IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st July 2010, 16:28
Аватара на Ralchev
Ralchev Ralchev не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 3
По подразбиране L Carnitine

Понеже видях че има тема за л карнитина и доста хора спореха какво е действието му и как действа точно реших да дам точни отговори.

КРАТКА ИНФОРМАЦИЯ

Вътрешната митохондриална мембрана е непропусклива за мастните киселини. Преминаването през нея ще стане само ако всяка мастна молекула се свърже с молекула карнитин и така проникнат заедно в митохондриите - клетъчните „пещи". Влезли там, чрез оксидацията мастните киселини се разграждат, освобождавайки енергия. Тогава карнитинът се свързва с токсичните отпадъчни продукти на метаболизма и помага за извеждането им навън от митохондриите, така че ползата от него е двойна - веднъж пренася енергията до пещта и след това изхвърля останалата „пепел". Върховите му стойности в кръвта се получават 3 до 6 ч след приема, така че за да извлечете най-доброто от него, трябва да го вземате 3-4 часа преди натоварване. Тялото се адаптира към увеличения прием на L-карнитин, като увеличава и изхвърлянето му от организма. Затова повечето хора получават най-добри резултати от приема му само в рамките на 2-3 седмици. От познати съм чувал че най добре е да се приема през 2 седмици т.е. 2 седмици със 2 седмици без.


ДОЗИРАНЕ

карнитинът има две форми и някои хранителни добавки са само с L, а някои смес от L и D форми (DL-карнитин). Тъй като е много по-лесен за произвеждане, DL-карнитинът е и много по-евтин, но не е безопасен (може да причини мускулна слабост), затова винаги обръщайте внимание каква точно форма купувате. За неактивно спортуващ човек препоръчителните дози са от 1 до 3-4 г дневно. Дозите за билдери обикновено са от 4-5 до 6-7 г (има случаи до 9 г дневно за 80-килограмов човек). За препоръчване е да започнете от 1 г и да увеличавате бавно, като следите за поносимостта и терапевтичния ефект. Дози над 10 г дневно са опасни и за здравето, и за джоба ви, затова спазвайте указанията на производителя.

Лично съм от Варна , картинин може да намерите в магазините на ЖЪЛТО ( не е реклама) или в доста фитнеси съм забелязал че го продават на , но предварително се консултирайте с фитнес инструктор каква доза можете да приемате според вашите килограми за да не се стигне до опасни ситуации. Това е от мен
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th November 2017, 19:07
fitnessdobavki fitnessdobavki не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 22
По подразбиране

Аз съм с две ръце за л-карнитин тартрат!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Carnitine
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:36.