IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th January 2018, 18:03
kaloqn.malinov kaloqn.malinov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2018
Мнения: 4
По подразбиране Мускулна маса и тестостерон

Здравейте, искам да кача мускулна маса и да увелича нивото на тестостерон, но на пазара има много продукти и незнам кой точно да избера. Бихте ли ми препоръчали някоя хранителна добавка, която да е ефективна и в същото време да не вреди на здравето.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd January 2018, 15:50
stefan-nikolov stefan-nikolov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2018
Мнения: 3
По подразбиране

Кокич и аз като тебе братле искам да кача мускулна маса, обаче незнам какви добавки да си взема. Чувал съм, че голяма част от тия добавки влияят на ерекцията, а никак не ми се иска да ми се налага да пия и виагри, че съм млад още.. знам ли кво ще ми стане. Затова и аз ще се радвам много ако някой от по-разбиращите тука ни препоръча нещо, което няма да вреди на здравето.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th January 2018, 16:35
stylish_i stylish_i не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Dec 2017
Мнения: 78
По подразбиране

Ако взимаш добри и качествени добавки няма да имаш такива проблеми
гуми на изплащане, работа в сащ, декоративни бои, декоративни бои

Последно редактирано от stylish_i : 26th January 2018 на 14:42
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st February 2018, 19:10
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

На колко години си, правил ли си си тест на нивата на тестостерона, че да имаш подобна цел "да го качиш"? Мускулна маса се прави с много пот и отдаденост във фитнеса, със силови тренировки - големи тежести, по-малки повторения и много, ама много качествено хранене и възстановяване. Хранителните добавки са толкова голяма простотия, че то няма накъде повече. Единствените, които си струват са суроватъчен протеин на доказана марка и креатин (с особено внимание към дозировката). Ако храненето ти е качествено, редовно, с наличие на всички макронутриенти (качествени протеини, бавни и среднобързи въглехидрати и добре подбрани мазнини ) в добри съотношения, фибри, витамини и минерали, никакви други добавки не ти трябват.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23rd February 2018, 18:05
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reason Виж мнението
На колко години си, правил ли си си тест на нивата на тестостерона, че да имаш подобна цел "да го качиш"? Мускулна маса се прави с много пот и отдаденост във фитнеса, със силови тренировки - големи тежести, по-малки повторения и много, ама много качествено хранене и възстановяване. Хранителните добавки са толкова голяма простотия, че то няма накъде повече. Единствените, които си струват са суроватъчен протеин на доказана марка и креатин (с особено внимание към дозировката). Ако храненето ти е качествено, редовно, с наличие на всички макронутриенти (качествени протеини, бавни и среднобързи въглехидрати и добре подбрани мазнини ) в добри съотношения, фибри, витамини и минерали, никакви други добавки не ти трябват.
Мога ли да помоля за марка суроватъчен протеин и креатин(примерно този на Биогейм става ли)? А за дозировката на креатин какво точно имаш предвид?

Последно редактирано от ina.ina : 23rd February 2018 на 18:12
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th February 2018, 23:28
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Марки има много, но определено те съветвам да избягваш българските марки. Знам историята на някои от тях - постлани с добри намерения от добри хора, но поради възраст оттеглили се, а бизнесът им взет от чиста проба печелбари.

Аз поне бих ти препоръчал да търсиш от следните няколко марки - Optimum nutrition, Dymatize, MusclePharm, Mutant, NOW foods, PHD.

За креатина - има различни форми, но всичко е маркетингов трик, тъй като много фитнесджии се оплават, че креатина задържал вода. "Задържа", защото се взима обикновено в етапа, когато се трупа мускулна маса, когато се ядат бая въглехидрати. А той реално не им е виновен, а въглехидратите, както и по-голмите количества на приета сол (щото си хапват тестени изделия бая, а ориза и картофите не са им вкуси безсолни). Така че... нищо повече от креатин монохидрат. Кре-алкалини и простотии... маркетингови трикове както казах. Относно дозировката - внимание, защото креатина товари бъбреците. Има различни мнение по въпросната тема, но докато не се убедих на собствен гръб и аз не знаех на какво да вярвам. Принципно, по старите разбирания се приемаше по следната схема:

5 дни х 20 гр. (зареждаща фаза) и 20 дни х5 гр., след което се прави почивка от около седмица. Това го направих 3 месец и като започнаха едни тъпи болки отзад/острани на кръста... година и половина няма оправия. Къде ли не ходих, какво ли не ме правиха... накрая ми викат - "айде бе, ти нали си фитнесджия, нещо си претоварил някой мускул"..., демек искаха да ми кажат, че аз не мога да различа мускулна от вътрешна болка... Направих си сам двумесечна терапия с един чай за бъбреци на Ламбрев и всичко се оправи. Последваха няколко теста и установих за себе си, че 5 гр. креатин на ден на мен ми е много - обаждат се бъбреците. Ако реша да взимам креатин го взимам по 3 гр., не повече и без никакви зареждащи фази. И той изобщо не ми пречи в етапа на изчистването.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd March 2018, 22:20
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Леле, респектирах се. Благодаря за подробната информация. Фитнесът работа ли ти е? И още 1(може би тъп) въпрос: доколко е вярно, че с напредване на възрастта по-трудно се качва мускулна маса?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th March 2018, 15:37
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Фитнесът ми е хоби или поне ми беше, докато един ден не ме преряза болка ниско долу. Помислих, че съм се изсипал, щото като малък ми се случи подобно нещо от скачане и съм опериран от херния. Оказа се, обаче варикоцеле, което се наложи да оперирам също. Това преди около 4 години (може и да лъжа) и оттогава насам просто спрях да тренирам сериозно. Така и не можах да се върна в истинския смисъл в залата. Преди правих по 4 пъти в седмицата минимум тренировки в зала + лятото интервално кардио навън, а след операцията... не можах да си стигна старите постижения. Пикът ми беше на 80% от това, което правих преди операцията. Но и жена се намеси в последствие в живота ми и то и да искам нямаше как вече да тренирам по тоя начин. Покрай това ми хоби започнах да се интересувам и от храненето, защото сам се убедих в безполезността на хранителните добавки. А повярвай ми - тествал съм много от тях. И аз като повечето млади момчета тогава си мислих, че ще взема тоя или ония "нацепин" и ще стана як. Да, ама... разбрах по-късно, че истината е в здравото хранене и трениране.

За въпросът ти - не е глупав. Вярно е. С напредване на възрастта нивата на тестостерона падат при мъжа, а той е основен анаболен хормон. Затова и по-младите мъже тренират и изграждат доста по-лесно мускулна маса и имат по-добри спортни постижения от възрастните. Примерно мъж на 50 години има около 2 пъти по-ниски нива на тестостерон отколкото на младини.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th March 2018, 14:01
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reason Виж мнението
Фитнесът ми е хоби или поне ми беше, докато един ден не ме преряза болка ниско долу. Помислих, че съм се изсипал, щото като малък ми се случи подобно нещо от скачане и съм опериран от херния. Оказа се, обаче варикоцеле, което се наложи да оперирам също. Това преди около 4 години (може и да лъжа) и оттогава насам просто спрях да тренирам сериозно. Така и не можах да се върна в истинския смисъл в залата. Преди правих по 4 пъти в седмицата минимум тренировки в зала + лятото интервално кардио навън, а след операцията... не можах да си стигна старите постижения. Пикът ми беше на 80% от това, което правих преди операцията. Но и жена се намеси в последствие в живота ми и то и да искам нямаше как вече да тренирам по тоя начин. Покрай това ми хоби започнах да се интересувам и от храненето, защото сам се убедих в безполезността на хранителните добавки. А повярвай ми - тествал съм много от тях. И аз като повечето млади момчета тогава си мислих, че ще взема тоя или ония "нацепин" и ще стана як. Да, ама... разбрах по-късно, че истината е в здравото хранене и трениране.

За въпросът ти - не е глупав. Вярно е. С напредване на възрастта нивата на тестостерона падат при мъжа, а той е основен анаболен хормон. Затова и по-младите мъже тренират и изграждат доста по-лесно мускулна маса и имат по-добри спортни постижения от възрастните. Примерно мъж на 50 години има около 2 пъти по-ниски нива на тестостерон отколкото на младини.
Благодарско!
А за жените как стои въпросът? Но то пък защо ще се вълнуваш от това. Ще си чета допълнително (въпреки, че съм далече от 50-те )
Е, та на 80% си постигнал - какво повече искаш. Пък и ето, че казваш - животът ти се е променил и съответно и ти (програмата ти с фитнеса в случая). Аз съм убедена, че всичко умерено е най-добро, което човек може да направи за себе си. Та, да храненето е много важно.
"нацепин" - много се смях.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th May 2018, 21:42
Аватара на mikaellax
mikaellax mikaellax не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2018
Град: Варна
Мнения: 38
По подразбиране

Аз съм виждала жени на тестостерон.. УЖАСТ!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мускулнамасатестостерон
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:44.