IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 1st December 2009, 22:41
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Здравейте!Благодаря ви много за съветите и мненията ви, наистина интересно ми е да чуя различни гледни точки. Strangenick, аз също съм против предписването и пиенето на лекарства и за най-малкото нещо. Тук например като отидеш на лекар веднага те диагностицират с някоя "модерна" болест и ти изписват силни лекарства, без дори да те преглеждат много много.Хапчетата са временно решение, те не решават проблема в дълбочина, а и почне ли се с такива лекарства, трудно могат да се спрат някога.Но може би помагат, ако едновременно с това се провежда и някаква терапия или просто човек се бори с проблемите си.
Смея да твърдя, че съм доста духовно отворен човек, чета(не само темата "Приказки за размисъл" в общи приказки, която междудругото е доста интересна и с много поуки тема).Все още опознавам себе си(то това е безкраен процес), но имам голям напредък, мога да кажа, че се харесвам и възприемам. При мен проблема по-точно е, че съм сама. Чувствам се ужасно сама, нямам много приятели, няма кой да ме прегърне... напоследък само топлите думи са ми останали...Отделно стреса от работа и училище, липсата на време...Та след толкова труд да опозная и възприема себе си, сега се чувствам готова да посрещна хубавите моменти в живота, да срещна хора, които да бъдат част от живота ми. Но имам чувството, че се разминавам с щастието, минава покрай мен и ме подминава, търпението ми се изчерпва...
В същото време осъзнавам, че още от дете съм си по-меланхолична, като че ли ми харесваше да бъда тъжна
Пия едни билкови хапчета St.John's wort, но май не помагат.Спорта ми помага да понасям по-леко стреса.Може би трябва да си направя нещо като парти терапия, да излизам по-често, да общувам повече
П.П. Ето, че с ваша помощ си направих някои изводи за себе си и проблемите ми, а и ми олекна като споделих всичко това
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #102  
Стар 7th December 2009, 19:26
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

http://philosophy.log.bg/article.php?article_id=11274

Малко инфо по темата
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #103  
Стар 7th December 2009, 20:13
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
http://philosophy.log.bg/article.php?article_id=11274

Малко инфо по темата
Да,има доста верни неща


Аз съм от тия дет се изливат,казват си всичко,за да решат угризението,ако нещо не съм направила,каквото се е очаквало.Хич не се опитвам да с еоправдавам пред себе си,камо ли пред другите.

Научила съм се да казвам и признавам всичко пред моя милост Аз и мъжа,който ме е избрал за партньор и моите приятели.



Честността сякаш ме отдалечава от депресията
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #104  
Стар 10th December 2009, 15:40
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

И аз имам този проблем, но депресията ми е на периоди. Без някаква кой знае каква причина. Не се депресирам от нещо конкретно или от някаква случка, а ей така се случва. Единственото което ме е крепяло в такива моменти е мисълта че ако направя някоя глупост това може да нарани родителите или приятеля ми... Всъщност заради тях и заради него все още не съм стигнала до крайности.
Отговори с цитат
  #105  
Стар 18th March 2011, 15:30
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Излекувах си депресията, когато се наредиха нещата при мен в личния живот, започнах работа която ми беше мечта, и ме приеха да уча това което искам. Най сигурното лечение на депресията е да докажеш на себе си и на околните че можеш да се справиш с предизвикателствата, че можеш да постигнеш целите и мечтите си.
Колкото до външния вид - позитивната нагласа и удовлетвореността от живота ми се отразява положително.
Отговори с цитат
  #106  
Стар 20th March 2011, 20:31
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

и мен не ме лови депресия,от как си харесах носа и зарязах бившия си.супер си ми е сега
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #107  
Стар 13th April 2011, 11:02
analytic analytic не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 1
По подразбиране

За съжаление депресията при повечето хора е хронична.Трудно можеш сам да си помогнеш! Но има начин.Мога да го споделя с всеки желаещ.
Отговори с цитат
  #108  
Стар 30th April 2011, 19:52
Аватара на magito023
magito023 magito023 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 8
По подразбиране

Наистина определено всеки човек е бил някога в депресия и се е чувствал неприятно. Важното е да излезем от това състояние и го заменим с по-приятно еуфорично такова.
Отговори с цитат
  #109  
Стар 16th May 2011, 16:20
Аватара на issa
issa issa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 19
По подразбиране

Ясно, че всеки е имал някакви такива периоди, но и за мен химията не е решение.

Моето мнение - намери източника на депресията и го отстрани или поне изолирай.
Немери си хобита, които ти доставят удоволствие. В никакъв случай не се затваряй в къщи и не оставай сама.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 25th March 2012, 20:27
morticia morticia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 1
По подразбиране

преди 2 дена на една пешаходна пътека ми минаха през краката от тогава не съм на себе си.постоянно плача дори приятелят ми едвам ме търпи даже се чудя как не ме е убил до сега .. миналото лято пиех валериан и то не под някакъв режим, а просто когато изпитвах нужда (което бесхе всеки ден) пиех по повече от 3 хапчета.казваха ми, че тази моя депресия и избухванията (понеже аз съм адски избухлива) са резултат от валериана.не искам да се чувствам така..по принцип съм весела и много се усмихвам сега не знам какво се случва.чувствам се адски сама и необичана, а семейството ми се отнася с мен толкова добре, че чак ми е жал.моля ви дайте ми някакъв съвет
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Депресия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:00.