IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 25th May 2006, 20:01
Venus Venus не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 50
Изпратете съобщение чрез MSN до Venus
По подразбиране Re: ........

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Цитирай:
Първоначално написано от Truth
Сещам се, че една приятелка казваше, че не ползва нищо друго за измиване, освен чай от лайка с малко ябълков оцет и щипка боракс. .
Сега схвана ли? И сега ти ми покажи къде съм писала, че се мия с нещо такова измислено? Просто потвърдих мнението на MISSY, че оцета може да предизвика развитие на гъбички!
Оцетът е един от най-мощните дезинфектанти, изключително благотварен при всякакви ранички и гъбички. Няма да ги създаде, най-много да помогне да се отървеш от тях. Много пъти съм го казвала-ЯБЪЛКОВИЯТ оцет е полезен за всичко
Отговори с цитат
  #32  
Стар 25th May 2006, 20:06
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Естрела, по принцип си права, но само по принцип. Подчертахме, че става въпрос за медицинска козметика. Някак си е по-приятно да ти ухае дискретно на готино. Моята гинеколожка ми препоръчва Лактацида. Абсолютно ми забранява обаче всякакви сапуни, душ гелове и т.н. Особено по време нацикъл, този гел е перфектен, няма никакъв шанс да замиришеш, дори и да нямаш възможност да се измиеш през деня.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 25th May 2006, 20:22
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от estrella
Не ми заповеден тона

Чуждата, ето това се опитвам да кажа. Когато ти го е препоръчал гинеколог, това е друго. Ама като чуя такива рецепти с оцет, лайка и сминдух и полудявам
Естрела, ако това ще те върне обратно в добро психическо здраве, горната ИЗТРИТА рецепта е била препоръчана именно от гинеколог - от мъжа на приятелката ми, за която ставаше дума.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 25th May 2006, 21:01
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

"That was very nice precious. Very nice"
Отговори с цитат
  #35  
Стар 25th May 2006, 22:08
L0LLy L0LLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 26
Изпратете съобщение чрез ICQ до L0LLy
По подразбиране

аз малко не по темата , но от къде може да се намери боракс
Отговори с цитат
  #36  
Стар 28th May 2006, 17:32
Juliana Juliana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 14
По подразбиране

"Оцетът е един от най-мощните дезинфектанти, изключително благотварен при всякакви ранички и гъбички. Няма да ги създаде, най-много да помогне да се отървеш от тях. Много пъти съм го казвала-ЯБЪЛКОВИЯТ оцет е полезен за всичко ."
Venus,
Ами не съм съгласна.Значи при гъбички трябва да се направи микробиологично изследване,за да се разбере кой е причинителя и едва след това да започне лечението(лаборант съм и поразбирам малко от тези неща).Защото лечението при Кандида Албиканс е едно ,а при др. причините ли -друго,макар ,че симптомите се сходни.И не препоръчвам самолечение с ябълков оцет(пък и колко ментета се продават-аз не съм сигурна,че е истински ябълков оцет).Може да се налага алкализиране и киселата среда да предразположи още повече развитието на гъбоците,така че непременно изисквайте микрпбиологично изследване,дори лекарят да каже,че знае кой точно е причинителят.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 28th May 2006, 18:56
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране Re: ........

Цитирай:
Първоначално написано от Venus
Оцетът е един от най-мощните дезинфектанти, изключително благотварен при всякакви ранички и гъбички. Няма да ги създаде, най-много да помогне да се отървеш от тях...
Съгласна съм. Истинският, суров ябълков оцет има широка антифунгална активност, наред с другите си качества. Той е ефикасен срещу кандида, които причиняват баналното бяло течение при жените. Заболяването така и се нарича - кандидаза - и се причинява от к. албиканс в около 80% от случаите, в останалите случаи от други щамове кандида.

Той въздейства също и на някои други видове гъбички и дрожди, като тези, които причиняват сърбеж по краката, или тези, които са в основата на пърхота.

Може да се намери много инфо по нета за това, който си даде труд да се поразтърси

http://www.vinegarbook.co.uk/Thrush_...fections.shtml
Отговори с цитат
  #38  
Стар 28th May 2006, 19:15
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Juliana
Може да се налага алкализиране и киселата среда да предразположи още повече развитието на гъбоците...
Точно алкализирането на средата съпътства бактериалния вагинозис, трихомоназата, атрофичния вагинит и почти всяка друга инфекция на това място. Един от начините за косвено установяване на такава инфекция е именно увеличаването на pH, което се установява с тестове специално за целта, така че сама можеш да съобразиш колко може да е желателно такова алкализиране.

Ето тук например има информация за един такъв тест на pH на влагалищната среда: http://www.webmd.com/hw/womens_conditions/hw6026.asp
Това е извадка от текста:

The normal vaginal pH is 3.8 to 4.5. Bacterial vaginosis (BV), trichomoniasis, and atrophic vaginitis cause a vaginal pH greater than 4.5.

А тук е обяснено по-подробно:
"In the normal, healthy vagina, glycogen-rich cells line the mucosa. Commensal bacteria in the vagina’s flora cause fermentation of this glycogen to produce acids. This process is particularly active during the reproductive years. These acids are essential to maintain the vaginal pH at approximately 3.5-4.0 in order to discourage the growth of pathogens.An increase in the pH of the vagina predisposes a female patient to infection."

Превеждам само последното, то е най-важно: "Киселините (във влагалището) са изключително важни за поддържането на pH 3,5-4.0 за предотвратяването на растежа на патогени. Увеличението на pH на влагалището предразполага жената към инфекции"
Това е на: http://www.edoc.co.za/modules.php?na...article&sid=23

Пояснявам, че 3,5-4.0 е доста кисела реакция, за сравнение неутралната е 7.0, а алкалната по-голяма от 7.0.

Впрочем, именно физиологичното увеличаване на pH (тоест алкализирането) преди мензис допринася за това много жени да имат бяло течение точно в тези дни.

А ето на тези сайтове има още за това, как се тества pH, за да се установи наличие на инфекция. По принцип среда над 4.7 (която пак е далеч от неутралната, да не говорим за алкалната) се смята за отклонение и прави теста положителен.

http://www.fda.gov/cdrh/oivd/homeuse-vaginal.html
http://www.fpnotebook.com/GYN72.htm

Има много информация, достъпна за всеки, който се интересува как стоят нещата.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 29th May 2006, 06:13
Juliana Juliana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 14
По подразбиране

Truth,права си-грешката е моя-не гъбоците,а причинителя.
Инфото,което даваш е много добро.А ето и нещо на български-от един друг форум го копирам:
"така оказа се, че има kondicia която се казва "cytolic vaginosis",симптомите са идентични до симптомите на кандидозата, повечето доктори поставят веднага диагноза гъбична инфекция и предписват медикаменти дори и след като посявката е негативна, тук при тази kondicia (CV)става въпрос за много киселинно pH на влагалището което предлазползага "добрите бактерии" лактобацилите да ръстът в по-големи количества(и води до нарушаване на естествената флора),докато кандидата се нуждае от алкално pH ,най-добре е момичета които след дълго лечение не намирате комфорт да се вземе посявка, но не за кандида, а за лактобацили, както и да помолете доктора да измери какво е pH-то на влагалището, ако се окаже, че сте с CV най-добре е веднага да се спре това което се ползва за лечение на кандидата тъй като оказва отрицателен ефект при тази kondicia CV или cytolic vaginosis,дори и киселото мляко е добре да спрете,направете си изследвания и се лекува успешно с антибиотик , хубаво е също да се правят промивки с хлебна сода и дори бани с трапезна сол.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 29th May 2006, 09:30
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Juliana, благодаря ти, точно това имах и аз предвид
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ИнформацияЗаИнтименГел
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:24.