IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th June 2004, 19:13
Аз
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Кожата на лицето

Кажете нещо срещу пъпки...
Ползвала съм всякакви козметики и кремове -avon (никакъв резултат), български продукти.... Много слаб ефект, а кожата ми не е супер проблемна. Просто отвреме-навреме излизат някви гадни пъпки, с какво да ги лекувам?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th June 2004, 10:41
Gery
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Срещу пъпки

Ще ти кажа едно лекарство, което дейста без грешка, ОБАЧЕ го слагай само върху пъпката и никъде другаде 1-2 пъти на ден докато изчезне. - "Dalacin T" Струва над 10 лв и не навсякъде го има.

Една дерматоложка ми го беше предписала, действа супер, но наистина САМО върху пъпките го прилагай и не ги закачай иначе. За 2-4 дни изчезват.

После си прибери лекарството в хладилника и ще ти върши работа доста дълго време.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd July 2004, 14:05
Tanita
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране По-често почистване

Всъщност аз никога не съм имала големи проблеми е кожата си, но когато забравя да сваля грима си или да почистя лицето си от мръсотията на деня, на следващия ден знам, че ще съм с допулнение към физиономията си....така, че съвета ми към всички е просто полагаите по-големи грижи за почистването на лицето...резултата е страхотен
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th October 2004, 11:48
kittiee kittiee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2004
Мнения: 16
По подразбиране

Иди на дерматолог - имаше много добра дерматоложка, при която съм ходила за разни проблемчета - работеше на ул. Мизия, в един здравен център. Жената се казва Буряк, мисля, че е чехкиня. Но още по времето, когато аз ходех, беше извънредно възрастна, та не знам дали въобще е жива в момента Но си струва да се провери, страхотен специалист е.
Такива пъпчици по гърба и деколтето може да са някаква форма на алергия /към козметични продукти, например/. Затова - бягай на кожен лекар
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th December 2004, 18:03
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране след ВИП

Винаги ми е много трудно да отговоря на някой след като ВИП се е изказал по въпроса
Винаги съм била против да се мажат пъпки на кой с каквото му падне!АКо си седят по лицето постоянно, а не се появяват само преди цикъл, най-добре е да се иде на кожен лекар...
А ако се притеснявате от тия "цикличните" пъпчици, по-добре недейте!Хормоните са виновни, а те с изстискване и крем не се оправят.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd January 2005, 08:23
point
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране За пъпките и проблемната кожа

Въпросът е доста обширен и при всички резултатите са различни /е, така е - това не е единично явление/.
При мен как беше:
Кожата ми е смесена. Омазнена на брадичката, носа и челото.
Преди време само и само за да я чувствам чиста и свежа я миех със сапун. За момента беше страхотно и вършеше работа - НО.. /не трябва да се подлъгвате от моментния резултат/ всъщност дълготраен ефект нямаше или по-скоро кожата на лицето ми стана още в по-голяма степен склонна към омазняване.
По късно:
Започнах да използвам на Суис Формула Scrub за измиване на лице.
Подобри се положението. Започнах да "дишам" с кожата на лицето си.
Увлечена от резултата реших да изпробвам какви ли не подобни неща.. но не беше същото. Ето защо смея да твърдя, че от всички почистващи продукти /поне за мен/ Суис Формула-та е най-добрата.
И за това вероятно от 3 години вече не я сменям.
Имаше добър резултат за пъпките специално едно лосионче - Акне Аут - бяло шише с червена капачка - цената му е 5 лв. Редовно се мажех с него и бях доволна. /Отново - изреждала съм в употреба по лицето си какво ли не - вкл. Далацин Т - но нямаше ефект..или поне не дълготраен/.
А за гърба използвах Антимикобета или Антимикоацид - намират се в аптеките. Да, зависи от характера на пъпките, но при мен това ми помогна страшно много.
И в заключение - най-вече зависи от хормоните и кръвта. Да не говорим, че повечето от нещата са наследствени /в тези случаи/ и борбата с тях каквото и да говорим не може да ни "оттърве" от същите напълно. Така е- хора с такива кожи трябва да си знаят, че трябва да полагат много грижи са себе си.
Мнението ми не е крайно.. но всички тези неща ги открих след дълго експериментиране с различни продукти. И пак не е идеално.. но е значително по-добре.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th January 2005, 14:20
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Не знам как ще го приемат повечето от вас, но от личен опит знам най-добрата, ефикасна, лесна и евтина рецепта за премахване на каквито и да е пъпки по лицето.
Ами ..... чесън.
Колкото и налудничаво да звучи, е така. Всеки, който е опитал се е отказал от всякакви скъпи и безполезни козметични продукти, които само могат да доведат до допълнителни проблеми.
Значи каква е рецептата : Чесънът се начуква на много ситно, добавя се съвсем малко водя и се нанася на лицето, където трябва да стои за около 30 мин. Както има една поговорка:"Трай, бабо, за хубост" Еми в случая е същото, защото още през първите няколко минути ще усетите непоносима болка и парене, но може спокойно да си веете с нещо, за да не пари толкова. Критични са първите няколко минути, след което се свиква. Резултатите ще докажат, че си е струвало.
Кожата освен че се изчиства, става по-гладка и опъната.
На който му стиска да опита, а после ще ми благодари :P
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th January 2005, 23:30
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.на мен ми стиска честно казано............ и какво казваш, чесъна го слагаме във малко вода и после предполагам намазваме лицето с памука който сме потполи в приготвената отвара ? И как така да стои около 30 мин... как по-точно се нанася ?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th January 2005, 12:56
flower flower не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 7
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от Anonymous
Не знам как ще го приемат повечето от вас, но от личен опит знам най-добрата, ефикасна, лесна и евтина рецепта за премахване на каквито и да е пъпки по лицето.
Ами ..... чесън.
Колкото и налудничаво да звучи, е така. Всеки, който е опитал се е отказал от всякакви скъпи и безполезни козметични продукти, които само могат да доведат до допълнителни проблеми.
Значи каква е рецептата : Чесънът се начуква на много ситно, добавя се съвсем малко водя и се нанася на лицето, където трябва да стои за около 30 мин. Както има една поговорка:"Трай, бабо, за хубост" Еми в случая е същото, защото още през първите няколко минути ще усетите непоносима болка и парене, но може спокойно да си веете с нещо, за да не пари толкова. Критични са първите няколко минути, след което се свиква. Резултатите ще докажат, че си е струвало.
Кожата освен че се изчиства, става по-гладка и опъната.
На който му стиска да опита, а после ще ми благодари :P
Ей такива съвети са най-опасни...
И след като има толкова пареща и силна болка в началото хич не говори добре за действието на "процедурата"..
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31st January 2005, 13:38
Nat
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Съгласна съм с предложението за лекаря. Преди всичко при всеки проблема е индивидуален. При мен беше така - на 29 съм, но имах ужасни проблеми - подкожни пъпки по лицето и гърба. Плакала съм пред огледалото преди да изляза. Отидох на лекар, разбира се, тя ми даде какви ли не мазила и ми каза да не ям шоколад. Мазах се аз, но понеже съм пристрастена към шоколада не можах да го откажа. А и си казах, че вече не съм на такава възраст, че това да ми вляе. Положението не се промени. Докато един ден не реших, че си заслужава и спрях шоколада. Спрях също и ядките, кола, кафе, сладък алкохол....Много беше трудно. Това беше преди около половин година. Сега ми излизат само от време на време от тези 'цикличните', както ги нарече някой....

Каквото и да предпиемеш оабче се консултирай с лекар!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кожатаналицето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:05.