IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th September 2006, 11:30
leonessa leonessa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 100
По подразбиране за алкохолизма

подхващам тази тема, защото наскоро приятелка на семейството почина от цероза в следствие от много и редовно пиене на алкохол /алкохолизъм/. преди време сестра ми ми разказа за нейна роднина -по линия на мъжа и- жена на 37-38 години как пие от сутринта твърд алкохол и постоянно е пияна, а дори не вижда нищо ненормално в това. според мен тя направо вече е закъсала.
та въпроса ми е - къде е границата ? твърдия алкохол ли е заплахата от зависимост? казват че алкохолизма е по-лош от наркоманията... вие пиете ли ? колко често? и по колко? аз например пия всяка вечер вино - 2-3 чаши... много ли са?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th September 2006, 11:51
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

През лятото пия след обяд 25 гр. джин с тоник, събота и неделя по два на ден. Вечер - 50 гр. ракия със салатка, зимата и чаша червено вино. Това е, леко съм алкохолик, според някои критерии, но се чувствам прекрасно - последната ми кардиограма беше перфектна, кръвно 120/80, изследванията за операцията също шест
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th September 2006, 11:51
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Има много силна психична зависимост. Също както чашата кафе сутрин. Ако имаш работа и нямаш време - няма да усетиш липста и. И с алкохола е така - зависимостта е психична, пристрастяване, а не е физиологична - като някои от тежките наркотици.

Питаш за границата - за мен лично е ненормално да се пие всяка вечер алкохол, особенно пък твърд. Лично аз пия по 1-2 чаши бира когато съм на заведение или лятото в къщи когато гледам мач. За другите хора разбирам, че като са на купон или на диско е нормално да изпият 100-200 гр твърд алкохол. Но това се случва колко - 2,3, 4 пъти месечно?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th September 2006, 12:08
lori lori не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Пловдив
Мнения: 1 089
По подразбиране

Аз изобщо не пия, защото не ми е приятно и не чувствам нужда от какъвто и да е алкохол. Обаче понякога алкохолът може да отпусне и да помогне за момента... Алкохолизмът е един от най-ужасните пороци (както ги наричат)...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th September 2006, 12:11
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

И аз мисля, че не е нормално да се пие всекидневно твърд алкохол. На купон или по друг повод е ок, на мен лично 50-100 грама ми е максимума. Но това е 2-3 пъти месечно. А иначе биричката през лятото е ОК, стига да не се прекалява.
Виждала съм зависими от алкохол - тръгне ли по този път много зле стават нещата.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th September 2006, 13:10
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Явно има значение какъв е организмът на човек. Аз примерно явно имам повече от този ензим, който разгражда алкохола и на една ракия и 1 чаша вино след купон , дрегерът на Катаджиите не ми отрази. А що се отнася до количеството, напротив, на баща ми след инфаркт му препоръчаха да пие вечер по 25-50 гр. уиски или водка, или 1-2 чаши вино. НО НЕ ПОВЕЧЕ! Разширява кръвоносните съдове и разбива мастните депа , които водяг до запушването им и инфаркт или инсулт.
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th September 2006, 13:32
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

и на баща ми са му препоръчвали уиски за сърцето, но това беше, когато все още му беше здрав черният дроб(неговия е увреден, но не от алкохлизъм)
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th September 2006, 14:17
Аватара на _VIP_
_VIP_ _VIP_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2004
Град: Drujba - kvartala na bogatite
Мнения: 438
По подразбиране

1-2 пъти в месеца се напивам като прасе че да разпусна малко, че си треа. Ма иначе смятам,ме да дадеш пари за алкохол са най тъпо пропилятите пари

П.П. и аз си прееебах черия дроб преди няколко месеца. От няколко фактора като настинки, алкохол, анаболки и силно физическо натоварване. И сега сам се кротнал малко че докато се пооправи малко. Даже утарвах и казармата заради уголемения ми дроб
__________________
SHAMPIONA NE SE RAZJDA, TOI SE SAZDAVA
____________________________________
ЧОВЕК Е 70% ВОДА, ОСТАНАЛОТО Е СТРАСТ!
www.levskispartak.com
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th September 2006, 14:18
Аватара на beladona
beladona beladona не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 297
По подразбиране

Употребявам алокохол само понякога за да си стимулирам настрението ,иначе не пия обичам водката ,и също джин с тоник въпреки ,че изсмуква водата от лицето и е хубаво да се пие в умерени количества. Обожавам всякакви алкохолни коктейли с водка ''синя магия'' ми е любимият

ПП зависмоста от алкохола трябва са лекува това е страшно и е като болест но ако човек сам поиска и има воля може да се отърве .
__________________
Няма друга такава аз съм уникат.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th September 2006, 14:22
Аватара на _VIP_
_VIP_ _VIP_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2004
Град: Drujba - kvartala na bogatite
Мнения: 438
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от beladona
Употребявам алокохол само понякога за да си стимулирам настрението ,иначе не пия
да бе те повечето са така.
__________________
SHAMPIONA NE SE RAZJDA, TOI SE SAZDAVA
____________________________________
ЧОВЕК Е 70% ВОДА, ОСТАНАЛОТО Е СТРАСТ!
www.levskispartak.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: заалкохолизма
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:09.