IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1011  
Стар 16th April 2010, 10:52
schatz1 schatz1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 73
По подразбиране

Според мен най-добре на босо краче.
А кога започнахте да слагате бебоците в проходилка?
Отговори с цитат
  #1012  
Стар 16th April 2010, 11:39
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Принципно, sisoni, няма нищо по-добро за детското краче да стъпва босичко (разбира се, винаги има изключения).
Мойте не съм ги слагала в проходилка.
Искам само нещо да кажа. Миналото лято бяхме с приятелско семейство, дребосъчката беше на годинка и два месеца. Не ходеше, а като я държиш за ръчичките стъпваше на пръстчета като балеринка. От стоенето в проходилката (явно й е била височка) просто не знаеше, че се стъпва на цяло краче.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #1013  
Стар 16th April 2010, 12:21
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Shatz,моите хлапета за пръв път ги сложих в проходилка към 9 месечна възраст.Много им харесваше и препускаха по цял ден из къщи Слагах им терлички на крачетата.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #1014  
Стар 16th April 2010, 12:33
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Shatz,моите хлапета за пръв път ги сложих в проходилка към 9 месечна възраст.Много им харесваше и препускаха по цял ден из къщи Слагах им терлички на крачетата.
Точно. И няма никаква връзка между ходенето на пръсти, и проходилката
Отговори с цитат
  #1015  
Стар 16th April 2010, 12:47
Mishelin Mishelin не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 309
По подразбиране

shatz1, книгата е за ''похвали и оплакваня'' дават я преди изписването, ако желаеш да напишеш нещо.
А, родилните зали се намират на същия етаж(3), малко след залата на бебетата.

Апо, и аз не исках да я захраннвам толкова рано, още повече, като видях, че не й действа много добре, но ми
каза, че трябва да започна да давам жълтък с пюрето и да не отлагам момента.
А диетата...изплашиме това, че съм щяла да й увелича органите с това бързо натдаване, та за туй изтерясах.


Sisoni, при сина ми, ортопеда ни препоръча да е на боси крачета и по възможност на мукет, ако имаме вкъщи. Ползвахме и най-обикновенни меки буики, докато го водех за ръчички.. само дето
ходеше на пръсти, Лимони много точно го написа, като балеринка. Сега виждам, че има по-високи буики до глезена, може би за по-голяма стабилност на крачето.
Отговори с цитат
  #1016  
Стар 16th April 2010, 13:29
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Mishelin, моля ти се смени педиатърката :P Жълтък на 4 месеца и ще и се разширят органите Тя и моята си караше по стария модел - на 40дни сокче, на 2 месеца картофче и т.н., но аз само кимах с глава и си правех, каквото съм си чела

Моето момче не съм го слагала в проходилка, бънджи-гащи или да го водя с поводи. Иначе е хубаво крачето да стъпва босичко, но за истинското прохождане, първите обувчици трябва да са с твърда подметка, да обхващат добре глезена и т.н. Преди 4 години много хвалеха обувките Miniman и Paqpa, та за моят юнак взех такива - ортопедични са. Сега вече може би има още много други такива.
Много малчовци стпват първо на пръсти.
Отговори с цитат
  #1017  
Стар 16th April 2010, 13:35
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

аз малката малко раничко я сложих на проходилката,но тя сама си показа че е готова за това,тя няма удържане,голямо е диване на едно място и секунда не стои,от края на 5-тия месец застава на стойка за пълзене на 4-ри крака и стойка като за лицеви опори все едно ще прави в момента в който я сложих на проходилката тя е най-щастливата на света
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #1018  
Стар 16th April 2010, 13:43
schatz1 schatz1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 73
По подразбиране

sisoni,представих си я с тези лицеви пори
На една позната детенцето на 4 месеца прави опити да сяда,много е смешно като започне да опитва да се надига,то пък все едно коремни преси прави

За мен и моите представи на 40 дена да се даде сок е немислимо,то ще се скъса от колики това дете.

Преди няколко дни взех едни бебешки обувчици от Адидас,много са сладки,ама така да се каже са ни за красота.
Отговори с цитат
  #1019  
Стар 16th April 2010, 13:59
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sisoni
аз малката малко раничко я сложих на проходилката,но тя сама си показа че е готова за това,тя няма удържане,голямо е диване на едно място и секунда не стои,от края на 5-тия месец застава на стойка за пълзене на 4-ри крака и стойка като за лицеви опори все едно ще прави в момента в който я сложих на проходилката тя е най-щастливата на света
Sisoni, и аз сложих моя Хами в проходилката още от 5 месец , но той умираше от кеф, само внимавай да не и е висока проходилката , както казаха мацките да не стъпва само на пръсти.
Слагала съм го само бос, на 6 месеца вече се пистеше из стаите, а на 10 проходи.

Мишелин племеницата ми беше точно като твоето бебче, но нея не я кърмеха, а и даваха АМ, никой не я е слагал на диета.....наистина беше много едра като мишелинче, но след годинка така се издължи , че сега е една красива фиданка на 5 години....
А ти няма какво да се притесняваш, детето ти е здраво и кърмата ти е перфектна и хранителна, радвай се докато я имаш, просто после като включите кашичките , давай ги по-рядко, ако видиш че има нужда.
Отговори с цитат
  #1020  
Стар 16th April 2010, 14:23
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

моята беба също в началото качваше по 1-2кг.на месец,но сега вече започна да качва само по 300-400грама,и ние сме дундички в момента сме на 7-дем месеца и тежиме 7900кг и сме високи 65см. след годинката започват на ръст да натдават повече и тогава стават по финнички нормално е бебе което само яде и няма особено голямо движение като едно проходило бебе да качва повечко килограмчета и да са по дундести бебочета,според мене не е хубаво бебетата да са клъощавички
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:29.