат някакви дражета от тях , не ти ли се променя нормалното състояние - промяна на фигурата , поява на апетит , окосмяване и т.н.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 17th November 2006, 22:48
mmm mmm не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 38
По подразбиране ============

На мен за тея бръчки над горната устна на консултацията ми дадоха съвет да направя по мой избор-микродермабразио или лазерен пилинг,от който щяло да има доста добър ефект,но ме притеснява,че ще има разлика в тена на лицето щото аз смятам само определен участък да третирам.След това мисля да си направя фотоподмладяването.Казаха ми,че химическия пилинг е с по-слаб ефект от микродермабразиото и лазерния пилинг,а аз искам на всяка цена да се избавя ат бръчките над горната устна които са средно дълбоки.Лошото също при тоя лазерен пилинг е,че ще трябва 1 седмица да се крия от света,а не съм сигурна и дали ще едостатъчен тоя период за показване пред хора.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 18th November 2006, 09:12
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дива
Кое е с по-голяма продължителност на действие -ботокса или хиалуроновата киселина ?
А относно витамините , ако се взимат някакви дражета от тях , не ти ли се променя нормалното състояние - промяна на фигурата , поява на апетит , окосмяване и т.н.
Ботокс се слага в горната част на лицето, а хиалуронова киселина в долната. От киселината има разновидности, всяка с различна трайност. Аз дори забравих моята каква е
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #46  
Стар 30th November 2006, 21:06
alexdokk alexdokk не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до alexdokk
По подразбиране

Ботокс се слага в горната част на лицето, а хиалуронова киселина в долната. От киселината има разновидности, всяка с различна трайност. Аз дори забравих моята каква е
_________________
Бъди във форма!!Здравей искам да те попитам от кои специалисти вьв Варна си доволна -понеже и аз сьм от там а нямам кой знае какви отзиви за точно определена козметичка или центьр.А как мина ботокс инжекцията има ли ефектр
Отговори с цитат
  #47  
Стар 1st December 2006, 14:03
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alexdokk
Здравей искам да те попитам от кои специалисти вьв Варна си доволна -понеже и аз сьм от там а нямам кой знае какви отзиви за точно определена козметичка или центьр.А как мина ботокс инжекцията има ли ефектр
Аз не съм от Варна, правих си при д-р Динев някои процедури в център "Афродита", но понеже нямам база за сравнение, не мога да кажа къде е най добре. Ботокса слагах в София, ефекта е поразителен, радвам се че го направих... супер е!
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #48  
Стар 3rd December 2006, 13:32
klarisina klarisina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 341
По подразбиране

Здравейте,
т.к съм един лаик в тази област искам да попитам, имало ли е случай след като посетите специалистта той да ви каже, че съответната процедура (ботокс,хим.пилинг и пр.) не ви се налага, т.е. не ви е дошло още времето да си изтезавате кожичката с подобни процедури. Посетих една многооо известна пластична хируржка, работеща предимно във Франция и тя ми каза, че за момента (макар,че съм вече на 36г.) не ми се налага да правя нищо по драстично с кожата си освен съответната козметика.
Поздрави!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 3rd December 2006, 17:12
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Здрасти! Радваме се че изглеждаш прекрасно на 36!
Значи не един и двама пл. хирурзи ми казаха, че не съм за лифтинг (бях 100% сигурна че имам нужда) И аз ги послушах! НО преди около десетина години (на 32) моя близка приятелка, фармацефт ми казваше че нямам абсолютно никаква нужда от кремове за около очите, стягащи за лицето и т. н. И така до скоро... когато си дадох ясна сметка, че вече е толокова късно, че само сериозни интервенции могат да ми помогнат! Значи тогава съм имала възможност да ползвам качествена козметика и да не стигам сега до хирурзи... ама на Мислела съм че тя е достатъчно компетентна и нямам нужда от други консултации...
Та думата ми е, сама преценявай, прави повече от една консултация, после пак сама реши кое е вярно за теб!
Късмет, и бъди все така свежарка
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #50  
Стар 3rd December 2006, 17:45
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

евалла на такива лекари, които не гледат само да ти вземат парите. аз съм на 25 и съм по4нала да се притеснявам а бръ4ки, от години си ползвам за около о4и, ама не мн скъпи - гарние, лореал, някои на ейвън, мерз, юсерин, НО снощи като се прибрах в 4 сутринта и се погледнах в огледалото на мн силна светлина видях бръ4ици около о4ите ужас - преди ги е нямало, кошмарррр. та сега се замислям да инвестирам по-стабилно в някой крем за около о4и, 4е не искам рано-рано да ми се появяват пове4е. ина4е на лицето кожата ми е смесена и моята дерматоложка казва да не си купувам още кремове за лице против бръ4ки, за да не омазнявам допълнително кожата. все пак тя си ме наблюдава откакто съм на 17 и бях с якото акне
сега мисля да разгледам на виши нещо за околоо4ен контур
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Борбабръчките
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:50.